Portal_background_image

بازوند: طرح بهسازی فرودگاه اراك تا پایان تیرماه امسال پایان خواهد یافت

معاون عمرانی استاندار گفت: طرح بهسازی شامل تطویل باند، لایتینگ و روشنایی، روكش آسفالت و انجام شولدرها تا پایان تیرماه امسال به پایان خواهد رسید.

'هوشنگ بازوند' عصر سه شنبه در حاشیه بازدید از روند پیشرفت فیزیكی طرح بهسازی فرودگاه اراك  افزود: این طرح از مصوبات سفر هیات دولت به استان مركزی است.

وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه مقرر شده تا اعتبار 100 میلیارد ریالی این طرح از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی تامین شود كه تاكنون مبلغی از سوی وزارتخانه به استان پرداخت نشده است.

معاون امور عمرانی استاندار بیان كرد: استاندار استان مركزی به علت اقدام نكردن وزارت راه و شهرسازی برای پرداخت هزینه ها و به لحاظ ضرورت اجرای این طرح، نیاز مردم به فرودگاه و انجام مصوبات سفر هیات دولت از محل استان، اعتبارات آن را تامین كرده است.

بازوند اضافه كرد: با انجام طرح بهسازی، باند فرودگاه اراك از دو هزار و 995 متر به سه هزار و 920 متر افزایش خواهد یافت كه با انجام آن فرود هواپیماهای بزرگ در آن امكان پذیر خواهد شد.

وی خاطر نشان كرد: عرض 45 متری فعلی باند فرودگاه اراك نیز از هر طرف 15 متر اضافه خواهد شد و در مجموع به شش كیلومتر خواهد رسید كه در این صورت نیاز به شش سانتیمتر آسفالت ریزی برای افزایش مقاومت باند به میزان 70 هزار تن است.

معاون عمرانی استانداری استان مركزی توضیح داد: امروز قیمت هر تن قیر 840 هزار ریال است كه با هزینه حمل، پخش و كوبیدن به یك میلیون ریال می رسد بنابراین برای تامین مجموع 70 هزار تن نیاز به 70 میلیارد ریال اعتبار است.

بازوند اظهار كرد: هزینه انجام تطویل و شولدر باند فرودگاه اراك 30 میلیارد ریال اعتبار است و افزایش مقاومت باند منوط به اعلام نظر مشاور طرح تصمیم گیری خواهد شد.

وی تاكید كرد: استانداری استان مركزی در نظر دارد كه فرودگاه اراك به گونه ای بهسازی شود كه زمینه اعزام حجاج بیت الله الحرام این استان به صورت مستقیم از اراك به جده و مدینه انجام شود تا این افراد برای اعزام همراه با خطرات جاده ای به سایر استان ها عزیمت نكنند.

معاون عمرانی استاندار اظهار كرد: روند انجام طرح بهسازی فرودگاه اراك مطلوب و رضایت بخش است تا بتوان در زمان پییش بینی شده به صورت رسمی افتتاح شده و خدمات رسانی خوبی به شهروندان داشته باشد.

بازوند یادآور شد: همچنین با انجام طرح بهسازی، سیستم روشنایی و لایتینگ فرودگاه اراك همزمان با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال انجام خواهد شد كه زمینه پرواز در شب نیز امكان پذیر می شود.

وی اضافه كرد: در مجموع برای انجام طرح بهسازی فرودگاه اراك شامل تطویل، شولدر، آسفالت ریزی، سیستم روشنایی و لایتینگ در مجموع 130 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است كه تامین تجهیزات این بخش بر عهده فرودگاه های كشور است.

معاون عمرانی استاندار عنوان كرد: در حال حاضر وضعیت دارایی، تجهیزات و امكانات فعلی فرودگاه اراك در مجموع 500 میلیارد ریال است كه با اختصاص هزینه انجام طرح بهسازی به 600 میلیارد ریال می رسد بنابراین كیفیت پروازها و خدمات رسانی مطلوب به مردم این استان از دغدغه های مسوولان استان است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها