Portal_background_image

استاندار در نشست با فرمانداران استان: بازسازي نقاط آسيب ديده در سيلاب اخير با قوت دنبال مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با فرمانداران استان، گفت: تمام امکانات استان در راستای بازسازی و جبران خسارات سیلاب به خصوص در مناطق روستایی به کار گرفته می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها اعتبارات ویژه دارند که باید تمهیدات لازم برای بهره مندی از این امکانات برای جبران خسارت های ناشی از سیلاب در دستور کار قرار گیرد. 

وی ادامه داد: فرمانداران وظیفه دارند نسبت به حل مسائل قانونی در استفاده از اعتبارات دهیاری ها اقدام کرده و در صورتی که نیاز باشد استانداری نیز می تواند از دستگاه های بالادستی مقدمات این کار را پیگیری کند. 

استاندار مرکزی بیان کرد: بخش خصوصی نقش موثری در کاهش خسارت های ناشی از سیلاب و بازگشایی رودخانه و مسیل های استان ایفا کرد که باید از سوی فرمانداران تشویق و تقدیر شوند. 

آقازاده ادامه داد: سپاه روح الله نیز با تمام ظرفیت خود پشتیبان دستگاه های دولتی و شورای مدیریت بحران استان مرکزی بود و همچنان نیز نیروهای این نهاد انقلابی در روستاهای استان خدمات رسانی می کنند. 

وی افزود: بیش از یک هزار تن گل و لای، درخت و انواع پسماند در نتیجه سیلاب روزهای گذشته از طریق رودخانه قهره کهریز اراک به تالاب میقان ریخته شد و میزان قابل توجهی نیز پسماند در رودخانه های مختلف استان باقی مانده که در صورت بارش باران این پسماندها وارد اراضی کشاورزی می شود، بنابراین بعد از فروکش کردن آب، باید رودخانه ها و مسیل ها در اسرع وقت لایروبی شوند. 

استاندار مرکزی گفت: فرمانداران وظیفه دارند از تمامی سدها، آب بندها و بندهای خاکی شهرستان ها بازدید کرده و آخرین شرایط را به صورت مکتوب به شورای مدیریت بحران استان گزارش کنند. 

آقازاده اضافه کرد: شورای مدیریت بحران استان نیز باید اقدامات و فعالیت های این شورا و کمک ها و حمایت های بخش خصوصی و اقشار مختلف مردم را مستند سازی کرده تا در سال های آینده در صورت بروز حوادثی مشابه کارگشا باشد. 

وی بیان کرد: بیش از 400 گروه جهادی زیر نظر سازمان بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی سازماندهی شده که فرمانداران باید از این امکان ارزشمند در راستای جبران خسارت ها استفاده کنند. 

وی ادامه داد: هر اقدام و فعالیتی در مناطق سیل زده استان باید با هماهنگی شورای مدیریت بحران باشد و اقدامات خودسرانه نه تنها هدر رفت سرمایه ملی را به دنبال دارد بلکه روند خدمات رسانی را نیز کند می کند. 

استاندار مرکزی تاکید کرد: تمام تجهیزات و ماشین آلاتی که بعد از پایان سیلاب در نقاط مختلف استان پراکنده شدند باید از سوی فرمانداران تجمیع شده و برای بهسازی و نوسازی جاده های استان به کار گرفته شوند. 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز گفت: نیروی مردمی بسیج یک فرصت ارزشمند است که انتظار می رود فرمانداران و دستگاه های اجرایی از این ظرفیت مردمی به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

سردار «محسن کریمی» افزود: جوانان بسیجی بر اساس فرمان مقام معظم رهبری در صحنه خدمت رسانی به مردم حاضرهستند و به صورت رایگان به مردم خدمات رسانی می کنند. 

وی بیان کرد: از طرفی سپاه روح الله استان مرکزی از تجهیزاتی نیز برخوردار است که می تواند امکانات خود را به مناطق سیل زده اعزام کند. 

گفتنی است تشکیل یک تیم کارشناسی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل مدیریت بحران و نماینده سپاه روح الله استان مرکزی برای نیازسنجی وکارشناسی خسارت های وارده و چگونگی حل مشکلات برای عقد تفاهم نامه از مهمترین مصوبات این نشست بود. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها