Portal_background_image

بازدید استاندار مرکزی از واحدهای صنعتی و اقتصادی شهرستان زرندیه

زمانی استاندار مرکزی صبح امروز در جریان بازدید از سه واحد صنعتی پیشگامان صنعت کاعذ و گلپونه پارس، فولاد هیربد و ذوب امید آریان و کابل سینا و مجتمع گردشگری سیاحان ایران زمین و شهرک تات در شهرستان زرندیه،گفت: تلاش در جهت رفع مشکلات سرمایه گذاران و فعالسازی بخشهای راکد صنعت باید اولویت کاری مسوولان استان باشد.

زمانی استاندار مرکزی در جریان بازدید از مجتمع گردشگری سیاحان ایران زمین هدف از سفر به شهرستان زرندیه را بررسی مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این شهرستان برشمرد و  اظهار کرد: شهرستان زرندیه به عنوان پیشانی استان مرکزی با برخورداری از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های ویژه خصوصا نزدیکی به پایتخت و قطب صنعتی و کشاورزی به درستی در ریل توسعه‌یافتگی قرار گرفته و باید با همدلی و همزبانی به ادامه مسیر توسعه‌ای این شهرستان شتاب بخشید.

وی منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان را رنگین کمان هنر و استعداد ایرانی عنوان کرد و گفت:این منطقه سند افتخاری برای کشور است که همه باید برای رفع مشکلات و موانع توسعه‌ای این مجتمع عظیم گردشگری تلاش کنند.

زمانی همچنین در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان زرندیه با بیان اینکه استان مرکزی قطب چهارم صنعت کشور است، اظهار کرد: فعال سازی واحدهای تولیدی تعطیل و  نیمه تعطیل در نقاط مختلف استان باید در اولویت کاری مسوولان استان قرار گیرد.

وی بیان کرد: بسیاری از شرکتهای صنعتی و تولیدی در استان مرکزی به دلیل تحریم و سوء مدیریت ها به حالت تعطیل و نیمه تعطیل در آمده اند که بسیاری آنها جز تحولهای بزرگ اقتصادی کشور و حتی خاورمیانه محسوب می شوند اما متاسفانه از ظرفیتهای آنها بخوبی استفاده نشده است.

 استاندار مرکزی با بیان اینکه رسیدگی به امور این واحدهای صنعتی و تولیدی در دستور کار استانداری مرکزی قرار گرفته است، ابراز کرد: مدیران استان  باید در این راه با استانداری مرکزی همگام و هم قدم شده و در راستای بهره گیری از تمام ظرفیتهای موجود در استان گامهای اساسی بردارند .

زمانی سرمایه گذاری در بخش های تولیدی را راهکار اساسی حل مشکل بیکاری جوانان عنوان کرد و گفت: در این راستا مدیران مربوطه باید نسبت به استقبال از سرمایه گذاران در نقاط مختلف استان اهتمام ورزند .

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در صورت بهره گیری از تمامی ظرفیتهای تولیدی استان مرکزی می توان این استان را بعنوان الگوئی ویژه در تمام کشور معرفی کرد، خاطر نشان کرد: این استان در نگاه دولت دارای جایگاه ویژه ای است چرا که در سالهای گذشته علاوه بر تامین اعتبارات داخلی خود توانسته به دولت نیز کمک نماید.

گفتنی است عملیات اجرایی شرکت پیشگام صنعت کاغذ زرندیه از سال 1385 آغاز شده و انتخاب ماشین آلات این واحد صنعتی براساس مطالعات انجام گرفته از سوی کارشناسان داخلی با شرکت اور مکانیک ایتالیا انجام شده که در سال 89 - 87 همه ماشن آلات به وسیله کارشناسان داخلی نصب و به بهره برداری رسیده رسیده است.

شرکت سرزمین ایرانیان زرندیه در یکهزارو 400 هکتار وسعت طراحی شده که شامل مرکز خرید، پارک آبی، دهکده اقامتی چوگان، دهکده دانش، شهر خودرو، شهر بازی، پیست آفرود، اتومبیل رانی، سوارکاری، هتل ساحلی، دهکده اقامتی با تم ایرانی، اسپانیایی، مدیترانه ای، مراکشی و مدرن، دهکده المپیک، دهکده سلامت، دهکده اقامتی گلف و کارتینگ بین المللی پرند در 24 فاز استتاکنون برای راه اندازی شش فاز این مجموعه صنعتی، شش میلیارد ریال هزینه صرف شده و تا آخر امسال چهار فاز آن به بهره برداری می رسد.

عملیات ساخت طرح توسعه نیمه کاره کابل سینا زرندیه نیز  آبان ماه 93 در زمینی به مساحت 14 هزار مترمربع و با 30 هزار متر بنا آغاز شد و در بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.مجموعه ماشین آلات این واحد صنعتی به ارزش 20 میلیون ریال یورو خریداری شده و بهره برداری کامل از این مجموعه به یک هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.بهره برداری از طرح توسعه کابل سینا در شهرستان زرندیه، 250 فرصت شغلی ایجاد می کند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها