Portal_background_image

بازديد استاندار و معاون وزير راه و شهرسازي از طرح گردشگري دهكده سلامت تفرش

زمانی قمی در جریان بازدید از طرح گردشگری دهکده سلامت تفرش که با حضور حناچی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی انجام شد، گفت: این طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی دردست بررسی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با تایید این طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور امید است بتوانیم عملیات اجرایی آن رادر سفر ریاست جمهوری به استان آغاز کنیم.

وی با اشاره به اینکه طرح دهکده سلامت تفرش توانسته مجوزهای قانونی را در سطح استان مرکزی کسب کند، افزود: این طرح با مطرح شدن در شورای توسعه استان، مسائل آب، برق و گاز و همه زیر ساختهای آن حل شده است و در این مسائل کوچکترین ابهامی وجود ندارد.

زمانی قمی ایجاد  طرح های توسعه گردشگری در شهرستان تفرش را اقدامی مهم در راستای جلوگیری از مهاجرت از این شهرستان  عنوان کرد.

وی بیان کرد: شهرستان تفرش شهری تاریخی ونخبه پرور است که در صورت پیشرفت این طرح گردشگری از ورود صنایع آلاینده به به این شهرستان جلوگیری خواهد شد.

زمانی قمی تصریح کرد: تفرش به دلیل وجود استعدادهای خوب، زمینه های تاریخی و اقلیم مناسب، می تواند به قطب آموزش عالی در ایران تبدیل شود و در کنار آن  به توسعه طرحهای گردشگری نیز پرداخته شود.

حناچي معاون وزير راه و شهرسازي نیز توسعه مبتنی بر مزیتهای منطقه ای را اولین گام توسعه پایدار دانست  و اظهار کرد: طبیعت بکر و هوای خوب دو ویژگی مهم شهرستان تفرش است که باید متناسب با این دو ویژگی و ظرفیتهای زیست محیطی برای توسعه صنعت گردشگری این شهرستان برنامه ریزی شود.

 معاون معماری وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح دهکده سلامت تفرش، ابراز کرد:  با توجه به اینکه این طرح مقدمات لازم را در جلسات استانی طی کرده است، علاوه بر ضوابط مشترک، کیفیت و معماری آن  نیز در شورای عالی معماری و شهرسازی بررسی می شود که در این راستا بازدید های میدانی لازم توسط اعضای کمیته ها صورت خواهد گرفت.

حناچی طرح دهکده سلامت تفرش را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح باید بصورت فاز بندی و با جدیت پیگیری شود و به شکلی منحصر بفرد در کشور اجرایی شود.

معاون معماری وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش علت  حاشیه نشینی و مهاجرت به شهرها را اشتغال، تاثیرات ناشی از عدم اشتغال و خشکسالی دانست و گفت: توجه و شناسایی ارزشهای کالبدی و غیر کالبدی روستاها و ایجاد اشتغال و توسعه روستاها با توجه به این ارزشها به کاهش حاشیه نشینی کمک می کند.

وی افزود: با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درصدد این امر هستیم تا توسعه در بطن مناطق روستایی با توجه به ارزشهای کالبدی و منطقه ای شکل پیدا کند که این موضوع در برخی مناطق شروع شده ولی به جریان عمومی تبدیل نشده است.

*** بازدید معاون وزیرراه از بناهای تاریخی وسکونت گاه های غیررسمی ساوه

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی به همراه جمعی از مدیران استان مرکزی ازبناهای تاریخی، سکونت گاه های غیر رسمی و معماری بافت تاریخی شهرستان ساوه بازدید کرد.

پیروز حناچی با هدف بررسی وضعیت زیر ساخت ها در حوزه مدیریت شهری و آشنایی با اقدامات انجام شده در بخش بافت فرسوده و تاریخی و امکان سنجی ارایه خدمات در سکونتگاه های غیر رسمی به شهرستان ساوه سفر کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر، از محدوده بازار تاریخی، موزه چهارسوق و مجموعه مسجد جامع ساوه بازدید کرد.
حناچی همچنین از سکونت گاه غیر رسمی فانوس آباد و پیاده راه ساوه نیز بازدید کرد و با اقدامات انجام شده شهرداری در این مکان آشنا شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان این بازدیدها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارزش تاریخی و فرهنگی مسجد جامع ساوه همطراز بسیاری از مجموعه های کهن تاریخی کشور همچون مسجد جامع اصفهان و قزوین است.

حناچی اظهار کرد:با توجه به برخی ویژگی های خاص ساوه از جمله جمعیت شهرنشینی و وجود آثار و ابنیه تاریخی باید تصمیمات مدیریت شهری ساوه و تصمیم سازان کشور مورد امکان سنجی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در نشستی چالش های مدیریت شهری ساوه به صورت ویژه بررسی و وضعیت بافت های فرسوده ، تاریخی و سکونت گاه های غیررسمی مورد کارشناسی قرار می گیرد.

گفتنی است استاندار مرکزی،حناچی معاون معماری وزیر راه و شهرسازی و حسینی نماینده مردم شهرستانهای تفرش آشتیان و فراهان با حضور در آرامگاه پروفسور حسابی با قرائت فاتحه یاد و خاطره وی را گرامی داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها