Portal_background_image

بازديد استاندار از چند واحد توليدي و صنعتي در محلات / افتتاح پروژه آبرساني به بزرگترين دهكده گل كشور در محلات

آقازاده استاندار مرکزی در سفر به شهرستان محلات ضمن بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی، پروژه آبرسانی به بزرگترین دهکده گل و گیاه کشور از محل پساب تصفیه فاضلاب شهری با اعتبار 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و اعضای تعاونی گل و گیاه محلات را افتتاح کرد.

  آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: با اجرای طرح آبرسانی به دهکده گل محلات صنعت گل و گیاه این شهرستان رونق بیشتری می گیرد چرا که بزرگترین مشکل پیش روی کارآفرینان و فعالان این حوزه برطرف شد.

وی افزود: اجرای طرح آبرسانی به دهکده گل محلات از مصوبات سفر هیات دولت به محلات بود که بهره برداری از این طرح رونق تولید و صادرات صنعت گل این شهرستان را دو چندان می کند.

استاندار مرکزی بر عزم جدی دولت در رونق اقتصادی تاکید کرد و افزود: دولت تدبیر و امید از تمام ظرفیت های کشور در راستای حمایت از تولید و کار و سرمایه ایرانی استفاده می کند و در این راستا فعالان و کارآفرینان نیز می توانند با بهره گیری از تسهیلات لازم ، سرعت رشد اقتصادی را افزایش دهند.

مدیر جهاد کشاورزی محلات نیز در سخنانی گفت: طرح آبرسانی به دهکده گل و گیاهان زینتی محلات از محل پساب تصفیه فاضلاب شهری با اعتبار 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و اعضای تعاونی گل و گیاه محلات به بهره برداری رسید.

 محمودی افزود: بر اساس این طرح حدود 6 کیلومتر کانال و خط لوله گذاری با نظارت کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی نصب شده است.

وی بیان کرد: با کسب مجوز ازآب منطقه ای استان مرکزی ،30 لیتر بر ثانیه از پساب تصفیه خانه فاضلاب این شهر به دهکده گل شهرستان محلات اختصاص داده شد.

محمودی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح آبرسانی، مشکل کمبود آب دهکده گل این شهرستان رفع شد و برنامه ریزی های توسعه گلخانه ها دنبال می شود.

وی ادامه داد: پیش بینی‌ می شود با بهره برداری از این طرح، علاوه بر تامین آب مورد نیاز بخش های اول و دوم دهکده 210 هکتاری گل محلات، تا چهار دهه آینده کمبود آب در این دهکده وجود نداشته باشد.

مدیرعامل دهکده گل و گیاه محلات نیز گفت: طرحی برای تصفیه ثانویه و تصفیه تکمیلی پساب دریافتی از فاضلاب تهیه شده که طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای اجرای بخش اول این طرح هفت میلیارد ریال اعتبار نیاز است و اجرای این طرح به زودی کلید می خورد.

 خادمی افزود: با اجرای طرح های توسعه ای و تکمیلی در حال حاضر، 56 واحد گلخانه ای در بزرگترین دهکده گل و گیاه کشور فعال است و این تعداد تا پایان سال به 60 واحد افزایش می یابد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش در جمع خبرنگاران نیز با اشاره به آخرین وضعیت بلوار آیت الله غفاری محلات خاطرنشان ساخت: این بلوار نماد شهرستان محلات برای معرفی هرچه بهتر صنعت گل و گیاه محسوب می شود که اقدامات خوبی ظرف ماههای گذشته برای رفع مشکلات آن انجام شده و امیدواریم با همکاری خوب تمامی دستگاه های شهرستان به خصوص شهرداری و شورای اسلامی شهر محلات شاهد بازگشایی این مسیر در اسرع وقت باشیم.

آقازاده در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر وضعیت توزیع بودجه شهرستان محلات در سال آینده بیان کرد: بودجه بر مبنای شاخصه های برخورداری شهرستان ها تقسیم می شود و خوشبختانه محلات و دلیجان در این شاخصه ها دارای رتبه خوبی هستند، اما با این حال تمام تلاش ما بر آن است که بتوانیم در سال 97 بودجه بهتری نسبت به سال جاری به این شهرستان اختصاص دهیم.

استاندار مرکزی ادامه داد:  شهرستان محلات  به لحاظ تولید محصولات کشاورزی و صنعتی و به لحاظ ارزآوری از  ظرفیت های خوبی برخورداراست و تلاش  می شود تا با پیش بینی اعتبارات مطلوب  زیرساخت های این شهرستان  تقویت شود.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به مشکلات اداری به منظور تسریع در رفع مشکلات فعالان اقتصادی استان ابراز کرد: بوروکراسی اداری یکی از مشکلات مهم است که در ماه های اخیر با ایجاد کارگروهی ویژه متشکل از مسئولان تصمیم گیر استان در این زمینه به دنبال کاهش بوروکراسی اداری هستیم که در این راستا فرآیند صدور برخی از مجوزهای مورد نیاز در استان کاهش یافته و این کارگروه  می تواند در تسهیل و تسریع امور موثر باشد.

آقازاده گفت: در این سفر بازدیدی از زندان محلات که دارای شرایط غیر استانداری است صورت گرفت و مقرر شد با همکاری فرمانداری و شرکت بازرگانی غله استان محل مورد تایید مسئولان شهرستان برای این منظور پیش بینی و در سالهای آینده مکان جایگزین به منظور ذخیره اقلام مورد نیاز نیز واگذار شود.

گفتنی است عملیات اجرایی دهکده گل و گیاه محلات در سال 1372 با یک هزار میلیارد سرمایه گذاری دولتی و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری خصوصی کلید خورد و اکنون با 110 هکتار وسعت و 6 هزار متر مربع فضای گلخانه ای بزرگترین دهکده گل و گیاه کشور به شمار می رود.
18درصد از سطح زیر کشت کشور، 12درصد از تولید گل شاخه بریده ،80 درصد تولید گل های فصلی نشائی، 21 درصد از تولید درخت و درختچه های زینتی و 14 درصد از گیاهان آپارتمانی کشور در شهرستان محلات تولید می شود.

تولید 350 گونه مختلف گیاهان زینتی، آپارتمانی و فضای سبز، شهرستان محلات را به یکی از قطب های پرورش و تجارت گل و گیاه تبدیل کرده است.

شما می توانید گزارش تصویری این بازدید را مشاهده فرمایید:

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها