Portal_background_image

بازديد استاندار از چند واحدتوليدي و صنعتي در ساوه /استاندار: اتاق فكر جوانان نخبه در استان راه اندازي مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی شهر صنعتی کاوه گفت: اتاق فکر جوانان نخبه این استان به منظور شناسایی و تصدی مدیران جوان و شایسته در پست های اجرایی راه اندازی می شود.

 آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:استان مرکزی به لحاظ جوانان مستعد ظرفیت خوبی دارد و این اتاق فکر قرار است با حضور جمعی از نخبگان بومی و جوان در راستای هدایتگری استعدادها و شناسایی و معرفی سرمایه های انسانی برای واگذاری امور تصمیم سازی به مدیران خلاق و جوان فعالیت کند.

وی در خصوص انتصاب فرمانداران شهرستان های استان مرکزی نیز گفت: سیاست بر این است که از نیروهای توانمند و بومی هر شهرستان برای تکیه زدن بر کرسی فرمانداری استفاده شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: توجه به شایسته سالاری و به کارگیری بانوان و جوانان در پست های مدیریتی از سیاست های محوری دولت تدبیر و امید است و در استان مرکزی نیز به زودی نخستین فرماندار زن در این استان را منصوب می کنم و در پیشبرد تصمیمات اجرایی نیز تلاش بر این است که از همه توان استان به ویژه نیروهای جوان و جامعه زنان به نحو مطلوب و اثربخش استفاده شود.

آقازاده در خصوص برگزاری نشست کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی استان در هفته فرهنگی ساوه نیز گفت: مشکلات، ظرفیت ها و چالش های حوزه فرهنگی و اجتماعی ساوه دراین نشست به صورت کارشناسی بررسی شد و امید است تا پایان امسال با اجرایی شدن تصمیمات این نشست شاخص های فرهنگی و اجتماعی این شهرستان ارتقا یابد.

وی افزود: در این نشست مقرر شد اولویت های شهرستان ساوه در شاخص های اجتماعی و فرهنگی برای سال آتی نیز مشخص و راهبردهای عملی برای آن تدوین شود.

آقازاده در خصوص بازدید از واحدهای تولیدی شهر صنعتی کاوه نیز گفت: واحدهای بازدید شده در زمینه تولید لوله های پی وی سی با عمق تا 2400 میلی متر، اتصالات صنعتی و ساختمانی و رادیاتور خودروهای مختلف فعالیت داشتند که مشکل عمده آن ها بیشتر کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش بود.
استاندار مرکزی ادامه داد: معضلات این واحدها مورد بررسی کارشناسی قرار می گیرد و حمایت لازم برای حل چالش ها و رساندن آن ها به تولید کیفی و حداکثری به عمل می آید.

وی همچنین با اعلام حمایت از طرح توسعه واحد تولیدی شیرآلات صنعتی و ساختمانی، در خصوص مشکلات واحد تولید رادیاتور خودرو گفت: مشکلات این واحد با وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح می شود.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش درمورد اولویت های مدیریت ارشد استان در دولت دوازدهم، اظهار کرد: استمرار اقدامات و فعالیت هایی که دولت تدبیر و امید در پی آن است به عنوان سرفصل کاری برجسته سازی شده است.

آقازاده گفت: تمامی تلاش برای به نتیجه رساندن عرصه عمرانی به کار گرفته می شود و مسیرسازی برای تولید و تسهیل امور برای فعالان عرصه اقتصادی استان از دیگر اولویت ها است.

وی فعال کردن ظرفیت های راکد و نیمه تعطیل استان را کاری مهم دانست و گفت: در این راستا با اتاق بازرگانی، مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی و دولتی گفت و گوهایی شده و نیاز است این سرمایه هر چه بیشتر با هم پیوستگی و نزدیکی یابند تا ظرفیت های راکد تولید استان توان ترمیم و تولد دوباره یابند.

وی افزود: امید است با کمک دستگاه های اجرایی استان و تیم اقتصادی دولت به خصوص وزرای صنعت، و معدن و تجارت،کار و جهاد کشاورزی بتوان مشکلات پیش رو حوزه تولید استان مرکزی را از میان برداشت و مسائل این بخش ها را در بازه زمانی مطلوبی حل و فصل کرد.

گفتنی است استاندار مرکزی  در سفر به شهرستان ساوه همزمان با هفته فرهنگی این شهرستان در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان و شهرستان ستاوه شرکت کرد و از شرکت EPS تولید کننده لوله و اتصالات پلی اتیلن، KWC تولید کننده شیر آلات و آرمکو تولید کننده انواع رادیاتور خودر در شهر صنعتی کاوه بازدید نمود. استاندار مرکزی از نمایشگاه  توانمندی های فرهنگی ساوه که با ایجاد 60 غرفه در حوزه اجتماعی و فرهنگی به منظور معرفی و شناساندن پتانسیل‌های فرهنگی و اجتماعی این شهرستان در هفته فرهنگی برپا شده بود بازدید کرد و در مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم در ساوه نیز شرکت نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها