Portal_background_image

ایجاد اشتغال مهمترین اولویت کاری مسوولان استان مرکزی است

معاون برنامه ریزی استاندار گفت: ایجاد اشتغال پایدار و ثابت نگه داشتن جمعیت روستایی مهمترین اولویت کاری مسوولان این استان است.

ˈمحمدرضا عاشوری ˈشنبه در آیین گشایش طرح های عمرانی و کشاورزی خمین افزود: ایجاد اشتغال در راس هرم فعالیت هاست و اولویتی مهمتر از این وجود ندارد.

وی گفت: فعالیت های خوبی طی دو دهه اخیر برای ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری در استان انجام شده است.

عاشوری ادامه داد: روستاها به عنوان قشر مولد جامعه بایستی در درجه اول الویت قرار گیرند، زیرا آنها از قشری هستند که ارزش افزوده و تولید ناخالص ایجاد می کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای افزایش بهره وری بایستی سرمایه گذاری در روستاها انجام شود تا ضمن افزایش درآمد، ماندگاری در روستاها ایجاد شود و روستاها جمعیت گریز نباشند.

معاون استاندار  ادامه داد: طرح های زیادی در کارگروه بخش کشاورزی استان تصویب شده که این طرح های زودبازده باعث اشتغال و افزایش درآمد در روستاها می شود.

وی به اجرای طرح های صنعتی و کشاورزی شهرستان خمین اشاره کرد و گفت: طرح هایی نظیر سایپا، پتروشیمی و طرح های پایین دستی پتروشیمی و فولاد در مرحله بهره برداری قرار دارند.

عاشوری ادامه داد: این طرح ها ثروت و اشتغال در زادگاه امام راحل تولید می کند که با راه اندازی آنها بسیاری از مشکلات مردم این خطه برطرف می شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها