Portal_background_image

وزير صنعت، معدن و تجارت: ايران در صنعت ساخت انواع مخازن به خودكفايي رسيده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی در حاشیه آیین بهره برداری از یک شرکت صنعتی در شهرک صنعتی حاجی آباد اراک در جمع خبرنگاران ، گفت: ایران در صنعت ساخت انواع مخازن سنگین و صنعتی در حوزه تولید به خود کفایی رسیده است.

محمدرضا نعمت زاده افزود: تمامی ماشین آلات و تجهیزات آزمایش و ارزیابی انواع مخازن صنعتی نیز در داخل کشور طراحی و ساخته می شود که این مزیتی بزرگ است.

وی ادامه داد: مدیران و مسئولان شرکت انرژی صنعت خاورمیانه( تولید کننده مخازن)، از برترین و شناخته شده ترین متخصصان حوزه ماشین آلات هستند و این مخازن نیز با بالاترین استانداردها تولید می شود و در اختیار کارخانه های خودرو سازی قرار می گیرد.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولیدات این واحد صنعتی در خودروهای گازسوز کاربرد دارد.

نعمت زاده، به قابلیت ها و توانایی های سرشار استان مرکزی در تولیدات صنعتی و به ویژه ماشین آلات و مخازن اشاره کرد و افزود: امیداست روزی در تامین تمامی تجهیزات مورد نیاز کشورو حوزه فناوری های پیشرفته به خودکفایی برسیم.

وی، حضور در استان مرکزی و بازدید از چند واحد نمونه صنعتی و تولید را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: بیش از 10 طرح مهم امروز( یکشنبه) و فردا همزمان با حضور کابینه دولت در استان مرکزی به بهره برداری می رسد.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز خرسندی از افتتاح این واحد، خاطرنشان کرد: فناوری، طراحی و روش های مهندسی بهینه در این واحد به خوبی مشاهده می شود.

نعمت زاده، درباره مصوبات اقتصاد مقاومتی در این استان نیز خاطرنشان کرد: این مصوبات در دست انجام است و معتقدیم که همه آن ها انجام خواهد شد و در حال حاضر برخی تصمیم های کوتاه مدت، عملیاتی شده و پاره ای دیگر نیز نیازمند زمان بیشتری است. 

وی اضافه کرد: اغلب طرح ها نیازمند حمایت های مالی و تامین اعتبار است که این امر در نظام بانکی کشور در حال بررسی است.

 

*** بهره برداری از نیروگاه یک مگاواتی کشور در اراک با حضور وزیر نیرو

بزرگترین نیروگاه یک مگاواتی خورشیدی کشور عصر یکشنبه با حضور وزیر نیرو در اراک بهره برداری شد. این نیروگاه یک مگاواتی خورشیدی کشور در اراک در زمینی به مساحت 16 هزار متر مربع ساخته شده است.این نیروگاه یک مگاواتی با تعداد 392 پنل، 200 دستگاه آرایه، چهار اینورتر، ظرفیت 250 ولت پلی کریستال، توان نامی 250 ولت فعالیت خود را از امروز آغاز کرد.

وزیر نیرو در آیین بهره برداری از این نیروگاه خورشیدی افزود: انرژی خورشیدی موثرترین راه تامین برق پایدار کشور است.

حمید چیت چیان ادامه داد: امروز در دنیا بهره گیری از انرژی خورشیدی افزایش یافته و توسعه آن در کشور روبه فزونی است.
وزیر نیرو تصریح کرد: به منظور حمایت از تولید انرژی های پاک در کشور به ازای هر کیلو وات ساعت، 3700 ریال به تولید کنندگان این انرژی ها پرداخت می شود.

وزیر نیرو اضافه کرد: سیاست اصلی دولت تدبیر و امید توسعه بهره گیری از انرژی های پاک است و دولت به این منظور خرید تضمینی را در دستور کار قرار داده است.

چیت چیان تصریح کرد: تا پایان سال جاری نیروگاه های برق خورشیدی کشور با توانایی تولید بیش از 10 مگاوات برق در مدار بهره برداری قرار می گیرند.

وزیر نیرو در خصوص نیروگاه برق خورشیدی اراک نیز گفت: این نیروگاه نمونه ای از تلاش موثر در توسعه انرژی های پاک در کشور است که با بهره گیری از توان مهندسی ایرانی و فناوری های نوین خارجی، صرفه جویی اقتصادی صورت گرفت.

 

***وزیر نیرو: استان مرکزی قطب ارزشمند انتقال انرژی در کشور است

وزیر نیرو در آیین بهره برداری از پنج طرح و آغاز عملیات اجرایی یک طرح در بخش های صنعت آب و برق در استان مرکزی، گفت: استان مرکزی به عنوان قطب ارزشمند انتقال انرژی در کشور سهم بسزایی در تثبیت توسعه فراگیر دارد.

وی  افزود: این طرح های عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 2هزار و 100 میلیارد بهره برداری شد.

وزیر نیرو تصریح کرد: استان مرکزی از نظر وجود صنایع برجسته و مادر دارای برجستگی خاصی است و این امر لزوم توجه به منابع تامین انرژی این استان را به خوبی نشان می دهد.

وی ادامه داد: استان مرکزی در مسیر شبکه های سراسری انتقال برق کشور قرار گرفته است و به همین دلیل می توان از آن به عنوان یکی از قطب های مهم تولید و انتقال برق ایران نام برد.

وزیر نیرو با اشاره به اهمیت طرح هایی که امروز به بهره برداری رسید، گفت: در یکی از این طرح ها خط انتقال برق 400 کیلو ولت گتوند به شازند به بهره برداری رسید.

وی افزود: با بهره برداری از بزرگترین خط انتقال برق کشور به طول 323 کیلومتر که از سدگتوند خوزستان شروع می شود و با عبور از لرستان به شازند در استان مرکزی می رسد، 700 مگاوات برق به ظرفیت شبکه سراسری اضافه شد که می تواند در تثبیت و پایداری شبکه برق سراسری و منطقه تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی همچنین بهره برداری از چندین پست تولید و انتقال برق در مناطق مختلف استان مرکزی را عامل رشد و توسعه اقتصادی استان دانست و ادامه داد: با استفاده از ظرفیت جدیدی که در بخش برق استان مرکزی ایجاد شد، تمام ساکنان شهری و روستایی از نعمت برق بهره مند و نیاز صنایع به انرژی برق به خصوص در شهر خمین تامین می شود.

چیت چیان با بیان اهمیت بهره برداری از تصفیه خانه جدید تفرش گفت: بهره برداری از این تصفییه خانه تقاضای عمومی مردم بود و با استفاده از آن ظرفیت تصویه پساب منطقه به میزان دو برابر افزایش پیدا کرد که می توان از آن در بخش کشاورزی و صنعت استفاده کرد.

در این آیین رئیس جمهوری که در نشست سرمایه گذاری و توسعه استان مرکزی حضور داشت از طریق ویدئو کنفرانس دستور بهره برداری از این طرح ها را صادر کرد.

 


دسته بندی

مدیر سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها