Portal_background_image

وزير نيرو در جلسه هماهنگي صنعت آب و برق استان مركزي: ايران دانش كافي را براي گذر از بحران آب دارد/ به جاي باور جنگ آب بايد بر توانايي خود اتكا كنيم

اردکانیان وزیر نیرو در در نشست شورای هماهنگی صنعت آب و برق استان مرکزی که با حضور استاندار برگزار شد، گفت: باید بپذیریم که جنگ آب در دنیا مربوط به امروز نیست و این مسئله حساب شده است و هدف از مطرح کردن این موضوع ایجاد نزاع در منطقه است و ما نباید این را بپذیریم.

اردکانیان وزیر نیرو اظهار کرد: باید بپذیریم که جنگ آب در دنیا مربوط به امروز نیست؛ این مسئله حساب شده است و هدف از مطرح کردن این موضوع ایجاد نزاع در منطقه است و ما نباید این را بپذیریم.

اردکانیان بیان کرد: ایران دانش کافی را دارد و می‌توانیم مشکل کم آبی را حل کنیم و به جای باور جنگ آب باید به توانایی خود اتکا و از این بحران عبور کنیم.
 وی ادامه داد: امکان استفاده از آب به دفعات وجود دارد و این دانش از جمله راهکارهای برون رفت از بحران کم آبی است.

وزیر نیرو افزود: 25 درصد پرت آب در کشور داریم و استفاده از راهکارهای نوین و جلوگیری از هدررفت آب در این بخش می‌توان به بحران کم آبی کمک کرد.

اردکانیان گفت: تأمین آب شرب یک ضرورت است و برای کمک به تأمین این ضرورت باید از هدررفت آب در شبکه‌های شهری و روستایی جلوگیری شود.

وی بیان کرد: در بخش تولید پساب سالم باید سرمایه گذاری شود و استان مرکزی این ظرفیت را دارد.

اردکانیان در ادامه افزود: فرصت چندانی نداریم و اگر این سیر نادرست مصرف آب را ادامه دهیم در انتخاب راه صحیح با شکست مواجه خواهیم شد.

وی بیان کرد: امید است با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان مرکزی که پیشرو در توسعه است، بتوانیم گام‌های درستی در حوزه صنعت آب برداریم.

 وی ادامه داد: در بخش صنعت؛ آب و برق استان می‌تواند یک مدل انتخابی برای سازمان‌های دولتی باشد.

اردکانیان گفت: از سه ماه گذشته جلساتی را آغاز کردیم که اول به اقداماتی که نباید انجام شود پرداخته می‌شود که اولین آن احتراز از بخشی کردن کارهاست.

وزیر نیروگفت: در خصوص استفاده از پساب در صنعت و کشاورزی به دنبال یک سرمایه گذاری جدی هستیم و قصد داریم در استان‌هایی که وضعیت بدی دارند الگوی کشت داشته باشیم.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها