Portal_background_image

استاندار: ايجاد 14 هزار شغل ارمغان احياي واحدهاي توليدي استان است

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با وطنی دبیر هیات عالی گزینش کشور که در محل استانداری انجام شد، گفت: احیای واحد های تولیدی تعطیل و نیمه فعال استان و همچنین ایجاد واحدهای تولیدی جدید حدود 14 هزار شغل در استان مرکزی ایجاد کرده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به سابقه صنعت در استان مرکزی، اظهار کرد: صنایع مادر و بزرگ کشور ازجمله ماشین سازی اراک، آذرآب ، پتروشیمی ، واگن پارس و ... در استان مرکزی مستقر هستند و در جنگ تحمیلی نیز نقش مهمی را ایفا کردند.

وی بیان کرد: استانهای صنعتی کشور از جمله استان مرکزی در جنگ تحریمی با صدمات زیادی روبرو شدند که این امر و همچنین سیاستهای غلط اقتصادی دولت گذشته باعث شد تا حدود 600 واحد تولیدی این استان با سرمایه گذاری 3 هزار و 300 میلیارد تومان و با حدود 15 هزار کارگر تا سال 92 تعطیل شوند .

استاندار مرکزی تصریح کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و  و امید صیانت از واحد های تولیدی فعال و احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه فعال در دستور کار قرار گرفت و به سمت سرمایه گذاری های جدید حرکت شد که با این اقدام حدود 14 هزار نفر توانستند اشتغال یابند.

زمانی قمی با بیان اینکه اقتصاد با رشد منهای 6/8 درصد توانی برای پویائی ندارد، گفت: امروز نبض اقتصاد علائم حیاتی دارد و زمینه برای رشد اقتصادی فراهم شده است.

وی بیان کرد: تراز تجاری استان مرکزی در چهار ماهه نخست سالجاری مثبت بوده است و سرمایه گذاری خارجی در چند شهرستان این استان در حال انجام است که می توان این مهم را از نتایج  مثبت برجام و توافق هسته ای دانست.

استاندار مرکزی با اشاره به پیشینه فرهنگی استان مرکزی، گفت: این استان زادگاه مفاخر، علما و روحانیون بزرگی همچون امیر کبیر، آیت الله العظمی اراکی، پروفسور حسابی، دکتر قریب و در رأس همه آنها رهبر کبیر انقلاب اسلامی است.

زمانی قمی با اشاره به اینکه نسل جوان بسیاری از مفاخر و دانشمندان استان را نمی شناسند، افزود: در این راستا دچار آسیب  شده ایم و  باید در مقاطع  مختلف تحصیلی تاریخ و جغرافیای استان به دانش آموزان تدریس  شود.

وی ویژگی های تمدنی و تاریخی استان مرکزی را منحصر بفرد دانست و بیان کرد: در سیاستهای ملی و کلان کشور به این نکته کم توجهی می شود و استانی با این همه افتخارات باید در دید برنامه ریزان ملی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

زمانی قمی گفت: توجه به آثار تاریخی این استان همچون خانه امیرکبیر که قطعاً مورد عنایت بسیاری از گردشگران و عالمان است می تواند زمینه رونق و توسعه گردشگری را فراهم کند .

استاندار مرکزی به ظرفیت خوب استان مرکزی در زمیه کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: میزان گندم مصرفی این استان 150 هزار تن است در حالیکه گندم تولیدی استان به میزان 400 هزار تن می باشد .

وی افزود: حدود 7 هزار هکتار پسته در زرندیه برداشت می شود که باغات آن حکم ریه تهران را دارد که باید تلاش شود تا از پساب تهران برای آبیاری این باغات که با مشکل کم آبی مواجه شده اند استفاده شود.

گفتنی است دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، بازدید از بیت تاریخی امام راحل در شهرستان خمین و حضور در نشست شورای هم اندیشی هسته های گزینش از دیگر برنامه  های وطنی در استان مرکزی است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها