Portal_background_image

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي مطرح كرد: ايجاد يك ميليون شغل در كشور هدفگذاري شده است/ اجراي 530 ميليون دلار سرمايه گذاري در استان مركزي

ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر به استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: تحقق یک میلیون شغل هدفگذاری شده توسط دولت تدبیر و امید در سال جاری با برنامه ریزی و نظارت اثر بخش عملیاتی خواهد شد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد:  از این میزان شغل 400 هزار مورد از ناحیه رشد کلاسیک و 600 هزار شغل دیگر از ناحیه رشد اشتغال فراگیر و طرح عرضه و تقاضای کار محقق می شود.

وی ادامه داد: در استان مرکزی 35 هزار نفر دواطلب بیکار وجود دارد که با حجم سرمایه گذاری در شرف تحقق و اقداماتیکه در قالب اشتغال فراگیر صورت می گیرد، سه تا چهار درصد نرخ بیکاری در این استان کاهش پیدا می کند.

وی گفت: مسائل و تنگناهای استان مرکزی ناشی از رکود طولانی مدت در صنعت است که یک به یک این مشکلات در حال رفع شدن هستند و اکنون مشکلات صنایع این استان بسیار کاهش یافته ، هرچند هنوز در چند صنعت بزرگ برای رفع موانع به دنبال راهکار مطلوب هستیم.

وی افزود: برای رفع موانع صنایع استان مرکزی در هیات وزیران کمیته خاص تشکیل شده تا صنایع مهم استان به چرخه تولید بازگردند که خرید محصولات توسط دستگاهای دولتی بخشی از مصوبات را شامل می شود.

ربیعی افزود: شاخص سرمایه گذاری در استان مرکزی مطلوب است و 2 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در این استان پیش بینی شده و تاکنون بیش از 530 میلیون دلار سرمایه گذاری در این استان امضا شده و  به مرحله اجرا رسیده است.

وی ادامه داد:این میزان حجم سرمایه گذاری در استان مرکزی، ظرف 2 سال آینده وضعیت اقتصادی استان را متحول و نرخ بیکاری را کاهش خواهد داد.

ربیعی افزود: اکنون تراز تجاری استان مثبت و نسبت به سال قبل این تراز 27 درصد ارتقا یافته است که از شاخص های خوب استان است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: استان مرکزی ظرفیت های مناسبی در صنعت، کشاورزی و خدمات دارد و وضعیت استان در حوزه آی سی تی و شاخص توسعه انسانی  مطلوب است در حوزه گردشگری  نیز ظرفیت های خالی وجود دارد که باید از آنها استفاده شود.

وی گفت: در بخش کشاورزی استان مرکزی نه تنها ریزش شغل وجود ندارد بلکه با توجه به تجربه کسب شده؛ این حوزه می تواند جاذب و اشتغالزا باشد.

وی افزود: مقرر شد در هر روستای استان، یک یا دو مزیت شناسایی و همه روستاییان از مهارت برخوردار شوند و آموزش فنی‌ و حرفه‌ای ببینند، همچنین تخصیص منابع اشتغال شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر و روستاها را با جدیت دنبال می‌کنیم تا در روستاها بیکار نداشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره حضور در کابینه دولت دوازدهم گفت: انتخاب من به نظر دکتر روحانی بستگی دارد و هرجا باشم خدمت می کنم و دوست دارم مردم رنج کمتر ببرند و توانمندتر، تواناتر و زندگی توام با آسایشی داشته باشند.

گفتنی است شرکت در نشست شورای اداری، بهره برداری از خیریه سرای خوبان آفتاب در خمین، سالن سرپوشیده و استخر شهر دلیجان و اورژانس اجتماعی 123 محلات از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مرکزی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها