Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار مطرح كرد: ايجاد يكهزار و 352 فرصت شغلي در استان

فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی، گفت: یکهزار و 352 فرصت شغلی در حوزه روستایی این استان در سال جاری ایجاد شده است.

فرخی  افزود: این فرصت های شغلی با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از سوی بانک های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید ایجاد شده است.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: این فرصت های شغلی با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از سوی بانک های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید ایجاد شده است. 

وی ادامه داد: تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی به 498 طرح و به میزان 522 میلیارد ریال پرداخت شد که نقش مهمی در حفظ جمعیت جوان در روستاها دارد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: در مجموع یکهزار و 411 طرح اشتغالزایی با میزان تسهیلات چهار هزار میلیارد ریال به بانک های عامل استان ارسال شده که از این میزان 498 طرح به میزان 522 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند. 

وی بیان کرد: در صورت پرداخت تسهیلات به تمامی طرح های اشتغال روستایی استان مرکزی پنج هزار و 377 فرصت شغلی در روستاهای استان مرکزی ایجاد می شود. 

فرخی بیان کرد: از مجموع یکهزار و 411 طرح اشتغال روستایی که به بانک ها ارسال شده 771 یک طرح با اشتغالزایی سه هزار و 413 فرصت در بانک های عامل در دست بررسی است. 

وی گفت: 640 طرح از 771 طرح اشتغالزایی روستایی ارسال شده استان در بانک ها 640 مصوب شده و 555 طرح نیز به انعقاد قرارداد رسیده است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: 498 طرح انعقاد قرارداد شده استان تسهیلات دریافت کرده اند. 

وی اظهار داشت: برنامه ریزی برای ماندگاری جوانان در روستاها و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها و حتی ایجاد زمینه مهاجرت معکوس به روستاها یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید است. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها