Portal_background_image

استاندار: ايجاد شعبه اي از كتابخانه ملي در استان مركزي ضروري است

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه نمایشگاه امیرکبیر به روایت اسناد که در محل استانداری برگزار شده است، گفت: برای حفظ و نگهداری بهینه از گنجینه های ارزشمند و ویژه این استان ایجاد شعبه ای از کتابخانه ملی در این خطه فرهنگی و عالم پرور ضروری است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی با سبقه غنی فرهنگی از اسناد معتبر زیادی بهره مند است و می طلبد تا با تاسیس شعبه ای از کتابخانه ملی در این استان زمینه نگهداری اصولی از داشته های هویتی و تاریخی این خطه فراهم آید.

وی اظهار کرد: اسناد و مدارک ارزشمند این استان در سایر استان ها نگهداری می شود که باید با ایجاد شعبه کتابخانه ملی فرصتی فراهم شود تا در مکانی مجزا و با کیفیت مناسب امکان نگهداری اسناد در داخل استان ممکن شود.

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی به دیار نخبه پرور شهرت دارد و باید موزه و یا پایگاهی دایر شود تا اسناد ارزشمند از شخصیت های بین المللی و ملی از استان مرکزی در آن معرفی شود و برای مثال خانه تاریخی قائم مقام فراهانی در روستای هزاوه از توابع اراک می تواند مرجع این تصمیم باشد.

گفتنی است در نمایشگاه امیرکبیر به روایت اسناد که در محوطه استانداری استان مرکزی در اراک دایر شده، 25 سند مهم تاریخی متعلق به قائم مقام فراهانی از آرشیو ملی اسناد ایران به مدت سه روز در معرض دید عموم گذاشته شده است.

این نمایشگاه به مناسبت 20 دی ماه سالروز شهادت امیرکبیر توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها