Portal_background_image

آقازاده تاكيد كرد: ايجاد اشتغال پايدار در تلخاب با توسعه صنعت گردشگري

آقازاده استاندار مرکزی در سومین سفر خود به شهرستان فراهان در دیدار با مردم روستای تلخاب، گفت: توسعه صنعت گردشگری در تلخاب علاوه بر درآمدزایی، افزایش اشتغال و کاهش آمار بیکاری در این منطقه را به همراه دارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تلخاب علاوه بر دارابودن ظرفیت های کشاورزی با دارا بودن جاذبه های گردشگری مختلف از جمله وجود چشمه آب معدنی از ظرفیت های مناسبی برای تبدیل به قطب گردشگری استان مرکزی برخوردار است.

آقازاده افزود: روستای تلخاب از جمله مناطق استان مرکزی است که بیشترین جمعیت جوان را داشته و نرخ بیکاری در این منطقه نسبت به سایر روستاهای استان بیشتر است که می توان با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی بخشی از مشکلات این منطقه را رفع و از مهاجرت مردم به شهرها جلوگیری کرد.

استاندار مرکزی گفت: با بهره گیری از تسهیلات اشتغال روستایی می توان در زمینه های کشاورزی، صنایع تبدیلی و گردشگری اشتغال پایدار ایجاد کرد.

وی ادامه داد: طرح پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از جمله راهبردهای بزرگ دولت و مجلس شورای اسلامی است که تنها باید به روستاییان و با رویکرد اشتغال در این مناطق اختصاص یابد.

استاندار مرکزی راه دسترسی کاظم آباد به تلخاب را از جمله مشکلات شهرستان فراهان و روستای تلخاب دانست و افزود: اعتبارات سالجاری شهرستان فراهان به میزان 100 میلیارد ريال است در حالیکه  ایجاد راه دسترسی در شهرستان فراهان نیز  نیازمند 100 میلیارد ریال اعتبار است و  باید  تلاش شود از محل اعتبارات ملی تامین شود.

وی ادامه داد: با تبدیل روستا به شهر این منطقه به شهرداری مجهز و بسیاری از مشکلات مردم منطقه برطرف می شود و می توان از ظرفیت شهرداری نیز برای احداث این راه دسترسی استفاده کرد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: تبدیل روستای تلخاب به شهر برای رفع مشکلات این منطقه در دستور کار مسئولان این استان است.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 28 هزار نفر جمعیت در شهرستان فراهان وجود دارد که 70 درصد این جمعیت در روستاها و بقیه در شهرهای این شهرستان زندگی می کنند.

رقیه یادگاری افزود: 50 درصد جمعیت شهرستان فراهان در زمینه کشاورزی و 15 درصد آنان در حوزه های مختلف صنعتی مشغول به فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری شهرستان فراهان هشت و پنج دهم درصد است در حالی که نرخ بیکاری استان مرکزی 9 و هشت دهم درصد عنوان شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی شهرستان فراهان از نظر سطح زیر کشت محصولات زراعی رتبه دوم را در سطح استان به خود اختصاص داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تبدیل روستای تلخاب به شهر در کمیسیون دفاعی، امنیت و سیاسی مجلس شورای اسلامی مصوب و از دستور کار خارج نشده است.

حسینی افزود: برخی مشکلات از جمله تنگناهای اقتصادی موجب شده تا تبدیل روستای تلخاب به شهر سرعت لازم را نداشته باشد.

گفتنی است در سفر استاندار مرکزی به روستای تلخاب عملیات اجرایی سفره خانه سنتی، اقامتگاه بوم گردی این روستا با 25 میلیارد ریال اعتبار و هفت میلیارد ریال تسهیلات در زمینی به وسعت 950 متر مربع و 450 متر زیر بنا آغاز شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها