Portal_background_image

با حضور معاون سياسي استاندار اولين مرحله تور دوچرخه سواري ميلاد دو نور در شهر اراك برگزار شد

با حضور فتح اله حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اولین مرحله تور دوچرخه سواری میلاد دو نور در شهر اراک برگزار شد.

فتح الله حقیقی در حاشیه مسابقات تور دوچرخه‌سواری میلاد دو نور که به میزبانی استان مرکزی در سه شهرستان اراک،شازند و خمین برگزار می شود در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش ورزش در بهبود تصمیم‌گیری‌ها و کاهش هزینه‌های درمانی اظهار داشت: ورزش نقش مهمی را در سلامت جسم، روح و زندگی فردی و اجتماعی ایفا می‌کند این درحالی است که نقش ورزش در رشد و اعتلای جامعه و دوری افراد از آسیب‌های اجتماعی همواره بر کسی پوشیده نیست بنابراین توسعه و ترویج فرهنگ ورزش امری ضروری به شمار می‌رود.

وی افزود: فعالیت های ورزشی از جمله شیوه‌هایی است که افراد می‌توانند با استفاده از آن بر فشارهای جسمی، روحی، روانی و اجتماعی غلبه کنند چراکه تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که به فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند کمتر از دیگران دچار ناراحتی‌های عصبی، قلبی، عروقی و... می‌شوند و در عین حال از اعتماد به نفس بیشتری برخوردارند.

حقیقی تصریح کرد: خوشبختانه ورزش امروز با انگیزه های متفاوتی از جمله تامین سلامت جسمی و روانی، غنی سازی اوقات فراغت، گسترش روابط اجتماعی، دور شدن از زندگی ماشینی، بازگشت به طبیعت، افزایش کارایی، زمینه سازی برای رشد ورزش قهرمانی و توصیه پزشکان در جامعه مورد توجه قرار گرفته و این روند باید روز به روز گسترش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: ورزش بهترین راه برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و انحرافات افراد قلمداد می‌شود و  جامعه‌ای که بیشتر به ورزش اهمیت می‌دهد کمتر در معرض آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی قرار می گیرد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار مرکزی با اشاره به میزبانی استان مرکزی از یکی از معتبرترین تورهای دوچرخه سواری ایران در سه شهرستان گفت: در این تور 72 دوچرخه سوار از 15 تیم باشگاهی  کشور  حضور پیدا کرده اند که در اولین مرحله از این مسابقات در شهر اراک شاهد رقابت و نحوه برگزاری خوبی بودیم. 

وی ادامه داد: باتوجه به ورزش دوستی مردم استان باید اطلاع رسانی مطلوبی از این رقابت ها صورت بگیرد و امیدوارم با حضور گستره مردم و جامعه ورزشی در مراحل بعدی تور، شاهد افتخار آفرینی دوچرخه سواران استان باشیم. 

گفتنی است در پایان نخستین مرحله این تور، محمد گنج خانلو از تیم سپاهان اصفهان موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و محمد رجبلو از بالابان چابهار و امیر کلاهدوز از پیشگامان کویر یزد به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.


دسته بندی

مدیر کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها