Portal_background_image

اولين جلسه ستاد انتخابات استان برگزار شد

حسن بیگی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی و رئیس ستاد انتخابات استان در اولین جلسه این ستاد که در محل استانداری برگزار شد، گفت: رعایت سه اصل بی طرفی، امانت داری و اجرای مر قانون ملاک کار مجریان انتخابات است.

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی  با اشاره به برگزاری دو انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال آینده، اظهار کرد: یکی از زیرساخت‌های مهم برگزاری انتخابات سالم، قانونمند و شفاف آشنایی متصدیان برگزاری انتخابات با قوانین و مقررات انتخابات است لذا آموزش‌ مجریان انتخابات در استان باید با جدیت پیگیری شود و در این راستا برنامه ریزی های اساسی صورت پذیرد.

وی بیان کرد: در سالجاری حداقل برگزاری 2 دوره آموزشی برای عوامل اجرائی انتخابات استان و در راس آن برای فرمانداران و بخشداران در نظر گرفته شده است تا بتوانند بر قوانین انتخابات پیش رو  تسلط یابند.

رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به وظیفه مهم فرمانداران و بخشداران در برگزاری انتخابات ، گفت: حفاظت از آرای مردم، رعایت اصل بی طرفی و اجرای مرّ قانون  سه اصل اساسی است که باید ملاک کار مجریان انتخابات و بویژه فرمانداران باشد.

حسن بیگی تصریح کرد: فرمانداران باید بعنوان رئیس حوزه انتخابیه هر شهرستان در فراهم سازی  زمینه برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، انتخاباتی با مشارکت حداکثری مردم  تلاش کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بر تشکیل منظم جلسات ستاد انتخابات استان تاکید کرد و گفت: جلسات این ستاد هر 10 روز یکبار برگزار می شود تا برنامه ریزی های لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم  در استان انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: دستور شروع انتخابات شوراهای اسلامی در 25 اسفند ماه سالجاری و انتخابات ریاست جمهوری در 22 فروردین ماه 1396 توسط وزیر کشور صادر می شود.

حسن بیگی با اشاره به ترکیب ستاد انتخابات استان، گفت: کمیته های اطلاع رسانی ، حراست و استعلامات ، حقوقی ،فناوری اطلاعات ، مالی و پشتیبانی و  کمیته امنیت به عنوان کمیته های ششگانه اصلی ستاد انتخابات استان مرکزی دایر و احکام اعضاء آنها نیز صادر شده است.

وی افزود:مدیر کل دفترسیاسی و انتخابات نیز بعنوان عضو و دبیر ستاد انتخابات استان  و مدیر کل ثبت احوال استان نیز بعنوان عضو  ستاد انتخابات استان تعیین شده اند.

گفتنی است در این نشست مقرر شد وضعیت موجود استان از لحاظ تدارکات و پشتیبانی و زیرساختهای فناوری اطلاعات مورد بررسی قرار گیرد تا در جهت رفع کاستی ها تلاش شود.

یادآور می گردد  در این جلسه مسئولین کمیته های ستاد انتخابات استان و فرماندار شهرستان اراک نیز حضور داشتند و مطالبی را بیان نمودند.

ستاد انتخابات استان در 14 دیماه سالجاری تشکیل شده است .سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها