Portal_background_image

استاندار مركزي : اهداكنندگان خون نگران ابتلا به ويروس كرونا نباشند

استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از مرکز انتقال خون استان و اهدای خون، گفت: فضای تمامی مراکز انتقال خون استان استریل و ایمن است و اهداکنندگان خون نگران ابتلا به ویروس کرونا نباشند.

سید علی آقازاده افزود: ذخایر خون کشور و استان با وجود شیوع ویروس کرونا به شرایط اضطرار رسیده و لازم است آحاد جامعه نسبت به اهدای خون توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: استان مرکزی در سال‌های گذشته در زمره استان‌های برتر در اهدای خون بوده، بنابراین در شرایط کنونی نیز اقشار مختلف مردم با مراجعه به مراکز انتقال و اهدای خون خود نسبت به حفظ جایگاه استان در این حوزه نقش‌آفرینی کنند.

استاندار مرکزی بیان کرد: رفع شرایط اضطرار ذخایر خون کشور و استان با مشارکت گسترده مردم و اهدای خون محقق می‌شود که امید است مردم این استان در پشت سرگذاشتن این شرایط همراهی همیشگی داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی نیز گفت: در گذشته روزانه بیش از ۱۲۰ نفر برای اهدا خون مراجعه می‌کردند اما با شیوع بیماری کرونا تعداد اهداکنندگان خون به ۶۰ تا ۷۰ نفر رسیده است.

«فاطمه‌سادات مهدویانی» افزود: با توجه به اینکه سازمان انتقال خون تامین‌کننده فرآورده‌های خون برای بیماران نیازمند است و از طرفی هیچ جایگزینی برای خون وجود ندارد از همشهریان انتظار می‌رود نسبت به این امر خداپسندانه بیش از پیش توجه داشته باشند.

وی اضافه کرد: تمامی تجهیزات، وسایل، سطوح و امکانات مراکز  به طور مستمر با مواد ضدعفونی کننده تمیز می شوند، بنابراین اهدا کنندگان با اطمینان خاطر و بدون هیچ گونه نگرانی برای اهدای خون مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی ادامه داد: هم استانی‌ها هیچ گونه نگرانی برای مراجعه به مراکز اهدای خون نداشته باشند و پایگاه انتقال خون اراک در نوبت صبح از ساعت ۷ و ۳۰ تا ۱۳ و در نوبت عصر از ساعت ۱۴ تا ۱۹ آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

استان مرکزی در رابطه با فرهنگ اهدای خون در زمره رتبه‌های برتر است و همین امر باعث شده که بتواند علاوه بر تأمین خون استان، نیاز سایر مناطق کشور را به فرآورده‌های خونی تأمین کند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها