Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: اهتمام جدي بخشداران در ايجاد اشتغال پايدار روستايي

آقازاده استاندار مرکزی در نشست مشورتی بخشداران استان ، گفت: ایجاد اشتغال پایدار راهبردی موثر در تثبیت جمعیت ساکن در روستاهاست لذا بخشداران باید در ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی اهتمام جدی داشته باشند.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به اهمیت فعالیت بخشداری ها اظهار کرد: بخشداران خاکریز اول رسیدگی و رفع مشکلات و معضلات روستاییان هستند و این مسئولیت به مشتاقان خدمت انگیزه می بخشد، زیرا به صورت مستقیم با مردم ارتباط دارد.

وی افزود: بخشداران نخستین حلقه ارتباط روستاییان با دولت هستند و باید به خاطر داشته باشند روستا ثروت یک ملت است که متاسفانه در مقیاس وضعیت کنونی با دهه شصت که نسبت روستا نشینی به شهر نشینی ۷۰ درصد به ۳۰ درصد بوده در می یابیم که باید جمعیت روستایی حفظ شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: کاهش جمعیت روستایی به دنبال خود کاهش تولید بومی و افزایش جمعیت مصرف کننده را به دنبال دارد که به این سبب تلاش برای ثبات جمعیت روستایی از اهمیت بسیار برخوردار است، در دهه های اخیر تولد شهرها و شهرداری ها به سرعت و بدون برنامه پیش رفت که همین مسئله امروزه سبب کاهش جمعیت روستایی شده است.

آقازاده تصریح کرد: نگهداری جمعیت در روستاها وابسته به فاکتورهایی اعم از ایجاد اشتغال پایدار، امکانات از جمله بهداشت، آموزش، راه و غیره است و در این راستا مسئولان باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا جمعیت روستایی در روستاها ماندگار شود، زیرا اگر این روند ادامه یابد در سال ۱۴۱۰ شاهد مهاجرت بیش از نیمی از جمعیت کنونی روستایی به شهرها هستیم.

وی ادامه داد: خالی شدن روستاها از سکنه تضعیف تولید ملی و کشاورزی را به همراه دارد اما هرچه میزان تولید ملی کشور افزایش یابد جامعه از نظر سلامت اقتصادی، روحی و روانی در امنیت بیشتری قرار می گیرد، در راستای ایجاد اشتغال روستایی باید تمام توان خود را به کار گیریم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: طرح اشتغال پایدار روستایی بسیار مورد تاکید قرار دارد و تصمیم داریم در این زمینه با نهایت دقت ورود یابیم و حتی کوچکترین طرح ها را نیز بدون ارزیابی صحیح به تصویب نرسانیم، زیرا منابع این طرح از بیت المال تامین شده و مدیریت صحیح آن سبب ایجاد تعداد بسیار زیادی شغل برای جوانان روستایی می شود.

وی ابراز داشت: بخشداران باید در جهت آرای کمیسیون ماده 99  عملکردی جدی داشته باشند و باتوجه به اینکه فاصله حریم شهری بسیار کم شده روند ساخت و سازهای روستایی نیز باید تحت نظر باشند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها