Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: اهتمام بيشتر دستگاه هاي اجرايي در جذب اعتبارات ملي/ آمادگي استان براي پيشگيري از شيوع آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: دستگاه های اجرایی استان با توجه به روزهای پایانی سال، در جذب اعتبارت ملی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  دستگاه های اجرایی استان به ویژه راه و شهرسازی، حوزه نیرو و انرژی و جهاد کشاورزی با توجه به اینکه حدود 90 درصد از اعتبارات ملی استان  به این بخشها اختصاص می یابد، در جذب اعتبارات ملی تلاش مضاعفی را در دستور کار قرار دهند .

وی تصریح کرد: در نیمه دوم اسفندماه سال جاری، در خصوص بررسی وضعیت اعتبارات جذب شده و راهکارهای لازم برای افزایش این بودجه ها، نشستی برگزار می شود.

وی افزود : در این نشست سیاست های توسعه ای استان مطرح خواهد شد تا  دستگاههای اجرائی با حرکت در مسیر این سیاستها بتوانند در سال 97 در عمل نیز روحیه نشاط و امید را در جامعه تقویت نمایند.

 آقازاده گفت: با همدلی، انسجام و مدیریت مناسب منابع، رشد اقتصادی و افزایش روند اشتغال پایدار در استان مرکزی دنبال می شود.

استاندار مرکزی با اشاره به وضعیت شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، تصریح کرد: لازم است کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این حوزه در استان مرکزی جهت پیشگیری از شیوع این بیماری در استان در آماده‌باش کامل باشند. 

وی اظهار کرد: استان مرکزی به نسبت سایر استان ها در حوزه شیوع آنفلوآنزای پرندگان وضعیت مناسبی دارد اما احتمال بروز این بیماری در استان مرکزی به سبب وجود چند آبگیر وجود دارد.

استاندار مرکزی گفت: آگاه سازی جامعه از این بیماری  از طریق رسانه ها و مطبوعات در اولویت کاری دستگاه ها به ویژه فرمانداری ها قرار گیرد تا از بروز خسارت احتمالی جلوگیری شود.

آقازاده افزود: حوزه پدافند غیرعامل ، شبکه دامپزشکی  و فرمانداریها نهایت تلاش را برای جلوگیری از انتشار بیماری آنفلوآنزای پرندگان در دستور کار قرار دهند.

وی گفت: نوسان قیمت تخم مرغ در هفته های اخیر، لزوم نظارت بیشتر ستاد تنظیم بازار را دو چندان می کند تا در آستانه شب عید، شهروندان با مشکلی موجه نشوند.

استاندار مرکزی گفت: تامین گوشت سفید با توجه به نزدیکی شب عید، باید مورد توجه دستگاه ها قرار گیرد تا در تهیه این ماده پروتئینی برای مردم تنگنایی، ایجاد نشود.

مدیرکل شبکه دامپزشکی استان مرکزی نیز گفت: تاکنون پنج واحد مرغداری صنعتی در چهار شهرستان استان به آنفلوآنزای پرندگان مبتلا و 230 هزار قطعه طیور نیز، معدوم شدند.

 شانقی افزود: 6 واحد طیور روستایی نیز در شهرستان های زرندیه، خمین و محلات به این بیماری مبتلا شده اند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه  استان مرکزی نیز گفت: از مجموع 13هزار میلیارد ریال اعتبارات ملی استان مرکزی تاکنون یک هزار و 570 میلیارد ریال تخصیص داده شده که معادل 12 درصد است.

 یادگاری افزود: یک هزار و 190 میلیارد ریال از اعتبارات تخصیصی در استان جذب شده که این رقم معادل 76 درصد است.

وی گفت: پارسال مجموع اعتبارات ملی استان مرکزی، هشت هزار و 460 میلیارد ریال بوده است که امسال، 50 درصد رشد داشته است. 

یادگاری افزود: سه دستگاه اجرایی شامل زیر مجموعه های وزارت نیرو، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی که 91 درصد اعتبارات ملی استان را به خود اختصاص داده اند، برای جذب اعتبارات خود، اهتمام ویژه ای داشته باشند‌.

گفتنی است در این نشست واگذاری حق استفاده از مدرسه زینبیه روستای کردیجان شهرستان آشتیان به دهیاری جهت راه اندازی کارگاه خیاطی ، واگذاری حق استفاده از یکی از مدارس روستای آهو به دهیاری آشتیان و واگذاری حق استفاده از ساختمان اداره تعاون شهرستان دلیجان به فرمانداری این شهرستان به تصویب رسید.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها