Portal_background_image

معاون سياسي استاندار تاكيد كرد: انعكاس دستاوردهاي انقلاب اسلامي از مهمترين وظايف رسانه‌هاست /نقش آفريني رسانه ها در تبيين آرمانهاي شهدا

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نشست خبری کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی ، گفت: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و بصیرت‌افزایی جامعه در مقابل توطئه دشمنان از مهمترین وظایف رسانه هاست.

حقیقی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با اشاره به اینکه امروز هجمه های عملی دشمن نسبت به 40 سال گذشته تغییرات بنیادی داشته است ، گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا امروز  استبداد و استکبار از هر ابزار و فرصتی برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کرده اند و تاکنون در همه برنامه های خود ناکام بوده اند لذا در صورت ایجاد وحدت رویه مردم و مسئولان این بار نیز توطئه های دشمنان خنثی و کشور از این شرایط موفق و سربلند بیرون می آید. 

وی با تاکید بر انعکاس دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی ، اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی در صدد تخریب عملکرد نظام اسلامی هستند و برگزاری کنگره شهدای استان می تواند اقدامی شایسته در راستای حفظ و نشر ارزش های والای انقلاب اسلامی و خنثی کردن توطئه های دشمنان باشد. 

حقیقی گفت: درست است که کشور امروز با مشکلات و نواقصی روبروست اما این کمبود ها و نواقص مشکلات درونی ملت ایران محسوب می شود و اجازه داده نمی شود که دشمنان در مسائل خصوصی کشور دخالت کنند واین مسائل و مشکلات به دست آویزی برای بیگانگان تبدیل شود.

حقیقی بیان کرد: انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی و تبیین جانفشانی شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان عزیز ایران اسلامی در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی نیاز امروز جامعه است که باید از سوی رسانه ها به آن پرداخته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ابراز کرد: رسانه ها در تبیین اهداف و آرمانهای شهدا نقش محوری دارند لذا باید در تبیین و انعکاس اهداف این کنگره نقش مهم خود را بخوبی ایفا نمایند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه نیاز به برگزاری چنین کنگره ای در مقطع کنونی بیش از هر زمان دیگر احساس می شود، لذا استانداری هرچه در توان داشته باشد در خدمت این کنگره خواهد بود و مدیریت ارشد استان نیز  تاکید کرده اند  معاونین، مدیران و فرمانداران در جهت برگزاری هر چه باشکوهتر این کنگره همکاری لازم را با  دست اندرکاران  آن  داشته باشند.

 فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز گفت: 33 عنوان برنامه برای کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید این استان تدوین شده و در حال اجرا است.

 سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی افزود: ایجاد دهکده مقاومت در اراک، تولید پانوراما(دورنما) زیارت مجازی در 110 نقطه از مزار شهدا، برگزاری همایش دبیران یادواره های شهدا، راه اندازی سامانه شهود، کاشت 6 هزار و 200 نهال و نامگذاری 100 مکان به نام شهدای شاخص استان از برنامه های انجام شده این کنگره است.. 

وی افزود: دیدار با خانواده های معظم 6 هزار و 200 شهید، ایجاد 110 نماد دفاع مقدس، برگزاری 110 همایش، نصب 110 تابلو تمثال شهدای شاخص در نقاط مختلف استان، معرفی 110 شخصیت، کتاب و مقاله با محوریت دفاع مقدس، تجلیل از 110 رزمنده، برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره و هشت اجلاسیه فرعی، تولید اطلس جامع، راه اندازی آرشیو دفاع مقدس، تکمیل پارک موزه، اجرای 110 طرح عمرانی و تولید 110 محصول فرهنگی نیز از برنامه های است که برای اجرا نیاز به حمایت مسئولان دارد. 

سردار کریمی بیان کرد: ستاد تدوین پیشینه رزم نیز با هشت کارگروه عملیات، تبلیغات هنری، تاریخ شفاهی، آمار، نقش استان مرکزی در شکل گیری انقلاب اسلامی، فرهنگ نامه شهدا، بانوان و نقش ادارات و صنایع استان در دفاع مقدس نیز برای برگزاری هر چه با شکوهتر این کنگره تشکیل شده که برنامه به صورت ویژه به تمامی کارگروه ها ابلاغ شده است. 

وی با بیان اینکه کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهیدا استان مرکزی در قالب 10 نشست برگزار می شود، بیان کرد: نشست ایثارگران در چهارم بهمن ماه، بانوان 18 بهمن ماه، روحانیون وطلاب 11 بهمن ماه، نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس دوم آبان ماه، کارگری در 24 بهمن ماه، ورزشکاران در 26 مهرماه، دانشگاهیان 27 آذرماه، فرهنگیان در 27 دی ماه، سنگرسازان بی سنگر در دوم دی ماه و نشست نهایی نیز دوم اسفندماه سال جاری برگزار می شود. 

سردار کریمی با بیان اینکه برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی از نیمه دوم سال 1393 کلید خورد، اضافه کرد: هشت کمیته تخصصی نقش ویژه امام خمینی(ره) در دفاع مقدس، نظارت و بازرسی، طرح و برنامه و امور مالی، عمران، اقشار و مردمی، فرهنگی، هنری و فضاسازی، روابط عمومی ورسانه و امنیت، حفاظت و نیروهای مسلح به همین منظور تشکیل و همه اقدامات به صورت کارشناسی دنبال شده است. 

وی اضافه کرد: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری کنگره، استاندار مرکزی به عنوان رئیس کنگره و فرماندهی سپاه روح الله نیز به عنوان دبیرکل کنگره معرفی شده اند. 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی جمع آوری، تحلیل و تبیین آثار شهدا، انتقال ارزش های والای دفاع مقدس به نسل جوان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه جهادی و شهادت طلبی و تدوین نقش برجسته امام راحل در فرماندهی دفاع مقدس از اهداف برگزاری کنگره نقش امام راحل در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز در سخنانی گفت: 520 هزار سند رزمندگان اسلام در استان مرکزی جمع آوری شده که بیش از 200 هزار از این اسناد تصاویر رزمندگان در عملیات های مختلف است. 
مصطفی مشایخی افزود: یکهزار و 460 رزمنده استان مرکزی نیز مستندات مصاحبه خبری دارند که در این فرآیند بیش از 2 هزار و 900 ساعت فیلم ضبط شده است. 

وی بیان کرد: نخستین شهید روابط عمومی، 15 شهید خبرنگار و 100 شهید خواهر در دفاع مقدس ظرفیت فرهنگی ارزشمند فرهنگی برای استان مرکزی است که می طلبد اصحاب رسانه نسبت به معرفی آن ها بیش از پیش تلاش کنند. 

مصطفی عرب مدیرکل روابط عمومی استانداری و جانشین کمیته روابط عمومی و رسانه کنگره 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی  نیز گفت: 237 روابط عمومی دستگاه اجرایی و رسانه نوشتاری، شنیداری و مکتوب استان وظیفه اطلاع رسانی این کنگره را برعهده دارند.

وی اظهار کرد: 137 روابط عمومی دستگاه اجرایی و یکصد رسانه نوشتاری، شنیداری، دیداری و مکتوب در این کنگره وظیفه اطلاع رسانی را برعهده دارند.

عرب ادامه داد: مشارکت مردم، رهبر معظم انقلاب و ایدئولوژی در کنار یکدیگر سه پایه مهم و اساسی پیروزی و دوام جمهوری اسلامی اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی بوده و این سه اصل پایه و اساس برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در استان مرکزی است.

جانشین کمیته روابط عمومی و رسانه کنگره 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی گفت: انتقال ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی برای افزایش روحیه ایثار، شهادت و اتحاد در جامعه از برنامه های این کمیته است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها