Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان عنوان كرد: انصراف 43 نامزد انتخابات شوراهاي اسلامي در استان/ برگزاري انتخابات تمام الكترونيك شوراها در دو شهر خمين و ساوه

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در دو شهر خمین و ساوه به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود.

 حسن بیگی تصریح کرد: در انتخابات  امسال همه فرآیند انتخابات شوراهای اسلامی شهر اعم از فرایند اخذ رای و شمارش آرا در دو شهر خمین و ساوه به صورت تمام الکترونیکی انجام می شود.

وی اظهار کرد: در سایر شهرستان های استان مرکزی نیز انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری با 24 فرآیند الکترونیکی برگزار می شود و تنها فرآیند اخذ رای و شمارش آرا به صورت الکترونیکی نخواهد بود.

حسن بیگی افزود: در کل کشور تعداد 150 شهر انتخابات شوراهای اسلامی را به صورت تمام الکترونیکی برگزار می کنند و اغلب شهرهای دارای کرسی های 7 و 9 نفره برای این اقدام انتخاب شده اند.

رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به انصراف 43 نامزد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی تا کنون، گفت:در مدت زمان ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهری و روستایی تعداد 6 هزار و 619 نفر ثبت نام کردند که با انصراف 21نفر در نقاط شهری و22 نفر در نقاط روستایی ، این میزان به 6 هزار و 576 نفر رسید .

رئیس ستاد انتخابات استان با تاکید بر اینکه برگزاری انتخابات تمام الکترونیک افزایش دقت و سرعت را در فرآیند کار به دنبال دارد، گفت: امید است در انتخابات آتی با هماهنگی شورای نگهبان و هیات نظارت امکان برگزاری انتخابات بصورت تمام الکترونیکی  در میسر  شود.

گفتنی است انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه سالجاری در کشور برگزار می شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها