Portal_background_image

استاندار : انتقال تكنولوژي؛ مهمترين رويكرد استان در جذب سرمايه گذاران خارجي است

زمانی قمی در جریان بازدید از چند واحد تولیدی در شهرستانهای ساوه و زرندیه با بیان اینکه استان مرکزی پس از برجام یکی از مراکز جذب سرمایه گذاران خارجی است، گفت: انتقال تکنولوژی و قطع وابستگی در تولید رویکرد مهم استان در جذب سرمایه گذاران خارجی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در فضای پسابرجام علاقه سرمایه گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه‌‌گذاری در ایران و استان مرکزی افزایش یافته زیرا این استان یکی از مراکز جذب این سرمایه‌گذاران است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه انتقال و جذب تکنولوژی مهمترین رویکرد استان در جذب سرمایه گذار خارجی است، گفت: اشتغالزایی برای جوانان ایرانی مهمترین هدف و دغدغه مسئولین است لذا بر این باوریم که تکنولوژی و سرمایه باید توامان به کشور منتقل شود و آرام آرام به سمت بومی‌سازی این تکنولوژی‌ها پیش رویم .

وی افزود: باید تلاش کنیم تا رشته‌های وابستگی در حوزه تکنولوژی و صنعت را کم کنیم و روزی برسد که تمام وابستگی ما قطع شود.

زمانی قمی  با اشاره به احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در ساوه، پالایشگاه پلاسمای خون در زرندیه و کارخانه ذوب سلیس در دلیجان، افزود: امروز نسبت به گذشته سرمایه گذاری های خوبی در استان صورت گرفته و واحدهای بزرگ و فعال استان نیز در زمینه تولید، صادرات و اشتغالزایی رشد خوبی داشته اند.

استاندار مرکزی بیان کرد: امیدواریم  در مذاکرات جدید با بخش‌های زیادی به نتیجه برسیم ، ما نمی‌گویم همه مذاکرات به نتیجه می‌رسند، نه می‌توانیم ادعا کنیم و نه این یک واقعیت است ، هر سرمایه‌گذاری از بخش مذاکره شروع می‌شود و باید گفت‌وگو کنیم  و منافع خود را خوب  بهینه نمائیم تا شاهد سرمایه‌گذاری باشیم.

زمانی قمی با اشاره به اجرای طرح رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و همچنین اقدامات انجام شده در راستای حل مشکلات صنایع مادر استان درکارگروه ملی ستاد تسهیل ، گفت: دولت مصمم است حمایت خود را در تولید تا بازگرداندن رونق به واحدهای صنعتی و تولیدی ادامه دهد اما طبیعی است که بخش خصوصی هم باید در کنار دولت همت بیشتری کند و به مدد دولت بیاید که  آمده است.

گفتنی است استاندار مرکزی به همراه نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه از چند واحد صنعتی در شهرستان های ساوه و زرندیه بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند کار و مسائل و مشکلات این واحد ها قرار گرفتند.   
 

گالری تصاویرسرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها