Portal_background_image

انتقاد استاندار از توهين به شخصيتهاي انقلابي و رئيس جمهوري / آثار مثبت برجام در اقتصاد مشهود است

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با کارکنان و خبرنگاران خبرگزاری ایرنا که به مناسبت روز خبرنگار انجام شد، توهین به شخصیتهای انقلابی و بزرگ و همچنین رئیس جمهوری را مورد انتقاد قرار داد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: امروزه از طرف برخی افراد خوش نشین که در حاشیه انقلاب بوده اند، شاهد تخریب های گسترده ای بر ضد دولت هستیم که شدت تخریب ها تا کنون در هیچ دولتی سابقه نداشته است.

استاندار مرکزی تصریح کرد:امیدواریم همه دلسوزان به کشور و انقلاب اسلامی با درک دقیق از شرایط تاریخی ایران و انقلاب اسلامی و همچنین نیازهای مردم با کنار گذاشتن جدل و تخریب در جهت رفع مشکلات مردم و مشکلات حوزه اقتصاد تلاش کنند.

وی نقد سازنده را امری ضروری برای پیشرفت کشور و جامعه اسلامی دانست و ادامه داد: انتقاد يك اصل مثبت و ضروري است و يك جامعه بدون انتقاد سازنده نمي تواند در مسير صحيح گام بردارد.انتقاد سازنده در دنيا و به ويژه در مباني دینی و جمهوري اسلامي به عنوان يك ضرورت مطرح شده است،اما همين مباني، جدل و تخريب را نادرست می داند.

زمانی قمی بیان کرد: آنچه که امروز رهبر انقلاب اسلامی در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی از دولت و همه ارکان کشور انتظار دارند با تخریب و جدل مغایرت دارد، نمی شود دولت را تخریب کرد و گفت برای تحقق منویات رهبری تلاش می کنم، مقام معظم رهبری و جمهوري اسلامي بستري را سفارش و توصيه مي فرمايند كه در آن باید سبقه اخلاقي و ديني وجود داشته باشد؛درحالي كه جدل و تخريب نه اخلاقي  و نه ديني است.

وی بیان کرد: تخریب ها علیه دولت تا جائی شدت گرفته که فردی  دکتر روحانی رئیس جمهور محترم، انقلابی و فرزانه را خائن خطاب کرده و بسیار تعجب آور بود وقتی در مورد این آقا مطالعه کردم این فرد از افراد خوش نشین در حاشیه انقلاب بود در حالیکه دکتر روحانی شخصیتی بزرگ و اولین خطیب کشور و اولین عنصر انقلابی است که واژه لطیف امام را بر سر زبانها و دلها جاری ساخت.

استاندار مرکزی ابراز کرد: دکتر روحانی برای استقرار جمهوری اسلامی و پیروزی انقلاب بسیار تلاش کردند  و بعد هم بعنوان یکی از استراتژیست های بزرگ در حوزه های نظریه پردازی و دفاع مقدس و همچنین نماینده مستقیم رهبر معظم انقلاب در بیش از 20 سال مداوم در شورای عالی امنیت ملی مطرح بودند و در واقع ایشان یک بخشی از تاریخ انقلاب، مبارزات و تلاشها برای دوام و بقای جمهوری اسلامی هستند.

زمانی قمی با طرح این سوال که چطور یک خوش نشین در حاشیه انقلاب به خود اجازه توهین به شخصیتی بزرگ را می دهد، گفت: توهین به شخصیتهای انقلابی و بزرگ نظام و بکار بردن این واژه ها و الفاظ حتماً با فاصله گرفتن کامل از اخلاق و دین همراه است.

وی افزود: با این اقدام فرهنگ افراطی گری و افراط به جامعه تزریق می شود و کار نادرستی است، در شرایطی که در کشورهای پیراموان شاهد تقویت و پیشرفت افراطی گری هستیم ما باید در جهت تضعیف افراطی گری فرهنگ سازی کنیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: مبانی دینی، اخلاقی و قوانین مصرح جمهوری اسلامی به ما اجازه نمی دهد به هیچ فردی اهانت کنیم و اگر این ها به امری عادی در جامعه تبدیل شوند مصیبتی خواهد بود که در اثر آن همه در کشور زیان خواهند دید.

زمانی قمی تصریح کرد: از اهالی قلم و شخصیتهای  متفکر و همه آنهائی که دل در گرو اعتلای ایران سربلند دارند می خواهم در ترویج فرهنگ ستایش از چهره های تاثیرگذار و تجلیل از خادمان ایران و جمهوری اسلامی تاکید و تلاش کنند و واژه ها، الفاظ و مسیری که به تضعیف چهره های خدمتگزار کشور، نظام و انقلاب منجر می شود را تقبیح کنند.

وی گفت: فرهنگ بی توجهی نسبت به شخصیت هایی که موثر بوده و هستند نباید به یک قاعده تبدیل شود چرا که عکس آن چیزی است که دین به آن سفارش می کند که چهره های خدوم را پاس بداریم.

استاندار مرکزی افزود: جامعه روشنگری، تحول خواه و اهل قلم باید نسبت به این فرهنگ بیشتر توجه کنند و  همچنین درخصوص خطرات آن هشدار دهند.

زمانی قمی  در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت تدبیر و امید در شرایطی اداره کشور را در دست گرفت که کشور در حوزه های مختلف اقتصادی و سیاست خارجی با چالش های مختلفی دست و پنجه نرم می کرد.

وی تصریح کرد: در جریان حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کمتر دولتی با این مشکلات روبرو بود.

زمانی قمی ادامه داد: تورم فزاینده، خزانه خالی، وضعیت آشفته اقتصادی، ارجاع پرونده کشور در ذیل فصل هفتم شورای امنیت و وجود قطعنامه های مختلف درحوزه سیاست های خارجی از جمله چالش هایی بود که دولت تدبیر و امید با تحویل گرفتن اداره کشور، با آن روبرو بود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: با استقرار دولت تدبیر و امید پیچیده ترین پرونده تاریخ ایران اسلامی برطرف و در حوزه سیاست خارجی و اقتصادی پیشرفت ها و گشایش هایی برای جمهوری اسلامی به ارمغان آمد.

وی بیان کرد: حل و فصل پرونده هسته ای ایران برای این استان به عنوان چهارمین قطب صنعتی کشور دستاوردهایی به همراه داشت و موجب شد برخی از مشکلات صنایع استان برطرف شود.

زمانی قمی با اشاره به اینکه آثار مثبت برجام در استان اظهار کرد: با توافق هسته ای بهره برداری از کارخانه الیاف دلیجان استان مرکزی که سال ها برای تکمیل زنجیره تولید خود نیازمند تکنولوژی ذوب سیلیس بود و آلمانی ها به دلیل استفاده دوگانه از این تکنولوژی از واگذاری آن به این شرکت خودداری می کردند، جان دوباره ای گرفت.

وی گفت: سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی شرکت گرین کراس کره جنوبی برای احداث پالایشگاه خون زرندیه و سرمایه گذاری  شرکت بلژِیکی برای ساخت نیروگاه یک هزار و 200 مگاواتی سیکل ترکیبی در ساوه از دیگر تاثیرات برجام در جهت تحقق اصل اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری در این استان است.

استاندار مرکزی افزود: سفر هیات های تجاری و صنعتی به ایران و استان و علاقه مندی سرمایه گذاری این شرکت ها در طرح های اقتصادی و صنعتی کشور از دیگر تاثیرات برجام و توافق هسته ای است.

زمانی قمی با شاراه به اینکه در دولت یازدهم در حوزه اقتصاد تحت تاثیر شرایطی که در حوزه سیاسی ایجاد شد تحولاتی صورت گرفته است، گفت: تثبیت آرامش اقتصادی و سیاسی کشور را باید ارمغان ارزشمند دولت تدبیر و امید در راستای پیشرفت و توسعه کشور دانست.

استاندار مرکزی گفت: تعطیل کردن بسیاری از سیاستهایی که به ناآرامی در اقتصاد می انجامید و جایگزین کردن سیاستهایی که به نفع و مصلحت کشور است نیز اقدامی مثبت از سوی دولت است.

وی گفت: امروز دولت با نظارت، راهنمایی و هدایت های مدبرانه مقام معظم رهبری، توسعه اقتصادی کشور و اشتغال زایی را در دستور کار خود قرار داده است و در برابر زیاده خواهی های مخالفان جمهوری اسلامی ایران ایستادگی می کند.

نماینده عالی دولت در استان مرکزی بیان کرد: صادرات 190 میلیون دلاری استان مرکزی و  و واردات 86 میلیون دلاری استان که برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی و صنعتی است از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید در این استان است.

زمانی قمی افزود: تراز مثبت تجاری نشان از تعطیلی صنعت است یا فعال سازی صنایع، که نیاز است منتقدان برجام و دولت به آن پاسخ روشنی دهند.

استاندار مرکزی گفت: جا دارد که از تلاش همه کارآفرینان ، مدیران، مسئولین بخش خصوصی و نهادهایی که این بخش را هدایت می کنند تشکر کنم زیرا آثار تلاش همه این عزیزان مثبت شدن تراز تجاری استان و دو برابر شدن میزان صادرات استان نسبت به واردات است.

وی یادآور شد: 90 درصد تعطیلی واحدهای صنعتی تا سال 92 اتفاق افتاده و تعطیلی واحد های تولیدی بعد از این مدت نیز مربوط به اتخاذ سیاست های غلط اقتصادی و سیاسی سال های پیشین بوده است.

استاندار مرکزی بیان کرد: امروزه دولت تدبیر و امید فعال سازی واحدهای تعطیل را در دستور کار خود قرار داده و نیازاست مسئولان و نهادهای مختلف استانی به واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل این استان که به دلیل صنعتی بودن بیشترین آسیب را از سیاست های نادرست گذشته دیده اند، توجه ویژه داشته باشند.

زمانی قمی افزایش نرخ صادرات و تراز مثبت تجاری را نشان از بهبود وضعیت اقتصادی کشور دانست و گفت: همه مسئولان و نهاد های مختلف وظیفه دارند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی شرایط را برای بهبود اقتصاد و توسعه کشور بیش از پیش آماده کنند.

نماینده عالی دولت در استان مرکزي خبرگزاری ایرنا را در کنار مردم و هدفهای بزرگ انقلاب ، دولت و رهبری دانست و  از  زحمات  کارکنان و خبرنگاران این خبرگزاری تقدیر کرد.

گفتنی است در این  بازدید مشاور و مدیر کل حوزه استاندار و  مدیر کل روابط عمومی استانداری نیز حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها