Portal_background_image

آقازاده : انتصاب بانوان توانمند در پست هاي مديريتي رويكرد استانداري است/ بيش از 50 بانو در پست هاي مديريتي پايه استان منصوب شدند

آقازاده استاندار مرکزی در کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان ، گفت:انتصاب بانوان توانمند در پست های مدیریتی این استان با جدیت دنبال می شود و محدودیت های پیش رو باید آرام آرام حل و فصل شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: بر اساس قانون و برنامه ششم توسعه، 30 درصد پست های مدیریتی باید به بانوان تعلق گیرد.

وی بیان کرد: بیش از 50 نفر از بانوان در سه یا چهار ماه گذشته به پست های مدیریتی  پایه این استان منصوب شده اند و امید است از مدیران انتخاب شده تا نیمه اول سال 98، مدیران بانوی ارشد برای این استان نیز انتخاب شوند.

استاندار مرکزی ادامه داد: شکوفایی استعدادهای ذاتی بانوان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و تجربه نشان داده است که زنان در پست های مدیریتی از توان و استعداد بالایی برخوردارند.

آقازاده تصریح کرد: دیدگاه ها در خصوص انتصاب بانوان زن در دستگاه های ملی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی درخصوص وضعیت سالن های ورزشی بانوان استان مرکزی نیز گفت: بهداشت سالن های ورزشی به ویژه استخرهای ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: حل مشکلات بخش ورزش بانوان باید با جدیت دنبال شود.

حقیقی افرود: حفظ موارد ایمنی و بهداشتی در اماکن ورزشی بانوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید با حساسیت ویژه پیگیری شود.

وی در خصوص انتصاب بانوان در پست های مدیریتی استان مرکزی نیز گفت: ارتقای بانوان در دستگاه های اجرایی حق طبیعی این قشر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: تعهد شده دستگاه های اجرایی این استان تا پایان سال جاری 110 نفر از بانوان کارمند خود را در پست های رئیس گروه، مسئول شهرستان ها و معاونان مدیرکل منصوب کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: طرح بازرسی از سالن های ورزشی بانوان این استان در یک ماه گذشته توسط 18 تیم تخصصی انجام شده است و در این راستا 70 شاخص از مصادیق زیرساختی، تجهیزات، ایمنی، بهداشت فردی و عمومی و تغذیه مورد ارزیابی قرار گرفت.

فرجی افزود: 18 هزار و 285 بانوی ورزشکار به صورت سازمان یافته در قالب 39 هیات ورزشی فعالیت دارند.

وی بیان کرد: سرانه ورزش بانوان این استان در راستای این طرح 86 صدم درصد اعلام شد.

فرجی گفت: 51 درصد از سالن های ورزشی ارزیابی شده در این طرح تمام وقت و دومنظوره بود و 49 درصد به صورت پاره وقت است.

وی اظهار داشت: 76 درصد از سالن های ورزشی بانوان این استان استیجاری، 45 درصد از مربیان این سالن ها دارای کارت بهداشت بودند، 70 درصد سالن های ورزشی شاخص بهداشتی را رعایت کرده بودند و 70 درصد این اماکن گندزدایی سطوح را انجام داده بودند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی افزود: در مجموع کمترین میزان تخطی در این بازرسی بر اساس قوانین و دستورالعمل ها در حوزه ایمنی و بیشترین تخلف در حوزه فرهنگی و آموزشی بود.

وی اظهار داشت: نصب نکردن نرخ نامه سال جدید در مراکز و دریافت شهریه های متفاوت در سالن های مختلف یکی از مهمترین مشکلات بود که انتظار است نرخ شهریه این سالن ها به زودی تعیین تکلیف و به سالن های ورزشی ابلاغ شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی ادامه داد: نصب دوربین در ورودی و خروجی سالن های ورزشی بانوان امری ضروری است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

فرجی در خصوص انتصاب پست های مدیریتی زنان در استان مرکزی نیز گفت: 57 بانو در 2 ماه گذشته در پست های مدیریتی این استان منصوب شده اند و پیش بینی شده 110 بانوی دیگر تا پایان سال جاری به مجموع مدیران زن استان مرکزی اضافه شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها