Portal_background_image

مقدسي: انتخابات تمام شده است، همه بايد به كمك دولت بيايند/ مديران بايد همسو با دولت حركت كنند

مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در شهر ساروق برگزار شد، گفت: انتخابات تمام شده است، همه باید به کمک دولت بیایند.

مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در ارتباط با حمایت از تولید داخلی در حال حاضر دو قانون رفع موانع تولید و قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار را داریم که نیاز است مدیران دستگاه های اجرایی در استان یک بار این قوانین را مطالعه کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  در راستای رفع موانع تولید و حمایت از این حوزه قدم هایی برداشته شده و خیلی از موانع برطرف شده است، افزود: مهم این است که  اعتماد داشته باشیم ، قدم برداریم و موضوع را تا رسیدن به نتیجه مطلوب دنبال کنیم.

مقدسی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه برای اشتغال به ویژه در روستاها تمهیداتی را برنامه ریزی کرده که یقینا باید همه مدیران دستگاه ها دولت را در اجرای این برنامه ها و دستیابی به اهداف مدنظر حمایت کنند تا دولت بتواند به تعهداتش عمل کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه کسانی که دل در گرو آبادانی ایران اسلامی دارند بعد از انتخابات باید تمام تلاش خود را برای تقویت دولت بکار گیرند.

وی ادامه داد: دولت در عمل به تعهداتش مصمم است و در حوزه ایجاد اشتغال نیاز به همراهی و همدلی دارد و از مدیرانی که در دستگاه های دولتی در استان، شهرستان، بخش و دهستان مشغول بکار هستند توقع بیشتری است که کسی که با دولت همراه است نباید مسیری خلاف دولت را طی کند.

وی  افزود: ما باید این موضوع را رصد کنیم ، دولت برنامه ریزی کرده و می خواهد در دولت دوازدهم این برنامه ها را جامه عمل بپوشاند لذا مدیران باید خود را با این اهداف و برنامه ها همسو کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس مصوب شده یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال در روستاها اعتبار تخصیص داده شود که فرصت خوبی برای اشتغال به ویژه در مناطق محروم و روستایی  است و بایستی با برنامه ریزی از این فرصت به نحو مناسب بهره گیری شود.

مقدسی ابراز کرد: درست است ما هنوز هم موانع و مشکلاتی را پیش رو داریم، مباحثی را با وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کردیم و اگر باز هم موانع قانونی وجود دارد بیان کنید ما با افتخار موانع قانونی پیش روی دولت را برطرف می کنیم.

وی افزود:  با اجرای دو قانون رفع موانع تولید و بهبود مستمر فضای کسب و کار بسیاری از مسائل این حوزه رفع خواهد شد و زمینه برای رونق تولید فراهم می شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ایجاد اشتغال برای این جمعیت زیاد چه در روستاها و چه در شهرها منابع موجود جوابگو نیست و باید منابع جدیدی جذب و سرمایه گذاری جدید ایجاد کنیم، برای ایجاد سرمایه گذاری باید شرایط را به نحوی فراهم کنیم که ایرانیان خارج از کشور و سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری اشتیاق داشته باشند و مدیران باید این روحیه را پرورش دهند.

مقدسی ادامه داد: مجلس دهم به آن دسته از وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم رای اعتماد خواهد داد که حتی اگر بطور مستقیم هم درگیر اشتغال نیستند برنامه ریزی مدونی در عرصه وزارتخانه خود برای ایجاد اشتغال داشته باشند و برنامه خود را برای تقویت اشتغال در دراز مدت ارائه کنند.

وی گفت: باید فضای کشور به سمت تولید و ایجاد اشتغال پیش رود که برای تحقق این مهم باید باور و همدلی داشته باشیم، دولت را کمک دهیم و آن را تضعیف نکنیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فضای انتخاباتی تمام شده است و همه باید به کمک دولت بیایند، طبق آنچه رهبر معظم انقلاب فرمودند موضوع اشتغال، سرمایه گذاری و اصل 44 موضوعاتی هستند که باید توسط دولت اجرا شوند لذا ما انتظار داریم بعد از انتخابات همه همراه دولت باشند، اگر اشتغال ایجاد شود به نفع جامعه و مایه سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

مقدسی تصریح کرد: موضوع اشتغال، تولید، رونق اقتصادی برای کشور مهم است باید باور داشته باشیم، باید دولت را حمایت کنیم و فضای مثبتی را فراهم نمائیم تا دولت بتواند براحتی به تعهدات خود عمل کند.

وی ابراز کرد: در مجلس شورای اسلامی از دولت حمایت خواهیم کرد و در جهت رفع موانع قانونی تلاش خواهیم کرد در حوزه نظارت نیز به سهم خود از مصوباتی که دولت و مجلس داشته است به هیچ وجه عدول نخواهم کرد و به طور مستمر نظارت خود را خواهیم داشت.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد مدیران را رصد خواهیم کرد ، اگر مدیری باور ندارد و نمی خواهد دولت را حمایت کند باید بعد از تعیین تکلیف وزرا، تکلیف خود را در استان مشخص نماید.

وی ادامه داد: ما به مدیران همسو با دولت نیاز داریم ، بنده به عنوان نماینده مردم باید مدعی دولت باشم ولی دولت را حمایت می کنم و مدیری که در بدنه دولت است نباید مصوبه اجرا نشدنی داشته باشد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها