Portal_background_image

استاندار: انتخاباتي آرام و سالم را تجربه كرديم/تحول در اقتصاد و معيشت اولويت كار منتخبان مردم باشد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای اداری استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: تحول در اقتصاد و معيشت در اولويت كار منتخبان مردم قرار گیرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با بیان اینکه با همکاری منسجم هیات های اجرایی، نظارت و مسئولین، انتخاباتی آرام و سالم در استان برگزار شد، گفت: دوران رقابت انتخاباتي پايان يافت و منتخبان مردم در خانه ملت بايد وحدت و همدلي را جايگزين فضاي رقابتي انتخابات كنند.

وی ضمن تبریک به منتخبان مردم در انتخابات مجلس دهم، افزود: منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی باید  به اصلی ترین مسئله کشور یعنی  اقتصاد، معیشت و تحول در این حوزه رسیدگی کنند و در اولویت کاری خود قرار دهند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: مجموعه دولت از نظرات و راهنمائی های همه سلایق و گروهها با هدف بهبود شرایط اقتصادی  در استان استقبال می کند.

وي از دست اندركاران اجرايي، نظارتي، بازرسي، امنيتي و انتظامي، نمايندگان احزاب و رسانه هاي جمعي كه در برگزاري و فضاسازي انتخابات سالم و با نشاط در استان حضور داشتند، تقدير كرد و افزود: همه این عزیزان در راستای منویات مقام معظم رهبری، فراتر از سلایق و برای برگزاری انتخاباتی پرشور و حفظ امنیت و انسجام در انتخابات تلاش کردند.
زماني قمي در بخش ديگري از سخنانش به برگزاری نشست هاي سخنراني اشاره كرد و گفت: مجموعه دولت در دعوت از سخنرانان همايش ها چه در ايام انتخابات و چه در هر برهه ديگر نقشي ندارد و در این راستا براساس دستورالعمل ابلاغي شوراي امنيت اقدام مي شود.

وي با تاکید بر اینکه موضع كارگزاران دولت در استان مركزي و نماينده ولي فقيه در اين استان، موضع نظام و جمهوری اسلامی است، توضيح داد: مواضع سخنرانان  بر عهده خود آنهاست و باید در قبال مردم و قانون پاسخگو باشند .   
 وي با تاکید بر اینکه حرمت همه نهاد ها باید حفظ شود، گفت: همه سخنران ها باید بدانند که حرمت تمامی نهادها باید حفظ شود و مشی رهبر معظم انقلاب و نظام نیز هم همین است و بی احترامی به هر نهادی در کشور از قبل محکوم می باشد.

زماني قمي تاكيد كرد: دانشگاه ها بر مبناي مقررات و ضوابط داخلي خود در انتخاب سخنرانان مراسم مختلف مستقل عمل مي كنند اما انتظار اين است كه انتخاب افراد به گونه اي باشد كه فضا را به سمت صميميت، عقلانيت و آرامش ببرد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک روز معلم ،گفت: تفکرات بلند شهید مطهری باید از قاب و ویترین خارج شده و اندیشه های آن مرد بزرگ در زمینه انقلاب اسلامی و توسعه فرهنگی مورد توجه و پیاده سازی قرار گیرد.

زمانی قمی اظهار کرد: امیدواریم روزی تفکرات و اندیشه های آن مرد بزرگ مورد عمل قرار گیرد به خصوص در حوزه توسعه و سفارشاتی که برای حفظ کیان انقلاب اسلامی و دفاع از آن دارد.

****کارگران در سازندگی و توسعه اقتصاد ایران نقش تاثیرگذاری دارند

استاندار مرکزی همچنین با اشاره به روز کارگر افزود: قشر زحمتکش کارگران در سازندگی و توسعه اقتصاد ایران نقش تاثیرگذاری دارند و در طول سال های گذشته این قشر متحمل سختی های زیادی شدند و در اثر مشکلات اقتصادی صدمات زیادی دیدند.

زمانی قمی ابراز امیدواری کرد مشکلات معیشتی کارگران نیز رفع شود تا این قشر جامعه بتوانند از شرایط معیشت مطلوب برخوردار شوند.

آيت الله دري نجف آبادي نیز اظهار کرد: رشد اقتصادي، اخلاقي و معنوي از نيازهاي روز جامعه است و انتظار مي رود منتخبان مجلس دهم با راهبردهاي حكيمانه و عملي همسو با دولت در صحنه باشند و براي پيشبرد امور كلان و تحقق منويات مقام معظم رهبري تلاش كنند.
وي گفت: رهبر معظم انقلاب تقويت فرهنگ، ترميم آسيب هاي اجتماعي، تحقق اقتصاد مقاومتي در عمل و مقوله نهادينه كردن فرهنگ را چهار راهبرد اولويت دار عنوان كرده اند كه هر كس بايد به سهم خود در پيشبرد و تحقق آن ها بكوشد.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي با تبريك هفته بزرگداشت مقام معلم افزود: استاد شهيد مطهري اسوه اخلاقمداري اسلامي و سرلوحه مبارزه با تحجر و سرچشمه روشنگري سرمايه هاي ناب ديني بود و نياز است كه تفكر والاي اين انديشمند فرزانه در مباحث مختلف نظام به گفتمان رفتاري تبديل شود.
آيت الله دري نجف آبادي تاكيد كرد: نظام تعليم و تربيت از مدرسه تا آموزش عالي رسالت سنگيني در عرصه فرهنگ دارد و بايد دين خود را در اين خصوص ادا كند.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي يادآور شد: فرصت هاي خدمت بايد در مسير تقويت اعتماد عمومي، وحدت و انسجام ملي، شكوفايي اقتصادي و افتخارسازي فرهنگي و علمي قرار گيرد و مسئولان در هر جايگاهي كه قرار داند بايد با فكر بلند و راهبري صحيح منابع، نيازهاي روز جامعه و زيرساخت هاي آتي كشور را به درستي ببينند.

گفتنی است در این  مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز مطالبی را بیان نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها