Portal_background_image

آقازاده تاكيد كرد : اميدآفريني ، اعتمادسازي و تقويت ارتباط با مردم رسالت مهم روابط عمومي هاست/ بهره گيري از روشهاي نو و خلاقانه در برگزاري برنامه هاي هفته دولت

آقازاده استاندار مرکزی در سی و چهارمین نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: امیدآفرینی ، اعتمادسازی و تقویت ارتباط با مردم رسالت مهم روابط عمومی هاست.

آقازاده استاندار مرکزی با بیان اینکه روابط عمومی پل ارتباطی هر سازمان با مردم است، اظهار کرد:  تقویت تعامل و ارتباط با مردم، اعتماد سازی و امید آفرینی از وظایف مهم روابط عمومی هاست.

وی بیان کرد:  تقویت ارتباط مدیران و دستگاه های اجرایی با مردم  زمینه اعتماد بیشتر مردم را فراهم می کند اگر این اعتماد تضعیف شود قطعاً نتوانسته ایم این ارتباط و تعامل را بخوبی برقرار کنیم.

آقازاده بیان کرد:  روابط عمومی ها باید در انعکاس اقدامات و دستاوردهای  سازمان خود به نحو شایسته عمل کنند اما  تکلیف آنان بر این نیست که  فقط از عملکرد  مدیر و سازمان خود  تمجید و دفاع کنند  بلکه روابط عمومی  جایگاه حساسی است که باید در جهت تقویت ارتباط صمیمانه با مردم و  ایجاد اعتماد نیز تلاش کند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه روابط عمومی یک فن و هنر است، گفت: اگر هنرمندانی نباشیم که این رشته تخصصی و فن روابط عمومی را ندانیم سازمان را درچار خسران کرده ایم و زمان و مکان و فرصت را از دست داده ایم.

وی با اشاره به اینکه  روزانه پنج میلیون نفر به دوایر دولتی و نیمه دولتی در سراسر کشور مراجعه می کنند،  ادامه داد: هنر سازمان و روابط عمومی در این است که  در اثر تعامل و برخورد مناسب و گفتگوی دوستانه، ارباب رجوع از خدمات آن سازمان ابراز رضایتمندی داشته باشد  و در واقع به صورت یک دستگاه ناراضی تراشی عمل نشود.

آقازاده تصریح کرد: روابط عمومی ها باید خود را با شرایط روز تطبیق دهند و این مهم را در صدر اهداف سازمانی تعریف کنند.

وی گفت: روابط عمومی ها باید  نقد منصفانه را پذیرا باشند و با بسیج سازمان در جهت رفع این انتقاد تلاش کنند این امر از راه های موثر در ایجاد اعتماد ، نشاط اجتماعی و رضایتمندی مردم است .

استاندار مرکزی با بیان اینکه روابط عمومی ها باید پوسته سنتی را از خود دور کنند، بیان کرد:  روابط عمومی ها باید مناسب و مطابق با شرایط روز جامعه فعالیت کنند و مناسبات کاری خود را با شاخصه های نوین همراه نمایند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته دولت، گفت: روابط عمومی ها با در نظر داشتن نیاز روز جامعه،  روشهای نوین ، خلاقانه ، ابتکاری و هوشمندانه را در برگزاری برنامه های این ایام بکار گیرند .

استاندار مرکزی بیان کرد: روابط عمومی ها گرچه یک  مجموعه امنیتی نیستند ولی  اقدامات آنها مي تواند در تحقق امنيت پايدار ، احساس امنیت عمومی و اعتماد آفريني موثر باشد .

وی ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور روابط عمومی ها  می توانند با بهره گیری از بهترین روش ها و ابزار ها این نوید را به مردم بدهند که همه مسئولان در حال تلاش برای موفقیت و سربلندی کشور هستند.

آقازاده ابراز کرد: رسانه ملی برای ایجاد حس اعتماد آحاد جامعه باید اقدامات خلاقانه را در تولیدات خود داشته باشد و به گفتمان سازی نشاط و اعتماد در جامعه دامن بزند.

استاندار مرکزی افزود: بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امسال باید زیبنده نظام  برگزار شود و دستاوردهای انقلاب اسلامی باید به بهترین شکل برای مردم تشریح شود و زمینه اعتماد عمومی افزایش یابد.

وی تصریح کرد: انعکاس عملکرد واقعی و واقع گرایانه از اقدامات و دستاوردهای دولت و نظام باید مورد توجه دستگاه های اجرایی و رسانه ها قرار گیرد.

استاندار مرکزی با اشاره به ديدار مقام معظم رهبري و اعتماد ايشان به همه قوا به مانند سالهاي گذشته،تصريح كرد: توسل و تبعيت از اين رهنمودها قطعا فضاي انسجام را رقم خواهد زد، امروز با وحدت مي توان در مقابل تحريم ها ايستاد، اما بيش از ٨٠ درصد التهابات اقتصادي و نوسانات در اثر  اختلافات و سوء مديريت ها تشديد مي شود در حالي كه مديران و روابط عمومی ها ميتوانند  نقش مهمی در کاهش التهابات سياسي، امنيتي و اقتصادي داشته باشند به شرط اینکه دید کلان داشته باشند و جزیره ای عمل نکنند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز گفت: روابط عمومی علاوه بر اطلاع رسانی هدفمند و صادقانه نقش نظارتی بر عملکرد مدیران و اهداف سازمانی نیز دارد و باید در این راستا فعالانه عمل کند.

سردار عزیزی به تدوین نظام اداری منظم و شفاف سازی روشن تاکید کرد و افزود: روابط عمومی ها در حوزه کاری با ایجاد تعامل با نهادها و دستگاه ها از بروز شایعات جلوگیری کنند.

وی اظهار داشت: همکاری هوشمندانه و برنامه محور روابط عمومی ها با مطبوعات و رسانه ها از انتشار شایعات و ایجاد التهاب و جو روانی در جامعه می کاهد.

وی خاطر نشان کرد: مطبوعات و رسانه ها باید مطالبه مردم از مسئولان را بدون ممیزی ارایه دهند و در مقابل مدیران نیز برای ارایه خدمات بهتر از مردم کمک بگیرند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: بسط و توسعه امنیت پایدار وظیفه ای ملی و همگانی است و تحقق امنیت پایدار در گرو مشارکت همه دستگاه ها در تولید امنیت است.

مدیر کل روابط عمومی استانداری نیز در این نشست اظهار کرد: انعکاس دستاوردهای دولت و نظام نقش موثری در جهت تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه دارد که روابط عمومی ها و رسانه ها می توانند در این زمینه نقش کلیدی ایفا نمایند.

مصطفی عرب با تاکید بر بهره گیری از روش های نوین در امر اطلاع رسانی، ابراز کرد: عملکرد نهادها وسازمان ها و دستگاه های اجرایی استان در قالب اینفوگرافی و موشن گرافی تهیه و به مناسبت هفته دولت منتشر خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان ، تصریح کرد:برگزاری کنگره نقش ملی امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس و 6200 شهید استان از مهمترین برنامه های  سالجاری است که می طلبد دستگاه های اجرایی استان در جهت برگزاری مطلوب این کنگره  همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل صدا و سیما استان مرکزی نیز در این نشست گفت: در برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تلاش می شود گوشه ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم و به ویژه نسل جوان ارائه شود.

آذردشتی افزود: دستاوردهای انقلاب اسلامی فراوان است و حسن ارائه آن به مردم موجب شکرگزاری، افزایش روحیه امید و خودباوری می شود.

آذردشتی افزود: مستند شهدای حرم و سرداران شهید، تحلیل سیاسی در قالب گفت و گو و راه اندازی کانال آفتاب انقلاب از دیگر برنامه های تدارک شده برای بزرگداشت سالگرد انقلاب اسلامی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها