Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: اميد، توسعه و ارتقاي جايگاه بين المللي ايران از مهمترين دستاوردهاي دولت يازدهم است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آیین تجلیل و تکریم از کارگران شهرستان دلیجان، گفت: امید، توسعه ، جلوگیری از ایران هراسی ، خروج از انزوا و ارتقای جایگاه بین المللی ایران از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی استانی صنعتی است و رخدادهای درون این استان می تواند نشانه هایی از تدبیر و تلاش کارآفرینان و کارمندان عزیز ما باشد.

وی افزود: افزایش صادرات و تراز تجاری مثبت و بازگشتن بسیاری از واحدهای تولیدی به چرخه فعالیت  علائم متقنی است که نشان می دهد مسیر برای مقاوم سازی اقتصاد در استان مرکزی  درست انتخاب شده و جهت گیری سیاستها درست بوده است.

استاندار مرکزی گفت: برای تحقق سیاست های مقام سازی اقتصاد در استان مرکزی کارآفرینان و کارگران ما در کنار مدیران و مجموعه اقتصادی استان تلاشهای بسیاری کردند بطوریکه در سال گذشته به یک هزارو 65 واحد تولیدی استان 718 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخته شد که تا شش ماهه اول سال گذشته 95 واحد تولیدی این استان 25 تا 60 درصد افزایش تولید یا صادرات داشتند.

وی بیان کرد:  برگزاری  43 جلسه اقتصاد مقاومتی در سال 95  در حوزه شهری و  روستایی توانسته علائمی از رونق را هر چند نسبی در بخشهایی به منصه ظهور برساند.

زمانی قمی با اشاره به افزایش کشورهای مقاصد صادراتی استان، گفت:  در کنار رخداد حوادث مهمی چون  توافق هسته ای و در پی آن هموار شدن راه برای تعامل و تجارت با دنیا ،صادرات استان مرکزی نسبت به یک سال قبل  28 درصد افزایش یافت و تراز تجاری این استان چندین برابر تراز کشوری مثبت شد.

وی افزود: بسیاری از اتفاقات در حوزه سرمایه گذاری چه سرمایه گذاری داخلی و چه  خارجی آینده خوبی را پیش روی استان قرار داده است .

استاندار مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی پائین ترین نرخ بیکاری کشور را دارد، گفت: نمی گوئیم در استان بیکار نداریم هنوز هم بیکار داریم بخصوص جامعه فارغ التحصیلی ما از بیکاری رنج می برند اما  استان مرکزی با نرخ بیکاری7.3  درصد که در سال  92 به میزان   10.4 درصد بود پائین ترین نرخ بیکاری ایران را به خود اختصاص داده است که این موفقیت را مدیون  همت و تلاش کارگران و کارآفرینان  استان هستیم.

وی گفت: در کشور هم برای رفع مشکلات سیاستهای درست و مسیر منطقی انتخاب شده است بطوریکه تا  قبل از استقرار دولت یازدهم  14 هزار روستا گازرسانی شده بود و  پس از استقرار دولت تدبیر و امید با وجود اعتبارات پائین و مشکلات برجای مانده از  دولت گذشته ، گازرسانی به  9 هزار روستا انجام شد.

استاندار مرکزی گفت:  وقتی دولت انضباط مالی دارد ، اهل خرد و منطق کار را در دست می گیرند و  جلوی ریخت و پاشهای تاریخی که نه در ایران بلکه بعضی از آنها در جهان هم سابقه ندارد  گرفته می شود، طبیعی است که امکانات و منابع در مسیر درست آن هزینه می شود .

زمانی قمی با مقایسه شرایط کشور در سال 92 با سال 96 ، گفت: در  اردیبهشت  سال 92  آرزوی اهل خرد در ایران این بود که آیا می توان از شرایط کنونی حاکم بر کشور  خارج شویم و به روزهایی برسیم که ایران در دنیا سربلند تر و در داخل  متحد تر باشد ؟

وی افزود:  آن روزها با تورم بالای 40 درصد با کشور ونزوئلا در تورم شانه به شانه حرکت می کردیم،  آن کشور با انتخابی نادرست  امروز 720 درصد تورم دارد و دولت تدبیر و امید توانست با به دست گرفتن کشور با آن همه شرایط نا مناسب تورم را به زیر ده درصد تقلیل دهد.

استاندار مرکزی ادامه داد:  با افت شدید قیمت نفت و شرایطی که ما نمی توانستیم نفت صادر کنیم 22 میلیارد دلار ما  را در کشور چین بلوکه کرده بودند و می خواستند معادل آن را وام دهند که ابتدا معادل 4 میلیارد دلارآن پول  را به عنوان سود برداشتند و بقیه را وام دادند و 8 درصد هم بیمه گرفتند .

وی افزود: در هندوستان هم پول ما به دو قسمت  روپیه و دلار تبدیل شده بود ، دلار را به ما نمی دادند و روپیه هم مجبور بودیم هر جنسی را با هر قیمتی که هندوستان تعیین می کندبه کشور وارد کنیم  و  شده بودیم وارد کننده محصولات و کالاهای غیر معقول کشورهایی که پول فروش نفت ایران را بلوکه کرده بودند.

زمانی قمی گفت: در آن روزها  900 هزار بشکه نفت صادر می کردیم واگر آن سیاست های تخریب گر گذشته ادامه می یافت امروز فروش نفت ایران به صفر رسیده بود.

استاندار مرکزی با مقایسه اینکه با کاهش قیمت نفت کشورهای پیرامونی صادر کننده نفت به چه شرایطی رسیدند و دولت تدبیرو امید کشور را  به چه نقطه ای رساند، گفت: در امارات متحده عربی نرخ رشد اقتصادی  4 و شش دهم درصد بود که  با کاهش قیمت نفت این رشد 50 درصد تقلیل یافت و به 2 و سه دهم درصد رسید.

استاندار مرکزی ادامه داد: در این دوران نرخ رشد  اقتصادی در کشور عربستان 66 درصد کاهش یافت در صورتیکه 900 میلیارد دلار هم ذخیره ارزی داشت و کشور روسیه هم با کاهش قیمت نفت رشد  منفی یک و نیم درصد و نرخ تورم دو رقمی را تجربه کرد.

زمانی قمی افزود: کشورهای ونزوئلا و کاراکاس هم در سال 92 نرخ بیکاری برابر با ایران داشتند که ایرانی ها انتخابشان بر این بود که نرخ رشد اقتصادی منفی شش درصد را به عدد مثبت برسانند و آنها  انتخابشان به گونه ای بود که نرخ تورم کشورشان به  720 درصد رسید .

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید با شرایطی چون کاهش قیمت نفت ، خزانه خالی  و با تخریب گران و مخالفانی که شب و روز و سه شیفته بر علیه دولت کار می کنند و من می خواهم بگویم تنها کارخانه ای که با  سیاست های دولت گذشته هیچ وقت تعطیل نشد کارخانه  تخریب دولت تدبیر و امید بود که با  سه شیفت کار می کرد، توانست تورم  بالای 40 درصد را به زیر ده درصد برساند،  رشد منفی 6 درصد  را به عدد مثبت افزایش دهد و  چند ده میلیارد دلار هم به صندوق ذخیره ارزی تزریق نماید.

استاندار مرکزی گفت:  آیا اینها موفقیت نیست؟  چرا ما از بازگو کردن این موفقیتها تعلل می کنیم ، چرا  افرادی این اقدامات پرافتخار دولت را می بینند و باز هم برای عوام فریبی و بخصوص تخریب دولت جلسه می گذارند و تصمیم می گیرند.

زمانی قمی گفت:  آیا این همه سقوط هواپیما در سالهای گذشته و ناوگان فرسوده ایران کافی نبود که ما برای نوسازی صنعت هواپیمائی تصمیم بگیریم؟

وی افزود: متوسط عمر هواپیماهای کشورهای همسایه در صنعت هواپیمائی  4.5 یا 5.5  سال و متوسط عمر هواپیماهای ایران 23 سال است، آیا زمانی که ایران 700 میلیادر دلار درآمد ارزی  داشت و پر رونق ترین مقطع تاریخ ایران  که زمان همان سیاستهای غلط بود  نباید برای نوسازی ناوگان هواپیمیائی و بسیاری از مشکلات دیگر کشور اقداماتی انجام می شد؟

استاندار مرکزی عنوان کرد: اجازه دهید آنهایی که اهل خدمتند و به کشور علاقمندند مسائل و مشکلات پیش رو را بردارند شما که اقدامی انجام ندادید چرا در مقابل دیگرانی که برای اعتلای کشور کمر همت بسته اند کارشکنی می کنید؟

زمانی قمی با طرح این سوال که آیا واقعا امروز شرایط ما دردنیا همان شرایط قبل است، گفت: اجازه دهید دیدارهای رسمی روسای جمهوری اسلامی ایران در سال آخر دولتهای دهم و یازدهم در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل را مقایسه کنیم،  سال آخر دولت دهم رئیس جمهوری سه دیدار رسمی  در پنج روز کاری در حاشیه این مجمع داشت  که دیدار با رئیس جمهور بولیوی،کومور و پادشاه کشوری  که من هم که بیش از سی سال در عرصه سیاست هستم این کشور را نشناخته ام.

استاندار مرکزی ادامه داد: در حاشیه مجموع عمومی سازمان ملل رئیس جمهور دولت یازدهم در دو روز کاری در سال قبل با  نخست وزیرژاپن، ایتالیا، سوئد، بریتانیا، نروژ ،یونان، عراق، پاکستان و رییس جمهور فرانسه ، سوئیس،اسلوونی ، بلغارستان، ترکیه و  دبیر کل سازمان ملل  دیدار کرد.

وی افزود:  دیدارهای دو دولت را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با هم مقایسه کنید، آیا منزلت ، مکانت و عزت  ایران در سایه تعامل عزتمندانه و گفتگوی شرافتمندانه در گفتگوی هسته ای بالا نرفته است ؟ یعنی واقعا تمدن ایران و ایرانی و مکانت انقلاب اسلامی ما این بود که در 5 روز کاری با  کشورهایی که با ذره بین باید روی کره زمین آنها را پیدا کرد، دیدار کنیم؟  آیا دولت یازدهم ایران را از انزوای قبلی خارج نکرده است؟

زمانی قمی با بیان اینکه ما خدا را شاکریم که  از شرایط بسیار بد در حوزه های مختلف در سال92 نجات پیدا کرده ایم،  گفت: شرایطی که در  حوزه اقتصاد هر روز منتظر خبرهای بد و نگران کننده بودیم ،در حوزه های اخلاق باید همیشه تخریب ، خانه نشینی و موضوعات تلخ و ناگوار را نظاره می کردیم،  در سیاست خارجی بایستی همیشه و هر روز و هر ماه یا شاهد بیانیه ای جدید و یا شاهد ترویج ایران هراسی و اسلام هراسی بودیم و اینکه به دلیل سیاستهای نادرست آن روزگار بر  کشور  شرایطی از یاس و دلسردی بر جامعه حاکم بود .

استاندار مرکزی گفت: ما نیامده ایم بگوئیم که دولت تدبیر و امید همه نقوش و نقشهای این کشور  در حوزه های مختلف  را سفید کرده است ولی آمده ایم بگوئیم آنهایی که تخریب می کنند و با قصد تخریب به میدان آمده اند بدانند که همه چیز سیاه نیست و مردم، مسئولان ، دولت ، کارآفرینان و کارگران برای بهتر شدن اوضاع ایران  در حوزه های مختلف تلاش کردند و مسیری مناسب انتخاب نمودند و به فضل پروردگار برای اعتلای کشور و ایران اسلامی تلاش خواهند کرد.

گفتنی است در این مراسم فرماندار شهرستان دلیجان نیز سخنانی را بیان کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها