Portal_background_image

استاندار: امنيت كنوني كشور مرهون خون شهداي مدافع حرم است/ كمپين جهان عاري از داعش تشكيل شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین آغاز عملیات اجرایی احداث مجتمع مسکونی برای خانواده شهدای مدافع حرم افغان شهرستان دلیجان، گفت: زندگی و کار در فضایی آرام و در امنیت کامل از برکت خون شهدای مدافع حرم است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تبریک ولادت با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)، گفت: امشب شبی است که باران سخاوت و رحمت خداوند بر بشریت باریدن گرفته و یکی از فرزندان بزرگ حضرت زهرا (س)،  کریم اهل بیت پا به عرصه وجود گذاشته که تا قیام آل محمد (ص) اسوه، الگو و سرمشق همه سخاوتمندان و کریمان نوع بشریت است.

وی بیان کرد: در راستای تکریم از خانواده های شهدای مدافع حرم افغان دلیجان که هم میمهان ما هستند و هم  مدافع اندیشه ها و حرم اهل بیت می باشند، به دستگاه های اجرایی ذی ربط تاکید شد که زمینی را شناسایی کنند تا سرپناهی برای خانواده های این شهدای مدافع حرم ساخته شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: این امر یک اقدام دولتی و براساس اعتبارات دولت نیست و اقدامی اخلاقی و کاملا خیرخواهانه و مردمی است و در جهت تثبیت رسومی که حضرت علی (ع) و اهل بیت بر آن تاکید  داشتند ، دنبال می شود.

زمانی قمی افزود: این منازل مالک نخواهند داشت بلکه هیات امنایی شکل می گیرد و این منازل در اختیار خانواده شهدای مدافع حرم افغان قرار می گیرد و بعد از آن نیز می تواند در اختیار فقرا قرار گیرد.

وی انتشار برخی مطالب در شبکه های مجازی پیرامون ساخت مجتمع مسکونی خانواده شهدای مدافع حرم با اعتبارات دولتی را تکذیب کرد و افزود: دولت اعتباری ندارد که برای این پروژه هزینه کند.     

زمانی قمی گفت: شهدای مدافع حرم برای دفاع از حرم اهل بیت جان خود را شجاعانه نثار کردند و امروز زندگی و کار در فضایی آرام و در امنیت کامل از برکت خون این شهداست.

وی تاکید کرد: اگر امروز حضرت علی (ع) حضور داشتند در این راستا چه وظایفی را بر عهده مسئولان  حاکمیت می گذاشتند؟  در قیامت از کسی که دوستدار امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) است نمی پرسند که اهل بیروت، افغان و یا ایرانی هستی چر ا که آنها برای حفظ اندیشه و حریم اهل بیت( ع ) دفاع کردند.

زمانی قمی ادامه داد: همه ما مسلمان هستیم و زیر یک پرچم آن هم پرچم انقلاب اسلامی زندگی می کنیم و  من تجلیل از خانواده شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم را وظیفه خود می دانم و از آبرویم برای احداث این واحدهای مسکونی استفاده می کنم و از هیچ چیز دریغ نمی کنم.

وی خواستار  تشکیل کمپین جهان عاری از داعش شد و ادامه داد: هر کس در هرجای این کره خاکی برای حذف جریان ضد بشری و تروریستی داعش تلاش کند دارای  منزلت است.             

فرماندار دلیجان نیز گفت: یک هزار و 500 مترمربع زمین برای ساخت مجتمع مسکونی برای خانواده های شهدای مدافع حرم در نظر گرفته شده است. 
هادی فدایی اظهارکرد: در این مجتمع 30 واحد مسکونی خیر ساز ساخته می شود که همه هزینه آن را خیران تقبل می کنند. 
وی اظهار کرد: برای تسهیل در اجرای این طرح شهرداری پروانه ساختمانی و عوارض و دستگاه های خدمات رسان امتیازات آب و برق و گاز را به صورت رایگان صادر کردند. 
وی بیان کرد: موسسه خیریه الغدیر نیز در زمین اهدایی یک خیر در سه طبقه اداری و خدماتی ساخته شده است و در آن خدمات توانبخشی به معلولان، نیازمندان ، بیماران کلیوی و بیماران سرطانی ارائه می شود . 
فرماندار دلیجان افزود: این دو طرح تا دو سال آینده تکمیل و بهره برداری می شود. 
 گفتنی است استاندار مرکزی در جریان سفر به شهرستان دلیجان از خانه سالمندان خاوه نیز بازدید کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها