Portal_background_image

استاندار مركزي مطرح كرد: امسال توليد و صادرات استان افزايش يافته و صنايع براي فعاليت شرايط بهتري پيش رو دارند

آقازاده استاندار مرکزی در ارتباط مستقيم تلفني با مردم در روزنامه سراسري ايران در تهران و پاسخگویی به سوالات خبرنگار این روزنامه، گفت: امسال توليد و صادرات استان افزايش يافته و صنايع براي فعاليت شرايط بهتري پيش رو دارند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: علی رغم همه تحریم ها صنایع استان امروز از شرایط بهتری نسبت به گذشته برخوردارند و در بخش دولتی کارگران حقوق معوق ندارند یا یک یا دو ماه حقوق آنها پرداخت نشده است  در حالیکه سال گذشته حقوق کارگران 6 تا 7 ماه پرداخت نشده بود.

استاندار مرکزی بیان کرد: شرکت هپکوی اراک در طول یک یا دو ماه فعالیت خود چند دستگاه تولید داشته است و تا پایان امسال حدود 60 دستگاه ماشین آلات سنگین نظیر لودر ، گریدر و غلطک تولید خواهد داشت.

وی ادامه داد : با برنامه ریزی های انجام شده شرکت هپکو امسال نسبت به سالهای گذشته افق بسیار بهتری را پیش رو دارد و در سال 98 شرایط هپکو خیلی بهتر از امسال خواهد بود.

آقازاده بیان کرد: در تابستان امسال حقوق  پرسنل نیروگاه شازند عقب افتاده بود که بنابر اعلام رسمی مدیریت نیروگاه امروز کارکنان نیروگاه شازند حقوق و مزایای معوق ندارند در حالیکه دیروز در برنامه صبح بخیر ایران مطرح شده بود که حقوق آنها معوق است .

استاندار مرکزی گفت: در سال گذشته 900 میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح رونق تولید  پرداخت شده است و  از 300 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی تا کنون 200 میلیارد تومان پرداخت شده است که در تامین سرمایه در گردش و تهیه مواد اولیه و احداث در بخش کشاورزی و صنعت  نقش مهمی داشته است.

وی ابراز کرد: مدیران استان مکلف هستند اوراق خزانه بخصوص بند «ز» را که تا پایان دی ماه جاری مهلت دارد تعیین تکلیف نمایند که تا کنون تکلیف  90 درصد اوراق مشخص شده است.

آقازاده خاطر نشان کرد: امسال  بنا بر آمار در استان شاهد افزایش تولید، رشد صادرات و کم شدن مشکلات صنایع استان و بروزتر شدن حقوق کارگران هستیم که نشان می دهد مسیر موفقی را طی نموده ایم.

گفتنی استاندار مرکزی باتفاق مدیر کل روابط عمومی استانداری از تحریریه روزنامه ایران نیز بازدید کرد.

گالری تصاویر

ایران


سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها