Portal_background_image

استاندار مركزي: امروز افق هاي روشني را براي واگن پارس پيش رو داريم

آقازاده استاندار مرکزی در مراسم امضای قرارداد 50 دستگاه لوکوموتیو باری دیزل الکتریک میان شرکت‌های ایرانی واگن پارس و البرز با شرکت دالیان چین که با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد، گفت:امروز افق هاي روشني را براي واگن پارس پيش رو داريم.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: شرکت دالیان چین از شرکت های سرمایه گذاری است که سابقه سرمایه گذاری در ایران را دارد لذا به قوانين، شيوه كار و ضوابط كشور آشناست، بر این اساس مشاركت كننده خوبي براي اين پروژه انتخاب شده است .

وي با تاكيد براينكه مجموعه استان همه تلاش خود را براي انجام و تحقق این قرارداد به كار خواهد گرفت، افزود: اميد است تامين منابع مالي در آينده نزديك انجام شود و تولید ٥٠ دستگاه  لوکوموتیو باري شروعي براي استفاده بيشتر از منابع،توان و ظرفیت شرکت واگن پارس باشد .

آقازاده ابراز کرد:  استان مرکزی و همه دستگاه های مرتبط برای انجام  و تحقق بخشی به این قرارداد همه توان و تلاش خود را به کار خواهند گرفت.

استاندار مرکزی گفت: اين قرارداد در زماني در حال تحقق است كه كشور مجددا با زمزمه هاي تحريم ها مواجه شده است و  پیام محکمی است از طرف دولت، بخش خصوصی و مردم که این شعارها برای کشور ما رنگی ندارد .

آقازاده ادامه داد :  در آينده هم با افزايش قراردادها و راه اندازي فناوري جديد می توانیم در بخش هاي مختلف از جمله صنعت حمل و نقل ريلي قدم هاي بزرگي را در راستای  توليد كالاي ايراني برداریم  و شکوفایی استعداد ايرانيان را شاهد باشيم .

وی گفت: امروز افق هاي روشني را براي واگن پارس پيش رو داريم و از وزير راه و شهرسازی می خواهیم به این كارخانه و کارخانه های مشابهی که د رصنعت حمل و نقل به ویژه صنعت ریلی تلاش می کنند، توجه بیشتری داشته باشند.

آقازاده به تصويب اجراي راه آهن برقي دوخطه قم-اراك اشاره كرد و گفت: بواسطه اين راه آهن شهروندان اراك، اصفهان، تهران و مشهد به سرعت تردد خواهند داشت. اجرای این طرح طي چهار ماه به تصويب رسيد و امسال در پيوست بودجه ٩٧ نيز ابلاغ شده است و اميد است تا پايان سال با انتخاب پيمانكار روند اجرايي آن آغاز شود .


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها