Portal_background_image

استاندار: امربه معروف و نهي از منكر وظيفه همگاني است

زمانی قمی استاندار مرکزی درحاشیه همایش امربه معروف و نهی از منکر که در محل استانداری برگزار شد، گفت:امربه معروف و نهي از منكر وظيفه همگاني است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مردم  ما از گذشته دور برای استقرار معروف  مبارزه کردند و با پیروزی انقلاب اسلامی نهال بزرگ معروف یعنی جمهوری اسلامی مستقر شد.

وی افزود: از آنجا که مبانی دینی  بر جمهوری اسلامی و اداره کشورحاکم است، آهنگ کلی نظام و کشور بر اساس ترویج معروف است.

استاندار مرکزی  با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید به یک موضوع همگانی تبدیل شود، گفت: در جامعه باید مراقبت های لازم از کج روی ها صورت بگیرد و هر زمان رفتارها  از روح دینی  دور شد باید آن را جبران کنیم که ابزار و وسیله آن نیز شناخته شده است .

وی با اشاره به اینکه برای داشتن جامعه ای طیب و انسان هایی پاک باید تلاش کرد، گفت: جامعه ای طیب و پاک است  است که در آن عفاف ،صداقت و درستکاری دیده شودو دروغ ، ریا و دوروئی نباشد و در واقع جامعه ای عاری از این آسیب ها باشد.

زمانی قمی ادامه داد: کسانیکه دل در گروی دین داری واقعی دارند و می خواهند جامعه ای پاک را شاهد باشند باید گسترش همه نیکی ها را دنبال کنند که از بزرگترین نیکی ها حفظ عفت و حیا است که فقط مختص زنان نیست بلکه مردها نیز باید در کنار سایر نیکی ها آن را رعایت کنند.

وی گفت: قانون امر به معروف و نهی از منکر مثل قوانین دیگر محترم است و اجرای آن برای همه ارکان کشور لازم الاجراست و هیچ بهانه ای برای هیچ عنصری به لحاظ تمرد از موارد قانونی در امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نیز در این همایش اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر ظرفیتی عظیم است که عمل به این فریضه الهی و گسترش آن در لایه های مختلف جامعه حلال بسیاری از مشکلات است.

وی ادامه داد: مبارزه با دشمن نفس نخستین پله تحقق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است و اشاعه این فریضه نیاز مهم امروز جامعه است.

امام جمعه اراک گفت: اقشار مختلف مردم وظیفه دارند با برگزاری هرچه باشکوه تر آیین های عزاداری محرم و جلوگیری از ورود خرافه ها و بدعت ها در این حوزه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر عمل کنند. 

 آیت الله دری نجف آبادی افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر رشته ای ولایی داشته که در یک دست عشق به خدا، ایمان و دست دیگر دفاع از مظلومان را دارند و برای سلامت جامعه و دفاع از ارزش های دین و قرآن می کوشند.

گفتنی است در این مراسم فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی  نیز سخنانی را بیان کرد.

در این همایش از شماری از آمران به معروف و ناهیان از منکر استان مرکزی با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار و گروهی از مسئولان استانی تقدیر شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها