Portal_background_image

استاندار در نشست شوراي اداري استان در خمين: امام راحل سكاندار سياست ورزي ديني خردمندانه است

آقازاده استاندار مرکزی همزمان با نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در نشست مشترک شورای اداری استان و شهرستان خمین که در سالن اجتماعات بیت قدیمی امام راحل در خمین برگزار شد،گفت: امام راحل مبتکر و سکاندار سیاست ورزی حرفه ای و خردمندانه بود که توانست الگوی نام حاکمیت اسلامی را ارایه دهد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: حاصل نهالی که چهل سال با انقلاب اسلامی قبل کاشته شده امروز اقتدار و عزت جهانی است که روز به روز ابعاد و زوایای آن تعالی می یابد.

وی ادامه داد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بخش اعظم حیات باعزتش را در کسب علوم دینی گذراند و با پیروی انقلاب اسلامی به عنوان سیاستمداری حرفه ای مناسبات غرب و شرق را در هم شکست. 

استاندار مرکزی ادامه داد: حفظ و بسط قدرت و راهبرد عملی حرفه ای و قدرتمندانه در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ویژگی امام راحل بود عمل کرد که امروز نیز با قدرت از سوی مقام معظم رهبری دنبال می شود.

آقازاده تصریح کرد: حاصل کارنامه چهل سالگی انقلاب اسلامی قدرت فرامرزی و نشر پیام انقلاب به سایر کشورهاست.

وی بیان کرد: این دستاورد حاصل حکمرانی خوب در نظام اسلامی است و باید جایگاه انقلاب در قلب جهانیان حفظ شود.

استاندار مرکزی یادآور شد: شمار طرح های قابل افتتاح در دهه فجر امسال استان مرکزی ٢ برابر سال گذشته است و هفت هزار و ٥٠٠ شغل مستقیم و غیر مستقیم با راه اندازی این طرح ها حاصل می شود.

آقازاده تاکید کرد: طرح های دهه فجر نتیجه خدمات بی منت و صادقانه نظام اسلامی است هرچند که لیاقت مردم بیش از این تلاش ها است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز گفت: الگوی حکمرانی دینی دستاورد سترگ انقلاب اسلامی است که مبنای آن بر آموزه های دینی و آرمان های بلند و مترقی امام راحل استوار است.

حضرت آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی»  افزود: تشکیل حکومت دینی در ایران از مهمترین دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی است چرا که امروز این تفکر در جهان پیشرو است.

وی ادامه داد: این حکمرانی دینی یک معیار روشن برای نشان دادن حاکمیت خوب در این منطقه و جهان است.

امام جمعه اراک اظهار داشت: چارچوب حکومتداری دینی ایران اصول، اهداف، شیوه و شاخص هایی دارد که الگوی تمامی ملت آزادیخواه جهان است و به برکت جایگاه ولی فقیه توانسته در چهاردهه حیات با عزت کشتی نظام اسلامی را در اقیانوس پرتلاطم به پیش ببرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: حکمرانی دینی جمهوری اسلامی مبنای قرآنی، ولایی، اخلاقی، آرمان خواه، عدالت گستر دارد و در راستای اعتلای جامعه انسانی و بشری و رفع محرومیت گام بر می دارد.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: حکمرانی انقلاب اسلامی بر مبنای مشارکت جویی مردمی زمینه ساز رشد و پویایی است و در کارنامه خود افتخار و اقتدار را به ثبت رسانده است.

وی بیان کرد: استقلال و سربلندی از اصلی‌ترین شعارهای انقلاب اسلامی است و نظام اسلامی ایران در زمره مستقل‌ترین کشورها محسوب می‌شود که تمام دنیا حسرت آن را می‌برند چرا که دستاورد آن کرامت انسانی ، اعتلای معنوی و توسعه است.

نواخته شدن زنگ انقلاب و اجرای سرود ملی در بیت تاریخی امام خمینی (ره)، بهره برداری از طرح های عمرانی و اقتصادی و دیدار با خانواده معزز شهدا از جمله برنامه های تدارک دیده شده در اولین روز از دهه فجر در خمین است. 

گفتنی است گلباران بیت تاریخی امام راحل با حضور مقامات استانی، ورزشکاران، دانشجویان، دانش آموزان استان اصفهان، افتتاح نمایشگاه های صنایع دستی و توانمندی شهرستان و تصاویر امام و انقلاب، بازارچه دایمی صنایع دستی، شرکت در نماز جمعه و نشست خبری استاندار مرکزی با اصحاب رسانه از دیگر برنامه های 12 بهمن ماه استان مرکزی در شهرستان خمین است. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها