Portal_background_image

امام جمعه خمين از استاندار مركزي تقدير كرد

حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه خمین در نشست مشترک شورای اداری استان و شهرستان خمین، استاندار مرکزی را فردی پرتلاش دانست و گفت: پیگيري آبرساني به شهرستان خمین و بهسازي جاده خمین - اراک از مهمترين اقدامات ایشان می باشد كه قابل تقدير است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه خمین با قدردانی از خدمات دولت یازدهم در این شهرستان افزود: نماینده عالی دولت در استان مرکزی برای توسعه، عمران و پیگیری مطالبات به حق شهرستان خمین تلاشی ارزشمند داشته است.

وی از تخصیص شش میلیارد ریال اعتبار برای حوزه علمیه نیز تقدیر کرد و افزود: سال گذشته 23 هزار متر زمین برای حوزه علمیه در این شهرستان اختصاص داده شد.

امام جمعه خمین بیان کرد: حوزه علمیه خواهران در زمینی به وسعت شش هزار متر حال ساخت و به زودی بهره برداری می شود و حوزه علمیه برادران نیز در حال ساخت است که با تخصیص اعتبار مناسب، این پروژه شتاب می گیرد.

حجت السلام والمسلمین حسینی  افزود: با پی گیری های انجام شده پروژه انتقال آب از سد کوچری به خمین به زودی به اتمام می رسد و مشکل بی آبی این شهرستان تا حدودی رفع می شود.

وی بیان کرد: همچنین پروژه چهار خطه شدن محور خمین به اراک نیز در حال تکمیل شدن است که با پی گیری های استاندار و خادمان ملت، این مطالبه به حق مردم در هفته دولت بهره بردار ی می شود.

 امام جمعه خمین در بخش دیگری از سخنانش ابراز کرد: فریضه نماز جمعه از اهمیت والایی برخوردار است و باید با دقت و روی خوش جوانان را به ادای این فریضه ترغیب کرد.

وی افزود: در شهرستان خمین 650 نفر تحت عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر فعالیت می‌کنند که از این تعداد 420 نفر خانم و 230 نفر مرد هستند.

حسینی با اشاره به آمار طلبه‌ها در این شهرستان گفت: در حال حاضر، 110طلبه برادر و 139 طلبه خواهر از سال گذشته و امسال در حوزه‌‌های علمیه خمین مشغول به تحصیل هستند، همچنین 62 روحانی معمم در این شهرستان فعالیت می‌کنند. این شهرستان همچنین دارای 220 مسجد و 17 روحانی در روستاهاست.      

گفتنی است در این نشست استاندار مرکزی ، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و رئیس ستاد اقامه نماز کشور نیز سخنانی را بیان نمودند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها