Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: اقدامات موثر دولت تدبير و اميد در حوزه فرهنگي و اجتماعي استان / لزوم وحدت رويه دستگاه‌ها درحوزه فرهنگي و اجتماعي

آقازاده استاندار مرکزی در نشست مشترک مدیران کل دفاتر امور اجتماعی و فرهنگی و هیات های نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان های کشور که در محل استانداری برگزار شد، گفت: در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حوزه فرهنگی و اجتماعی استان انجام شده است و اقدامات استان در این حوزه می تواند الگویی برای سایر استانها باشد.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری هماش دو روزه ، گفت: امیدوارم این همایش بتواند تحلیل خوبی از  نقاط ضعف و قوت کشور در فعالیتها و اقدامات مربوط به مسائل اجتماعی و فرهنگی داشته باشد و  راهکارهای مناسب و عملیاتی را در این برهه خاص و در این مقطع حساس کشور احصا  نماید و 31 نماینده از استانهای کشور که در این همایش حضور دارند بتوانند با شناخت بهتر و بیشتر و اجرای راهکارهای عملیاتی و پیشنهاداتی که در این همایش به تایید و تصویب می‌رسد، گام‌های موثری را در برطرف کردن معضلات اجتماعی و فرهنگی بردارند.

 استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در این همایش کمتر به شعار پرداخته و بیشتر ضعف ها بررسی شود، بیان کرد: اینکه اقدامات انجام شده را مطرح کنیم اقدامی خوب است ولی تمام تلاش ما باید بر این باشد که از  فرصتی که در این همایش برای تبادل نظر، اندیشه و تجربیات استان ها با فرهنگ های گوناگون فراهم شده است، نهایت بهره را در جهت کاهش معضلات اجتماعی و فرهنگی ببریم.

آقازاده  با بیان اینکه  متاسفانه در کشور مسئولیت های متنوعی در زمینه های  اجتماعی و فرهنگی به دستگاه های گوناگون سپرده شده است، گفت:  دستگاه های اجتماعی وفرهنگی که به صورت موازی فعالیت می کنند و  در این زمینه دارای وظایف و اعتبارات نیز می باشند باید به گونه ای هماهنگ شوند که نتایج اقدامات و  هر نقطه ضعفی در این حوزه  به حساب همه و نقاط قوت هم به حساب مجموعه فعالین  فرهنگی و اجتماعی کشور نوشته شود که متاسفانه تا کنون این امر محقق نشده است .

وی افزود: با توجه به ناهماهنگی هایی که  در این حوزه شاهد هستیم، تقصیرها را گردن دستگاه های موازی و مرتبط می اندازیم و موفقیت ها را بنام خودمان ثبت می کنیم که این یکی از  نامطلوب ترین فعالیت هایی است که می توان در یک کشور شاهد بود.

استاندار مرکزی بیان کرد: کشور در شرایط اجتماعی و فرهنگی خاص و ویژه ای قرار دارد لذا علی رغم اقداماتی که در این حوزه انجام  شده است اما  هنوز هم نیاز به توجه  و عنایت ویژه و انجام اقدامات ضروری و فوری است لذا مدیران این حوزه کار سختی پیش رو دارند که امیدواریم بتوانند این کار سخت را با موفقیت پشت سر بگذارند.

آقازاده با بیان اینکه ایجاد انسجام و وحدت رویه در بین استانها و همچنین دستگاه های اجرایی از اهداف اصلی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور است، گفت: ایجاد انسجام و وحدت رویه در حوزه اجتماعی و فرهنگی بین همه دستگاه های اجرایی و در مجموعه وزارت کشور هم در استانها تنها راه موفقیت است تا بتوانیم در مجموعه وزارت کشور که یک نهاد ملی و تصمیم‌گیر در موضوعات مختلف از جمله مسائل اجتماعی و فرهنگی است، شاهد اتفاقات خوب باشیم .

وی افزود: از زمان آمدن و مسئولیت معاون وزیر فعلی، در استان مرکزی شاهد تحرکات خوبی از مرکز و این سازمان بوده‌ایم و در سمینار استانداران که سه ماه گذشته در آن حضور داشتم نیز تحرک خوبی را در حوزه فعالیت‌های اجتماعی کشور شاهد بودیم.

آقازاده بیان کرد: یکی از وظایف و مسئولیت‌های وزارت کشور بررسی، تحلیل و پیدا کردن راهکارهای عملیاتی برای حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی است، وزارت کشور امروز به عنوان یکی از دستگاه‌های مهم در این حوزه هم مسئولیت داشته و هم  فعالیت‌های مناسب و چشمگیری دارد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه یکی از امتیازات مدیران در کسب موفقیت، استمرار مدیریت و توجه به کارهای کارشناسی است، افزود: این امر باعث ایجاد یک بدنه کارشناسی عمل گرا در حوزه اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی شده است.

وی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حوزه فرهنگی و اجتماعی استان انجام شده است، گفت: استان مرکزی در خیلی از شاخص های این حوزه  پیشرو است  که می تواند برای سایر استانها الگو باشد .

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد:امیدوارم با همکاری هماهنگی و وحدت رویه بتوانیم سیاستگذاری و مسیرهای کارشناسی شده ای که در این جلسات تدوین می شود را بخوبی عملیاتی نماییم و با تبادل تجربیات و عملکرد حوزه های مختلف بالاخص استانها،  برای رسیدن به نتایج مطلوب در این حوزه تلاش کنیم تا  بخشی از وظایفی که در ارتباط با مسائل و موانعی که در  حوزه فعالیت های اجتماعی و فرهنگی بر عهده داریم را بخوبی به انجام برسانیم.

گفتنی است نشست مشترک هیات های نظارت بر سازمان های مردم نهاد با حضور 31 مدیرکل دفتر امور اجتماعی کشور و نمایندگان خانه سازمان نهاد کشور به مدت 2 روز در اراک جریان دارد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها