Portal_background_image

استاندار: اقدامات دولت تدبير و اميد در همه حوزه ها برجسته بود/ حضور دو وزير در استان در روزهاي پاياني دولت نشان از علاقمندي به توسعه كشور است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سینا در اراک که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، گفت: دولت تدبیر و امید توانست در همه حوزه ها اقدامات برجسته ای را به انجام برساند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در همه حوزه ها به ویژه سیاست خارجی موفق عمل کرده است و حل پیچیده ترین پرونده سیاسی کشور را می توان مصداقی از این موفقیت دانست که در امر معیشت و اقتصاد کشور تاثیر مثبت داشته است و تکمیل آن نیز می تواند مشکلات دیگر کشور را رفع کند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: موضوع برجام توانست در معیشت، اقتصاد و در حوزه سلامت نیز تسهیلگری داشته و به طور مستقیم در دسترسی به دارو، تجهیزات و امکانات درمانی اثر گذاشته است ،به طوری که شرایط امروز کشور با سال 92 متفاوت و غیرقابل مقایسه است و در استان صنعتی و اقتصادی مرکزی نیز می توان اثرات مثبت این تصمیم بزرگ را شاهد بود.

وی تصریح کرد:  مقبولیت و حضور قوی و با وسعت  وزارت بهداشت و شخص وزیر بهداشت در افکار عمومی در دولت یازدهم مثال زدنی است و من  هیچ زمانی این موضوع را به این روشنی مشاهده نکرده ام.

زمانی قمی بیان کرد: حوزه سلامت رضایت مردم را به سرعت جلب کرده است و نمونه های بارز این رضایتمندی را می توان در نقاط مختلف استان مرکزی و طرح های توسعه ای و افتتاح و تجهیز مراکز درمانی و بهداشتی شاهد بود.

وی بیان کرد: در بازدیدهایی که با حضور وزیر بهداشت در استان انجام شد همه مردم از اقدامات  انجام شده در حوزه سلامت تقدیر  کردند و در کنار آن خواسته ای داشتند که  با عنایت به اینکه رئیس جمهور دانشمند ما دکتر روحانی از این حوزه و شخص آقای دکتر هاشمی رضایت بالایی دارند و علاقه دارند که ایشان کار را ادامه دهند ما از ایشان می خواهیم این مسئولیت و تعهد بزرگ را قبول کنند تا  مسیر درستی که در حوزه سلامت در دولت پیش گرفته شده است با حضور دکتر هاشمی  تداوم یابد.

 استاندار مرکزی گفت: نکته برجسته دیگر  اینکه روزهای پایانی دولت  یازدهم را می گذرانیم و در کمتر از 5 روز است که دو عضو  کابینه به استان مرکزی سفر می کنند و این نشان از فعال بودن و علاقمندی به توسعه کشور  و تحقق هدفهای رفیع دولت و رئیس جمهور  دارد که در روزهای پایانی دولت نیزدیده می شود .

گفتنی است بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سینا با ظرفیت 160 تخت بیمارستانی با همکاری جمعی از پزشکان متخصص و متعهد و با مشارکت بانک ملی ایران ساخته و تجهیز شده است.

گفتنی است عملیات ساخت  بیمارستان سینا  از اردیبهشت ماه 89 در زمینی با زیربنای بالغ بر 20 هزار متر مربع در 8 طبقه آغاز شده بود.
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سینا اراک شامل بخش های جراحي عمومي، جراحي زنان و زايمان، جراحي مغز و اعصاب، جراحي قلب، اورولو‍ژي، ارتوپدي، آنژيوگرافي و جراحي گوش و حلق و بيني و فیزیوتراپی است.

از دیگر بخش های این بیمارستان می توان به اورژانس شبانه روزی، اورژانس شبانه روزی کودکان و نوزادان، بخش های داخلی بخش ویژه شامل مراقبت های ویژه آی سی یو، سی سی یو، مراقبت های ویژه نوزادان، بخش هاي تشخيصي و پاراكلينيك و تصويربرداري شامل ام آر آی، سی تی اسکن، ماموگرافی، سونوگرافی، سنجش تراكم استخوان، مركز جامع تشخيص و درمان سرطان، شیمی درمانی و پرتودرمانی اشاره کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها