Portal_background_image

استاندار: اقتصاد مقاومتي نسخه عملي در ايجاد اشتغال فراگير است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در روستای خانک تفرش برگزار شد، گفت:پیاده سازی برنامه های اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش و عملی در حوزه ایجاد اشتغال فراگیر است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: سرفصل ها و مفاد اقتصاد مقاومتی محوریت غلبه بر مشکلات و مسیرسازی در توسعه اقتصادی را در خود دارد و تحقق آن تکلیف اساسی تمامی مسئولان است.

وی اظهار کرد:ساماندهی مشکلات اقتصادی و رونق بخشی به اقتصاد مولد روستایی با روان سازی مراحل اداری از تکالیف مهم در سند اقتصاد مقاومتی است که به بار نشستن نتایح آن در روستاها مهاجرت معکوس و سامان معیشت مردم را در پی خواهد داشت.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: مدیریت اصولی و هدفمند منابع و به کارگیری روش های خلاق در راهبری امور اقتصادی استان به ویژه اقتصاد روستایی با توجه به محدودیت منابع آبی و معضلات موجود موضوعی است که باید با حساسیت و جدیت در برنامه ها لحاظ شود.

زمانی قمی خاطرنشان کرد: بیکاری و معضلات معیشتی تاثیر خود را در حوزه اجتماعی و دامنه آسیب ها نشان می دهد بنابراین تکیه بر رونق اقتصادی موضوع اولویت داری است که همه بخش ها باید در آن مشارکت آگاهانه و هدفمند داشته باشند و سهم خود را ادا کنند.

فرماندار شهرستان تفرش نیز در این نشست گفت: مقاوم کردن اقتصاد کشور دربرابر مخاطرات بیرونی و چالش ها با برنامه ریزی قابل تحقق است و برای این منظور توانمندسازی و باروری ظرفیت های داخلی باید در دستور کار باشد.

وی اظهار کرد: 35 نشست اقتصاد مقاومتی با 95مصوبه در سال گذشته در این شهرستان برگزار شده که و83 مصوبه آن اجرایی شده است.

میرزایی تغییر الگوی کشت در بخش کشاورزی و عبور از روش سنتی را ضرورت این بخش در تفرش عنوان کرد.

وی گفت: 212 رشته قنات در تفرش وجود دارد که 100 رشته آن در آستانه تخریب و در شرایط بحران به سر می برند ونیاز به لایروبی دارند.

گفتنی است ایجاد لکه صنعتی در شهرها، ارائه مجوز تولید کارگاه عرقیات گیاهی، جمع آوری زباله و پسماند و رفع مشگلات اینترنتی نیز از جمله مصوبات این نشست بود.

یادآور می گردد با حضور استاندار مرکزی  پروژه گاز رسانی به روستاهای کندج، خانک، دیزج، آبراه در و جلایر  افتتاح شد، اعتبار این پروژه از محل منابع داخلی شرکت گاز استان به میزان 56 میلیارد و 922میلیون ریال تامین شده است.برای گاز رسانی به این روستاها 46هزار و 500متر شبکه و خط تغذیه گاز از نوع پلی اتیلن و فولادی اجرا شده است که برای 750 خانوار بهره مند و با جایگزینی گاز یک میلیون و 500 هزار لیتر در مصرف فرآورده های نفتی صرفه جویی خواهد شد.

افتتاح اجرای شبکه داخلی آب شرب روستای خانک،خرازان، قزلجه و هفتان و افتتاح خانه بهداشت روستای خانک نیز از دیگر برنامه های سفر استاندار مرکزی به شهرستان تفرش بود.

استاندار مرکزی با خانواده معزز شهید والامقام امیر خانکی نیز در روستای خانک تفرش دیدار کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها