Portal_background_image

استاندار: اقتصاد مقاومتي راهبرد اساسي مقابله با بيكاري است / تحقق 92 درصدي وصول درآمدهاي ملي و استاني

استاندار مرکزی در نشست کارگروه اشتغال استان که با حضور برقعی قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) در محل استانداری برگزار شد، گفت: تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی راهبرد اساسی مقابله با بیکاری به عنوان یکی از بزرگترین معضلات جامعه است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر نقش موثر کمیته امداد در تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: این نهاد بهترین و کوتاه ترین مسیر برای ایجاد مشاغل خرد و خانگی به شمار می رود که در این راستا می تواند زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کند.

وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز خود را به روشهای نوین علمی  مجهز کرده که این مهم از ضروریات است و در توانمندسازی مددجویان نیز نقش موثری دارد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه کمیته امداد یک نهاد چندبعدی است، ابراز کرد: این نهاد مقدس بعد از پیروی انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد و در زمان جنگ تحمیلی و دوران سازندگی توانست نقش مهمی را ایفا کند.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش ، گفت: امروز علائم تحرک در اقتصاد مشاهده می شود که این امر نشان می دهد دولت برای رفع مشکلات مسیر درستی را پیش گرفته  که با تداوم آن می توان بر بسیاری از مشکلات غلبه کرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: 92 درصد درآمدهای وصولی استانی و ملی در نیمه نخست امسال در استان محقق شده است. که این میزان از متوسط کشوری بالاتر بوده است.

زمانی قمی گفت: در نیمه نخست امسال استان مرکزی 302 میلیون دلار صادرات و 136 میلیون دلار واردات داشته است که حدود 90 درصد آن  مواد اولیه تولید است.

وی افزود: شواهد مستندی از خروج از رکود و رونق اقتصادی در بخش های مختلف مشاهده می شود وموفقیت بیشتر در این خصوص در گرو همکاری و تلاش همه بخش ها است.

استاندار مرکزی در این نشست بر برنامه ریزی جهت برگزاری جلسات کارگروه اشتغال با حضور نماینده مردم شهرستانهای اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این نشست اظهار کرد گفت: 26 هزار شغل توسط این نهاد در نیمه نخست امسال در کشور ایجاد شده است.

برقعی افزود: 20 درصد اشتغال های کشور توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شده و این نهاد همه تلاش خود را برای افزایش اشتغال پایدار و خروج مددجویان از چرخه حمایتی به کار گرفته است.

وی بیان کرد: سال گذشته این نهاد حمایتی موفق به ایجاد 120 هزار فرصت شغلی شد و بیشتر مشاغل ایجاد شده در نیمه دوم سال محقق شد.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور ادامه داد: توانمند سازی با تمرکز بر توسعه مشاغل خانگی از برنامه های مهم این نهاد است که با جدیت دنبال می شود.
 برقعی اظهار کرد: هر قدر سرمایه گذاری ثابت در طرح های اقتصادی کاهش یابد، در راستای اقتصاد مقاومتی موفق بیشتری حاصل می شود چرا که این امر نیاز به سرمایه گذاری خارجی را کاهش می دهد.

گفتنی است در این نشست معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور ،مقدسی نماینده مردم شهرستانهای اراک، خنداب و کمیجان و مدیر کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز سخنانی را بیان کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها