Portal_background_image

نهاونديان معاون اقتصادي رييس جمهور: اقتصاد مقاومتي به معني گشايش درهاي تجاري است

معاون امور اقتصادی رییس جمهوری در آیین بهره‌برداری از ساختمان جدید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی در اراک گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای انزوای اقتصادی نیست و گشایش درهای اقتصادی و تجاری راهبرد دولت است.

محمد نهاوندیان افزود:دولت با تمام توان به دنبال باز کردن مسیر مراودات اقتصادی است و در مقابل تولیدکنندگان نیز باید با سرعت هرچه تمام‌تر در این مسیر حرکت کنند. 

وی ، تسهیل‌گری و گشایش مراودات اقتصادی را مهمترین راهبرد دولت در توسعه همه جانبه کشور دانست و گفت:  سیاستگذاری کارآمد در حوزه تسهیل گری و گشایش درهای اقتصادی وظیفه تمامی مسوولان و دولتمردان است که باید مورد توجه قرار گیرد. 
وی بیان کرد: دشمن با فضا سازی‌های سیاسی به دنبال بالابردن ریسک تعاملات اقتصادی با ایران است، بنابر این  باید با تقویت روحیه همکاری، هم‌فکری و تعامل هم در فضای سیاسی و هم در فضای اقتصادی، این توطئه دشمن را خنثی کرد. 
نهاوندیان با بیان اینکه حضور فرهنگ و اقتصاد کشور ایران در جامعه جهانی باید اعتلا پیدا کند، گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای انزوای اقتصادی نیست بلکه افرایش توان اقتصادی ایران برای اثرگذاری است، بنابراین با تمام توان باید نقشه برخی افرادی که به دنبال محدود کردن تجارت ایران هستند را نقش برآب کرد. 

وی اضافه کرد: با وجود اعمال تحریم‌های ظالمانه دشمنان بر علیه اقتصاد ایران، اکنون این سیمرغ از زبانه‌های آتش به سلامت عبور کرد و با فرو نشست التهابات، تورم کشور در حال پیمودن سیر نزولی است و فرآیند تولید نیز در تمام نقاط کشور با قدرت جریان دارد. 

معاون امور اقتصادی رییس جمهوری اضافه کرد: اتاق بازرگانی یک ساختمان نیست بلکه کانون همگرایی، هم اندیشی و هم‌فکری با هدف حمایت از بخش خصوصی در راستای توسعه اقتصادی کشور است.

عملیات ساخت ساختمان جدید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی سال ۱۳۹۱ در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع با حضور نهاوندیان رییس وقت اتاق بازرگانی کشور آغاز و اکنون به بهره برداری رسید.

معاون امور اقتصادی رییس جمهوری در سفری ۲ روزه به استان مرکزی ابتدا به ساوه رفت و امروز پنجشنبه در چند نشست با فعالان اقتصادی، نخبگان و دانشگاهیان شرکت می‌کند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها