Portal_background_image

استاندار مركزي: اقامه نماز در ادارات با رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي مانعي ندارد

استاندار مرکزی روز سه‌شنبه در نشست ستاد اقامه نماز استان گفت: اقامه نماز در ادارات و دستگاه‌های اجرایی در سایه فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام کرونا مانعی ندارد.

سید «علی آقازاده» افزود: ادارات و نهادهای اجرایی استان مکلف به پرداخت حقوق ائمه جماعت در دوران کرونا هستند و نباید اجازه داد این قشر به‌دلیل اجرای دستورالعمل‌های پیشگیرانه از کووید ۱۹ با  تنگناهای مالی روبه‌رو شوند.

وی با بیان اینکه نماز جماعت در دستگاه‌های اجرایی ۲ ماه آغازین امسال به‌دلیل شیوع کرونا اقامه نشد و این قشر با مشکلات مالی مواجه شدند، بیان کرد: نهادهایی که در استان هنوز حقوق ائمه جماعت را پرداخت نکرده‌اند باید شناسایی شوند تا هرچه سریعتر اقدامات لازم در این خصوص به کار گرفته شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: برپایی نماز جماعت در دستگاه‌های اجرایی با شرایط کامل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برقرار است و دستگاه‌های اجرایی باید بهترین مکان خود را برای نمازخانه اختصاص دهند و فاصله‌گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

آقازاده اظهار داشت: گسترش فرهنگ نماز یک وظیفه همگانی است و همه باید در این راستا به وظیفه و رسالت خود عمل کنند.

معاون عمرانی استانداری مرکزی نیز در ادامه این نشست گفت: بر اساس آیین‌نامه‌های شهرسازی و مقرراتی که اعمال شده است، در شهرک‌های تازه ساز باید مسجد ایجاد شود.

«مهدی زندیه وکیلی» افزود: دردهه اخیر هیچ شهرکی در استان مرکزی بدون زیرساخت مسجد به بهره‌برداری نرسیده و مناطقی که بدون مسجد است مربوط به سال‌های قبل آن است.

وی بیان کرد: شمار مساجد در بافت قدیم شهر اراک بیشتر از حد استاندارد است که این مهم بیانگر توجه و اهمیت گذشتگان به موضوع نماز است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان مرکزی هم در این نشست گفت: نماز بالاترین عبادت است و در دین مبین اسلام به این فریضه الهی به‌صورت اقامه دسته‌جمعی و برگزاری نماز جماعت سفارش و تاکید بسیار شده است.

حجت‌الاسلام « علی رودبارانی» افزود: بر اساس آخرین آمار، کلانشهر اراک، ۱۵ محله فاقد مسجد دارد که نیاز است این مهم به عنوان درخواست اولویت‌دار اهالی این مناطق مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: این آمار مربوط به حدود سه سال قبل است و با افزایش ساخت و سازها ممکن است نیاز به سازه مساجد بیشتری باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان مرکزی ادامه داد: ارزیابی عملکرد نماز سال گذشته این استان در ۷۶ دستگاه استانی و ۴۴ دستگاه شهرستانی انجام شده که وضعیت نسبت به سال ۹۷ به مراتب مطلوب‌تر بوده است.

حجت‌الاسلام رودبارانی اظهار داشت: برگزاری اجلاس سراسری نماز کشور در سال جاری در آذرماه به‌صورت ویدئوکنفرانسی و به میزبانی وزرات کشور تعیین شده و برگزاری همایش استانی نماز استان مرکزی نیز در نیمه دوم دی‌ماه پیش‌بینی شده است.

وی عنوان کرد: ۵۰ دستگاه اجرایی استان مرکزی تاکنون بحث قرارداد جدید و افزایش حق الزحمه ائمه جماعت را اعلام کرده‌اند اما هنوز ۳۰ دستگاه باقی مانده است.

۲ هزار مسجد در نقاط مختلف استان مرکزی با یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت وجود دارد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها