Portal_background_image

افزایش کیفیت نان نیازمند برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت است

معاون برنامه‌ريزي استانداري مركزي با تاكيد بر لزوم افزايش كيفيت نان اظهار داشت: افزايش كيفيت نان نيازمند برنامه‌هاي كوتاه و بلندمدت بوده كه يكي از مهم‌ترين پيش‌نيازهاي آن افزايش قيمت نان است.

عاشوري در مصاحبه با خبر نگاران در اراك اظهار داشت: به دنبال افزايش قيمت گندم از هر كيلو 250 تومان به 360 تومان، قيمت انواع نان نيز در كميته قيمت‌گذاري نان در استان افزايش يافت.
وي تصريح كرد: بر اساس آخرين تصميمات اين كميته قيمت هر قرص نان سنگك با وزن چانه 700 گرمي 350 تومان، نان لواش ماشيني با چانه 180 گرمي و لواش تنوري با چانه 170 گرمي 100 تومان، مشهدي با چانه 400 گرمي 275 تومان، تافتون ماشيني با چانه 370 گرمي 200 تومان و لواش و تافتون سنتي با چانه 300 گرمي 200 تومان، بربري با چانه 500 گرمي بدون كنجد 275 و كنجدزده 300 تومان تعيين شده است.
عاشوري گفت: يكي از برنامه‌هاي مهم در راستاي افزايش كيفيت نان توجه به توليد آرد با كيفيت و فراهم‌ ساختن ‌زيرساخت‌هاي لازم براي توليد گندم مناسب است كه بايد از زمان توليد گندم تا تبديل آرد به نان به اين مسائل توجه كرد.
وي خاطرنشان كرد: يكي ديگر از برنامه‌هاي در دست اقدام به منظور بهبود كيفيت نان، افزودن مواد بهبود دهنده استاندارد به آرد است كه اين بهبود‌دهنده در صورت تاييد دانشگاه علوم پزشكي و اخذ مجوز، از كشور فرانسه وارد خواهد شد.
معاون برنامه‌ريزي استانداري مركزي ادامه داد: تركيب گندم از طريق واردات از استان‌هاي مختلف و آموزش تخصصي نانواها از ديگر برنامه‌هاي دردست اقدام در راستاي افزايش كيفيت نان است.
عاشوري افزود: يكي ديگر از برنامه‌ها درجه‌بندي نانوايي‌ها از نظر توليد نان با كيفيت و فرهنگ‌سازي در بين مردم است.
در مرحله نخست نرخ‌گذاري نان در قالب قانون هدفمندي يارانه‌ها هر قرص نان سنگك با چانه 650 گرمي 250 تومان، نان بربري با وزن چانه 500 گرمي 200 تومان، تافتون سنتي با وزن چانه 170 گرمي 75 تومان و نان لواش با وزن چانه 180 گرمي 75 تومان تعيين شده بود
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها