Portal_background_image

وزير ورزش و جوانان مطرح كرد: افزايش 67 برابري سهم اعتبارات حوزه جوانان در دولت تدبير و اميد

وزیر ورزش و جوانان در نشست با اعضای سمن ها و روسای هیات های ورزشی استان مرکزی که با حضور استاندار در محل استانداری برگزار شد، گفت: سهم اعتبارات حوزه جوانان در دولت تدبیر و امید حدود 67 برابر افزایش یافته است که نشان از اهمیت مسائل جوانان و رفع مشکلات آنان برای دولتمردان دارد.

سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان افزود: سهم اعتباری جوانان در بدو فعالیت دولت یازدهم 60 میلیارد ریال بود که این رقم در سال جاری به چهار هزار میلیارد ریال افزایش یافته است و شاخص مذکور بیانگر اهمیت مسائل جوانان و رفع مشکلات آنان برای دولتمردان است.

وی اظهار کرد: حمایت هدفمند و توجه به اثربخشی سمن ها در برنامه های کشور سیاست محوری دولت تدبیرو امید است و در همین راستا حدود 50 سمن فعال در بدو فعالیت دولت تدبیر و امید امروز به 2 هزار سمن افزایش یافته است و بر اساس برنامه های انجام شده شمار این سمن ها تا پایان دولت دوازدهم با افزایش 2 و نیم برابری به پنج هزار تشکل می رسد.

وزیر ورزش و جوانان، حل مشکلات جوانان و حضور این قشر از جامعه در عرصه تصمیم گیری های اساسی را از برنامه های دولت عنوان کرد و گفت: سمن ها پل ارتباطی و مشارکت هرچه بیشتر جوانان با ارکان مختلف کشور می باشد و تقویت بنیه این بخش محرک و پیش برنده امور توسعه محور است.

سلطانی فر حضور جوانان طلاق در سال های نخست ازدواج را یکی از آسیب های جدی در حوزه جوانان کشور عنوان کرد و گفت: یکی از عوامل طلاق جوانان در پنج سال نخست زندگی نقصان زنجیره مهارت های زیستی و آموزش های مشاوره ای قبل از ازدواج است که بر این اساس ایجاد دفاتر مشاوره ای برای جلوگیری از این آسیب اجتماعی در دستور کار دولت و این وزارتخانه قرار گرفته است.

وی افزود: شمار دفاتر مشاوره کشور در ابتدای فعالیت دولت روحانی 20 دفتر بود که این شاخص امسال به 220 دفتر افزایش یافته است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در راهبردهای برنامه ششم توسعه کشور در بخش ورزش اقدام های مناسبی از جمله اختصاص منابعی از درآمدهای ارزش افزوده کشور برای حل مشکلات ورزشی کشور توسط مجلس دیده شده که کمک موثری در حل مشکلات این بخش است.

سلطانی فر افزود: چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که تکمیل آن ها نیازمند تخصیص 100 هزار میلیارد ریال اعتبار است.

وی ادامه داد: با توجه به اختصاص 14 هزار میلیارد ریال اعتبار از محل ارزش افزوده به بخش ورزش تلاش می شود این طرح ها در مدت 2 برنامه پنج ساله به بهره برداری برسند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: 14 هزار هیات ورزشی در بخش های مختلف در کشور فعالیت دارند که با توجه به 180 میلیارد ریال اعتباری که سال گذشته به این بخش تخصیص یافت، سهم هر هیات از این اعتبارات به طور متوسط حدود 12 میلیون ریال بود.

وی  توضیح داد: تلاش این وزارتخانه این است که سهم هیات های ورزشی از اعتبارات در سال جاری سه تا پنج برابر افزایش یابد.

سلطانی فر، اقتصاد ورزشی را یکی از برنامه های وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد و گفت: اقتصاد ورزشی سهم بزرگی در توسعه ورزشی دنیا دارد و این سهم به علت فراهم نبودن ساز و کار حضور بخش خصوصی در کشور ما ناچیز است.

وی ادامه داد: افزایش حضور بخش خصوصی در ورزش و کاهش وابستگی ورزش به منابع دولتی از اولویت ها و برنامه های مهم ورزش و جوانان است که تحقق آن در مجلس شورای اسلامی دنبال می شود.

وزیر ورزش و جوانان، حمایت صنایع از ورزش را از برنامه های جدی دولت عنوان کرد و گفت: کابینه روحانی معتقد است صنایع با حمایت از ورزش برای حل مشکلات اجتماعی نقش خود را در این زمینه ایفا می کنند.

سلطانی فر در خصوص طرح های ورزشی استان مرکزی افزود: تلاش می شود تا 2 ماه آینده بهره برداری از سالن سه هزار نفری ورزشگاه امام خمینی(ره) آغاز شود.

سلطانی فر گفت: حضور تیم لیگ برتری در استان به صورت دستوری امکان پذیر نیست و اجرای این مهم باید به صورت مرحله به مرحله ، کارشناسی و حرفه ای و در سایه انجام ساز و کار قانونی صورت پذیرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها