Portal_background_image

افزايش 32 و هفت صدم درصدي اعتبارات تملك دارايي هاي سرمايه اي استان

در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور استاندار مرکزی در محل استانداری برگزار گردید ، مطرح شد: اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای این استان نسبت به سال قبل 32 و هفت صدم درصد افزایش یافته است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر ضرورت توجه به نظام بودجه ریزی کشور ، گفت: اگر این مهم مورد توجه ویژه قرار گیرد و به جایگاه اصلی خود برگردد به حل بسیاری از مشکلات کمک  می کند.

وی بیان کرد: استان مرکزی در شاخص های اقتصاد ملی استانی موثر است و در هر نقطه حوزه ای از پتانسیل های عمیق دیده می شود.
استاندار استان مرکزی ادامه داد: همدلی نمایندگان مجلس این استان با یکدیگر و تعامل آنها با دستگاه های اجرایی فرصت طلایی است که باید از آن نهایت بهره را برد.
زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع سالروز عملیات افتخار آمیز مرصاد پرداخت و افزود: این عملیات بزرگ در تاریخ ایران برای همیشه ماندگار است و هر اتفاقی علیه کشور و انقلاب طراحی شود، مردم با طراوت و تیزبینی وارد عمل می شوند و از انقلاب و اسلام دفاع می کنند.
وی گفت: شهادت امام صادق (ع) از دیگر مناسبت های مهم مردادماه است و همه دستگاه های دولتی و مردم باید این روز را بزرگ بدارند.
 

****افزايش 32 و هفت صدم درصدي اعتبارات تملك دارايي هاي سرمايه اي استان 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز اظهار کرد: اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای این استان برای سال جاری دو هزار و 864 میلیارد و 250 میلیون ریال ابلاغ شده است.

یادگاری گفت: از این میزان یک هزار و 470 میلیارد ریال با 31 و 40 صدم درصد افزایش، سهم اعتبارات تملک و دارایی ها و یکهزار و 394 میلیارد و 250 میلیون ریال با 32 و 79 صدم درصد افزایش، سهم اعتبارات قانون استفاده متوازن است.

وی به تشریح الزامات و ضوابط انتخاب پروژه ها پرداخت و گفت: حداکثر 10 درصد از اعتبارات می تواند به پروژه های جدید با رعایت مفاد ماده 215 قانون برنامه پنجم توسعه و ماده 23 الحاق 2 اختصاص یابد که تا پایان سال 96 به پایان رسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: در اولویت قرار دادن طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 50 درصد به بالا، پرهیز از منظور کردن اعتبار برای فعالیت های جاری دستگاه های اجرایی، رعایت مواد قانون بودجه و ضوابط و دستورالعمل های اجرایی سال 95، رعایت سهم بخش ها و دهستان های محروم از اعتبارات دو درصد نفت و گاز، ممنوعیت توسعه ظرفیت و امکانات فیزکی از محل اعتبارات طرح ها و با طرح های تعمیرات اساسی و ممنوعیت ساخت ساختمان اداری به جز در شهرستان های جدید، از دیگر الزامات است.

گفتنی است این نشست با حضور نمایندگان مردم شهرستان های ساوه و زرندیه، تفرش آشتیان و فراهان و شازند برگزار شد که هر یک از نمایندگان به بیان نظرات خود پرداختند.   

یادآور می گردد در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی در خصوص توزیع شهرستانی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد برای بررسی بیشتر شاخص ها در یک نشست ویژه دنبال شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها