Portal_background_image

استاندار مركزي: افزايش 100 درصدي توليد كمباين در اراك هدفگذاري شد

آقازاده استاندار مرکزی در جریان بازدید از خطوط تولید شرکت کمباین سازی ایران (اراک) ، گفت: برنامه عملیاتی برای افزایش 100 درصدی تولید کمباین تا پایان سال جاری در شرکت کمباین سازی ایران هدفگذاری شده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:: روزانه یک دستگاه کمباین در این شرکت تولید می شود که با پیگیری انجام شده و در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در 9 ماه باقی مانده امسال  امیدواریم محصولات تولیدی این شرکت به 2 دستگاه کمباین در روز افزایش یابد.

وی ادامه داد: با این راهبرد بهبود تولید، سالانه 700 تا 800 دستگاه کمباین در شرکت کمباین سازی ایران(اراک) تولید می شود که این مهم نقش مهمی در افزایش درآمد زایی و رفع مشکلات این شرکت دارد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در واحدهای تولیدی و صنعتی کشور و استان از جمله شرکت کمباین سازی ایران ثمر بخش است و از نتایج آن فروش 80 دستگاه کمباین بوده که ظرف مدت 2 ماه گذشته برای این شرکت رخ داده است.

آقازاده یاد آور شد: هشت هزار دستگاه کمباین فرسوده در سطح کشور وجود دارد که جایگزینی این دستگاه ها با حمایت های دولت موجب افزایش تولید و رونق اقتصادی برای شرکت کمباین سازی ایران(اراک) می شود.
وی ادامه داد: فرسودگی این کمباین ها هدر رفت سالانه بیش از 800 هزار تن محصول گندم را در کشور همراه دارد که با نوسازی این کمباین ها این میزان گندم  به چرخه تولید و مصرف بر می گردد که اقدامی موثر  در راستای ارتقای بهره وری است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و پیگیری های استان و کارخانه کمباین سازی ، این شرکت توانسته  تا امروز موفق عمل نماید و  تولیدات خود را  به فروش برساند.

مدیر عامل شرکت کمباین سازی ایران (اراک) نیز در این آیین گفت: سال گذشته روزانه حدود سه دستگاه کمباین در این شرکت تولید می شد که امسال به دلیل تغیییر اقلیم و کاهش بارندگی ها این تولیدات به یک دستگاه در روز کاهش یافته است.

علی اصغر حمیدی فر افزود: با پیگیری انجام شده توسط استانداری مرکزی و حمایت های دولت تدبیر و امید در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی، شمار سفارش های این شرکت در خردادماه امسال افزایش یافته و با توجه به این حمایت ها امید است در 9 ماه آینده تولیدات این شرکت به 2 دستگاه در روز افزایش یابد.
وی، صادرات محصولات تولیدی شرکت کمباین سازی ایران (اراک) را از جمله برنامه های اولویت دار این شرکت دانست و ادامه داد: امسال سه دستگاه کمباین و 6 دستگاه بیلر به کشور قزاقستان و 6 دستگاه بیلر به کشور عراق صادر شده و قرارداد صاردات کمباین به شرکت ازبکستان نیز منعقد شده است.

مدیر عامل شرکت کمباین سازی ایران (اراک) گفت: حقوق کارگران این شرکت به روز است و هیچ مطالبات کارگری در این شرکت وجود ندارد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها