Portal_background_image

آقازاده مطرح كرد: افزايش ۱۸درصدي صادرات غيرنفتي استان نسبت به سال گذشته

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای ادرای استان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار شد، گفت: شاخصه های اقتصادی از جمله صادرات غیر نفتی استان در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: بیش از 367 میلیون دلار انواع کالای غیر نفتی در چهارماه اول امسال از این استان به نقاط مختلف جهان صادر شده که این مهم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه میزان بارش ها در سال جاری 25 درصد کمتر از سال گذشته بوده اما، میزان برداشت انواع محصولات کشاورزی در سال زراعی جاری رشد دارد. 

استاندار مرکزی اظهار داشت: بیش از 47 درصد از اعتبارات عمرانی امسال در چهار ماه گذشته تخصیص یافته در صورتی که همه اعتبارات عمرانی تخصیص یافته در سال گذشته کمتر از 42 درصد بوده است. 

وی بیان کرد: با اعمال برنامه ها و بسته های راهگشای ارزی از سوی دولت در روزهای اخیر قیمت ارز و طلا ثبات نسبی دارد و در صورت تداوم این اقدامات شایسته به زودی بازار کالا به ثبات کامل خواهد رسید. 

آقازاده اضافه کرد: توطئه های دشمنان نظام اسلامی در راستای تضعیف عملکرد انقلاب است که در صورت حفظ وحدت و همدلی مردم و مسئولان می توان نقشه های شوم بدخواهان را نقش برآب کرد. 

وی گفت: قیمت ارز و دلار برای خرید کالاهای اساسی بر اساس سخنان رئیس جمهوری در مصاحبه تلویزیونی شب گذشته تا پایان فروردین سال 1398 ثابت خواهد بود که این مهم آرامش را به بازار می آورد. 

استاندار مرکزی بیان کرد: اولین ارتباط مستقیم شورای اداری استان با شهرستان ها از طریق ویدئو کنفرانس نیز در این شورا عملیاتی شد که صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش میزان خدمات رسانی مسئولان به مردم مهمترین اهداف آن است. 

فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز در این نشست گفت: ساعت کاری ادارات و نهادهای دولتی این استان بر اساس دستور استاندار مرکزی از شنبه ۲۰ مرداد ماه به روال قبل بر می گردد. 

فرخی افزود: بر اساس گزارش شرکت توزیع برق استان مرکزی با مصرف بهینه برق از ساعات ۱۲ تا ۱۸ به طور متوسط در دستگاه های دولتی روزانه ۳۵ مگاوات (معادل ۴ درصد مصرف استان) صرفه جویی شده است. 

وی اضافه کرد: عملکرد ۸۵ دستگاه اجرایی در خصوص الگوی مصرف برق مورد ارزیابی قرار گرفت که نسبت به مشابه سال قبل ۱۴ دستگاه صرفه جویی ۱۰ درصدی ، ۶۴ دستگاه در حوزه مصرف انرژی عملکرد مثبت و بقیه دستگاه ها بیش از حد مجاز برق مصرف کرده اند. 

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ماموریت اصلی پارک های علم و فناوری تسهیل در افزایش ثروت در جامعه با بهره گیری از فرهنگ فناوری و کارآفرینی و رقابت در تولید است. 

رفیعی افزود: پارک علم و فناوری استان مرکزی در سال 1381 راه اندازی شده و به عنوان پارک های سطح یک کشور محسوب می شود و در سازمان جهانی پارک هاو انجمن علمی پارک های علم و فناوری آسیا نیز عضو است. 

وی بیان کرد: ایجاد شرایط و خدمات و حمایت هایی که برای شکل گیری و تسهیل در کسب و کارهای دانش بنیان، اشتغال تحصیل کردگان دانشگاهی، تولید ثروت، علم و تجاری سازی از مهمترین وظایف پارک علم و فناوری استان مرکزی محسوب می شود. 

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی اظهار داشت: 182 واحد فناور زیر نظر پارک علم و فناوری این استان فعالیت می کنند که از این تعداد 58 واحد در پارک و 124 واحد نیز در مراحل رشد تعریف می شوند. 

وی، میزان صادرات شرکت های دانش بنیان استان مرکزی در سال گذشته را 2 میلیون 537 هزار دلار عنوان کرد و گفت: گردش مالی این واحدها در سال گذشته 2 هزار و 650 میلیارد ریال بوده است. 

گفتنی است بازدید از پارک علم و فناوری استان مرکزی و شرکت های دانش بنیان مستقر در این پارک، بازدید از 2 شرکت دانش بنیان ایران پتک و تکوین آزمایش پارسه از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر یک روزه به اراک بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها