Portal_background_image

استاندار مركزي: افزايش كشت گندم ديم از برنامه‌هاي استان مركزي است

استاندار مرکزی در بازدید از یک مزرعه گندم در شهرستان فراهان گفت: افزایش کشت گندم دیم با هدف استفاده بهینه از نزولات آسمانی از برنامه‌ها اولویت‌دار حوزه کشاورزی این استان است.

سید علی آقازاده  افزود: از سه سال گذشته تا کنون ۳۰ هزار هکتار از کشت گندم آبی استان مرکزی کم و به همین نسبت به کشت گندم دیم اضافه شده که این روند ادامه دارد.

وی ادامه داد: گذار از کشاورزی و دامداری سنتی به مدرن، کاهش هزینه‌های سربار و مدیریت مصرف انرژی از سال‌های گذشته در استان مرکزی کلید خورده اما باید با حمایت گسترده از فعالان این عرصه و اعطای تسهیلات مورد نیاز شتاب این فرآیند را افزایش داد.

استاندار مرکزی بیان کرد: شهرستان فراهان از اراضی یک سطح و حاصل‌خیزی برای تولید گندم برخوردار است که باید با حمایت از کشاورزان این منطقه، زمینه استفاده حداکثری از این ظرفیت فراهم شود.

وی همچنین در بازدید از واحد تولیدی گونی‌بافی شهرستان فراهان نیز گفت: کمبود مواد اولیه به خصوص پنبه باعث شده که کارگران این مجموعه عظیم به یک‌هزار و ۲۰۰ نفر برسد در صورتی که حل این مشکل می تواند زمینه اشتغال سه هزار و ۵۰۰ نفر را در این واحد تولیدی فراهم کند.
دیدار با خانواده معظم شهدا و بازدید از مزرعه پرورش بوقلمون،خانه معلولین ذهنی، سیلوی بزرگ گندم، شرکت آکام فرمهین و ناحیه صنعتی خنجین از دیگر برنامه‌های سفر یک روز استاندار مرکزی به فراهان بود.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها