Portal_background_image

استاندار مركزي در گفت وگو با خانه ملت مطرح كرد: افزايش صادرات استان در سالجاري/ رفع برخي از نواقص قانوني راهبرد موثر در توسعه صادرات

آقازاده استاندار مرکزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص حضور در نشست مجمع نمایندگان استان مرکزی با رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به افزایش صادرات استان مرکزی در سالجاری گفت: این مهم بیانگر ظرفیت های استان برای توسعه صادرات است و رفع برخی از نواقص قانونی به تسهیل امر صادرات کمک می کند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در نشست امروز بحث‌های کلان مربوط به استان مرکزی مورد بررسی قرار گرفت و گزارش کلی و مختصری از سوی بنده به رئیس مجلس ارائه شد.

استاندار مرکزی ادامه داد: بحث‌های در زمینه تقویت زیرساخت، رفع نواقص در برخی از قوانین و تأکید بر رفع مشکلات استان مرکزی از محورهای مورد بررسی در این نشست بود.

آقازاده با اشاره به حمایت دکتر لاریجانی از توسعه صادرات در کشور، تصریح کرد: صادرات در استان مرکزی علیرغم وجود مشکلات در 7 ماهه اول سال 96 به اندازه صادرات مربوط به کل سال95 بوده که این افزایش صادرات  بیانگر ظرفیت برای توسعه صادرات در این استان است و دکتر لاریجانی نیز به توجه بیشتر بر رونق صادرات تأکید کرد.

استاندار مرکزی با اشاره به مساعدت‌های دکتر لاریجانی برای رفع مشکلات استان مرکزی افزود: امیدواریم این جلسات سرآغازی برای رفع مشکلات استان مرکزی باشد و منجر به ساختار مناسب برای خدمت بهتر شود.

سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی  نیز گفت: کشور دچار خودتحریمی است چرا که با وجود منابع معدنی در شهرستان ‌های محلات و دلیجان، سنگ تزئینی از برزیل وارد می‌شود. نکته دیگر اینکه باید مسائل و مشکلات در زمینه پرداخت یارانه حل شود.

وی با تأکید بر لزوم اصلاح نرخ سود بانکی افزود: در بحث پایه‌های مالیاتی احساس می‌شود یک نوع بی‌عدالتی وجود دارد و جرائم مالیاتی مشکلاتی را برای مردم و کارخانه‌دارها به وجود آورده است که می‌تواند به خروج سرمایه‌ها از کشور منجر شود.

 حسینی، نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز  بر لزوم توزیع اجناس به صورت صحیح در مناطق زلزله زده تأکید کرد و گفت: باید مسائل کشور با برنامه‌ریزی حل شود و در این راستا هماهنگی با وزرای مربوطه می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.

حسینی با تأکید بر لزوم رفع مسائل کشور در زمینه کمبود منابع آبی گفت: باید مسائلی که ناشی از تخصیص متمرکز بودجه‌ای است رفع شود.

منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم ارتقاء بهره‌وری تأکید کرد و گفت: مواد اصل 44 قانون اساسی به صورت صحیح اجرا نشده است و در این راستا باید اقدامات لازم صورت گیرد و همچنین باید مسائل مربوط به حضور شرکت رنو فرانسه در صنعت خودروسازی رفع شود و نکته دیگر اینکه تحول در جذب سرمایه‌گذاری خارجی صورت گیرد.

مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با دعوت از دکتر لاریجانی برای حضور در یادواره شهدای استان مرکزی گفت: استان مرکزی از ظرفیت بالایی برخوردار است و نیاز به حمایت‌ برای جذب سرمایه‌گذاری بیشتری است.

مقدسی همچنین ادامه داد: مشکل کارخانجات استان مرکزی باید به صورت اساسی حل شود، همچنین رسیدگی‌های جدی به راه‌های مواصلاتی استان صورت گیرد و نکته دیگر اینکه مسائل و مشکلات شرکت‌های آذرآب، هپکو و ماشین سازی واگن پارس به صورت اساسی رفع شود.

وی افزود: با وجود آلودگی هوای شهر اراک، این شهرستان جزو کلانشهرها با هوای آلوده در موضوع اختصاص بودجه قرار نگرفته است، نکته دیگر اینکه باید در زمینه پرداخت مطالبات بازنشستگان ساماندهی انجام شود و وزرا گزارش عملکردی دستگاه خود را هر 6 ماه یک بار درباره اجرای احکام برنامه ششم ارائه دهند.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: یکی از دغدغه‌ها بحث توزیع متوازن منابع مالی در استان‌ها بوده چرا که احساس می‌شود عقب‌افتادگی های استان مرکزی مانع توسعه این استان است.

کریمی با تأکید بر رفع مشکلات موسسه مالی آرمان گفت: بلاتکلیفی در خصوص بخشی از سهام شرکت هپکو باید رفع شود و مسائل مربوط به بیمارستان 660 تختخوابی اراک حل و برای پرداخت خسارات زلزله زدگان کشور باید از سیستم بیمه ای استفاده شود.

رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز با تأکید بر رفع مشکل کمبود آب گفت: مطالبات گندمکاران باید حل شود؛ از  کشاورزان حمایت شود و نکته دیگر اینکه باید به مسائل پیمانکاران در کشور رسیدگی شود.

ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر رفع مشکلات مربوط به اسناد مالکیت اراضی کشاورزی و مسائل در زمینه برخی از موقوفات منطقه گفت: در بودجه سال آتی باید دغدغه‌های آموزش و پرورش لحاظ شود.

ابراهیمی در این جلسه همچنین افزود: شهرستان شازند بیمارستان دولتی ندارد، همچنین باید در زمینه برداشت از معادن ساماندهی صورت گیرد و مسائل کارخانه قند شازند حل شود و از واگذاری پالایشگاه شازند جلوگیری شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها