Portal_background_image

معاون عمراني استاندار؛ افزايش سطح آمادگي در مقابله با بحران ها ضروري است

زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در دوره آموزشی مدیریت بحران استان، گفت: افزایش سطح آمادگی در مقابله با بحران های احتمالی امری ضروری است.

زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار کرد: بالا بردن سطح آمادگی در دستگاه های اجرایی برای مقابله با بحران ها باید به گونه ای باشد که در حوادث احتمالی کمتر غافلگیری صورت گیرد.

وی بیان کرد: دوره های آموزشی مدیریت بحران باید در چارچوب چرخه مدیریت بحران و بر اساس پیش بینی، پیشگیری و آمادگی صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: شورای مدیریت بحران این استان زیرمجموعه 14 کارگروه است که هر کدام از کارگروه ها وظایف تخصصی خود را در زمینه حوادث مختلف برعهده دارند.

زندیه وکیلی عنوان کرد: استان مرکزی معین استان های مختلفی در بروز حوادث احتمالی است و این استان باید آمادگی لازم برای مقابله با رخدادهای مختلف را داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: مقاوم سازی ساختمان ها یکی از مهمترین موارد برای مقابله با زلزله است و دولت نگاه ویژه ای به مقاوم سازی مناطق روستایی و فرسوده دارد.

وی تاکید کرد: در بحث ساخت و ساز باید آیین نامه های مقررات ملی ساختمان و آیین نامه 2 هزار و 800 زلزله رعایت شود تا در زمان بروز زلزله نگران خاصی وجود نداشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: این استان بر اساس شواهد و بررسی های صورت گرفته در بخشی از نقاط از جمله در شهرستان های زرندیه، ساوه، تفرش و جنوب شهرستان شازند در زلزله خیزی شدید قرار دارد اما اراک در مناطق زلزله خیزی متوسط است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی نیز در آیین گشایش این دوره آموزشی گفت: مخاطرات و بلایای طبیعی قابل پیش بینی نیست اما با آموزش و پیشگیری می توان خسارت های ناشی از حوادث را کاهش داد.

 غیاثی  افزود: آموزش و پیشگیری از بهترین ابزارهای موثر در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی است.
وی بیان کرد: دوره آموزشی مدیریت بحران استان مرکزی در سه گروه در قالب چهار شهرستان پیش بینی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی افزود: مباحث آموزشی تخصصی تئوری و عملی برای این دوره های آموزشی در نظر گرفته شده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها