Portal_background_image

استاندار مركزي: افزايش توليد مواد مخدر در افغانستان ضرورت اصل پيشگيري را دوچندان مي‌كند

استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: افزایش میزان تولید مواد مخدر در افغانستان و ترانزیت آن از کشور توسط سوداگران مرگ، توجه به اصل پیشگیری را دو چندان می‌کند.

سید علی آقازاده افزود: مجاورت ایران با کشور افغانستان به عنوان تولید کننده مواد مخدر باعث می‌شود تا فعالیت دستگاه‌های مقابله کننده با قاچاق مواد مخدر توسعه یابد.

استاندار مرکزی اضافه کرد: تولید مواد مخدر بیش از ۲ برابر در افغانستان نسبت به سال‌های اخیر اضافه شده که بخش عمده‌ای از این میزان تولید، از ایران عبور می‌کند.

وی اظهار داشت: تولید هروئین در آزمایشگاه‌های افغانستان روز به روز در حال افزایش است و میزان کشفیات انواع مواد در کشور ما نیز افزایش یافته است.

استاندار مرکزی گفت: حجم قاچاق مواد و ترانزیت آن نسبت به سال گذشته بیشتر شده و در ماه‌های آینده با حجم زیادی از قاچاق مواد مخدر مواجه هستیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی نیز گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان اراک راه اندازی شده و اکنون ۲ استان در کشور در مرکز استان علاوه بر پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان را نیز دارند.

«احمد ملک حسینی» افزود: مبارزه با خرده فروشان و جمع آوری معتادان از مطالبات جدی مردم شهرستان اراک بود که با راه اندازی پلیس مبارزه با مواد مخدر اراک این مهم محقق شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: در تفاهمنامه با پتروشیمی شازند چهار هزار نفر نیرو به صورت مستقیم از آموزش‌های مقابله و پیشگیری از مواد مخدر بهره‌مند می‌شوند و همچنین هشت هزار خانواده آنان نیز تحت پوشش خدمات آموزشی قرار می‌گیرند.

جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز گفت: میزان کشفیات انواع مواد مخدر در ۹ ماه امسال چهار درصد افزایش داشته است.

سرهنگ «یوسف سپهوند» افزود: ۱۳ هزار و ۲۲۵ نفر در حوزه مبارزه با مواد مخدر دستگیر و پنج تن و ۴۱۹ کیلوگرم انواع مواد کشف شده است.

وی اظهار داشت: استان مرکزی محل بارانداز و دپو مواد مخدر نیست و این مواد افیونی بیشتر از سایر استان ها وارد استان مرکزی می‌شود و این استان پاک اعلام شده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: این استان نیازمند مرکز علمی برای ترک افراد مبتلا به اعتیاد است و تنها مرکز ترک علمی استان، سال‌های اخیر به علت بار مالی در شهرستان خمین تعطیل شد.

«زهرا امینی » افزود: سالانه پنج میلیارد ریال اعتبار برای هزینه مرکز (تی سی) اعتبار نیاز است که حقوق کادر درمانی و متخصص نیز باید در آن دیده شود.

وی اظهار داشت: مرکز (تی سی) به عنوان مرکزی که علاوه بر سم زدایی معتادان به جنبه روحی و روانی مبتلایان نیز توجه دارد، عملکرد قابل قبولی در درمان دارد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: برای راه اندازی مرکز تی سی لازم است خیران همکاری کنند که در این بخش یک خیر اعلام آمادگی کرده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها