Portal_background_image

افتتاح 42 طرح عمراني و اقتصادي در آشتيان /استاندار: حضور رئيس جمهوري در مجلس نماد واقعي دموكراسي بود

آقازاده استاندار مرکزی در ششمین روز از هفته دولت در جمع منتخبین شهرستان آشتیان، گفت: حضور رئیس جمهوری در مجلس شورای اسلامی عرصه ای از تبلور دموکراسی و مردم سالاری دینی بود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: سئوالات و صحبت های نمایندگان مخالف نیز با خوش اخلاقی تمام مطرح شد که نمونه ای از مردم سالاری دینی بود.

وی بیان کرد: طرح سئوالات از سوی نمایندگان مردم در خانه ملت، جای هیچ بهانه ای برای دشمنان نگذاشت.

استاندار مرکزی ادامه داد: دیدار با مردم مناطق مختلف این استان از برنامه های اولویت دار استانداری  است و به صورت مستمر برگزار می شود.

آقازاده اظهار داشت: طرح های مختلفی در هفته دولت در استان مرکزی به بهره برداری رسید و برای بهره برداری از این طرح ها، اعتبارات بسیاری هزینه شده و باید در قبال صرف این اعتبارات خدمات شایسته و در شان نظام جمهوری اسلامی به شهروندان ارائه شود.

وی عنوان کرد: میدان ورودی آشتیان، پیشانی این شهر است و باید تدابیر لازم برای عملیات اجرایی طرح جدید آن اندیشیده شود.

حسینی نماینده مردم فراهان، آشتیان و تفرش در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: حضور رئیس جمهوری در مجلس شورای اسلامی بروز و ظهور دموکراسی در ایران بود که در تاریخ ثبت خواهد شد.
سید محمد حسینی افزود: این نشست با رعایت همه مسائل اخلاقی برگزار شد و مطالبه گری مردم از مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک حق طبیعی و قانونی است.

وی بیان کرد: چنانچه بر اساس ماده 236 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس سئوالی را از رئیس جمهوری مطرح کنند و در پاسخ قانع نشوند و یا مغایرتی قانونی در پاسخ وجود داشته باشد، قابل ارجاع به قوه قضائیه است.

نماینده مردم فراهان، آشتیان و تفرش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سئوالات عمومی که پاسخ آن نیز کلی باشد، قابل ارجاع به قوه قضائیه نیست.

حسینی در بخش دیگری از سخنانش گفت: طرح های خوبی با وجود تنگناه های اقتصادی در شهرستان آشتیان به بهره برداری رسید که جای تقدیر دارد.

نماینده مردم فراهان، آشتیان و تفرش در مجلس شورای اسلامی افزود: نگاه به روستاها در اجرای طرح های هفته دولت پررنگ بود که امید است این مهم روز به روز افزایش بیشتری یابد‌.

حسینی عنوان کرد: طرح شمال شرق آشتیان برای آبرسانی به 6 روستای این شهرستان در حال اجرا است که انتظار می رود در سریعترین زمان تکمیل شود.

وی گفت: زیرگذر راهجرد - سلفچگان از دیگر مطالبات مهم مردم آشتیان است که مطالعات آن انجام شده که امید است عملیات اجرایی آن به زودی آغاز شود.

** افتتاح 42 طرح عمرانی و اقتصادی در آشتیان

 برای بهره برداری از این طرح ها در مجموع 180 میلیارد ریال سرمایه گذاری از محل خودیاری و درآمدی هزینه شد که راه اندازی از این طرح ها 27 اشتغال مستقیم و 41 اشتغال غیرمستقیم را فراهم کرده است.
از مجموع 42 طرح شهرستان آشتیان 25 طرح شهری و بقیه روستایی است که عمده این طرح ها شامل گشایش ساختمان فرمانداری آشتیان، گاز و برق رسانی به بخش صنعتی آشتیان، اجرای روکش آسفالت معابر روستای کردیجان، محور آشتیان - حاتم آباد، اجرای زیرسازی و آسفالت روستای سیاوشان، گشایش 2 باب خانه پزشک و روشنایی نقطه حادثه خیز پیک محمود آباد است.

ساخت پست 100 کیلو وات هزارآباد، ساخت شبکه فشار متوسط 2 مدار گرکان، ساخت شبکه فشار متوسط زمینی مدار گرکان و مدرسه 12 کلاسه؛ از جمله طرح هایی است که عملیات اجرایی آن در شهرستان آشتیان با حضور استاندار مرکزی آغاز شد.

گفتنی است استاندار مرکزی در بدو ورود به شهرستان آشتیان در گلزار شهدای این شهر حاضر شد و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد و با خانواده شهید 'محمدرضا عربی' نیز دیدار کرد‌ .شهید « محمدرضا عربی » متولد 1335 است و در سال 1360 در منطقه عملیاتی مریوان به درجه رفیع شهادت رسید.

استاندار مرکزی در سفر به شهرستان آشتیان از نسخ خطی این شهرستان نیز بازدید کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها